modriny

melissa

odkaz pre RNG- píšem to, co mi lekári radi píšu do papierov- aj ked sa pridružujú nové skutočnosti, nálezy, držia sa diagnozy z hospitalizácie -erythema nodosum, a reumatolog mi to vysvetlil stratou autoimunity...telo si neustále vyvoláva nové a nové choroby. Mala som nohy opuchnuté, čierne ako keby som dostala trombozu alebo mala cukrovku.. Na rukach sa mi robia tvrdšie opuchy- akoby stvrdol sval, na nohach- členky, kolena skôr mäkký opuch.praskajú mi malé žilky, to sa potom zhlukne do väčšej, bolestivej modriny.citlivé sú drobné klby na rukách, nohách, ale hlavne záťažové-členok, kolená, bedrové klby, problémy sú s krčnou i driekovou chrbticou. Beriem lieky na št.žľazu, mala som 2x za sebou poz.ster na krčku maternice, ale podľa lekárov nič na radikálne riešenie. Iba problémy a bolesti sa zhoršujú a zintenzívňujú vždy na inom mieste. S radikálnejšou liečbou otáľa každý lekár ku ktorému chodím-len si ma posielaju. Mam stale zvýšenú sedimku, takže nemôžem začať ani rehabilitáciu. M.r.som bola 8mes.na PN, teraz som už 5.mesiac, netolerujem námahu, a hlavne ma položí akýkoľvek chlad.Bežne mám teplotu cca 35,2-35,6C.
Neviem, čo robiť!!!!

RNG

Ak mas tenke zilky, nie krehke_aj to sa moze stat z podvyzivenosti(nadmerne dietovanie), tak sa vsetky organy poriadne nevyvijaju. Poznat to rychle na vzhlade+anorexicky. Vtedy mas aj malo krvnych platniciek=krvacavost, slabe svalstvo atd. V tom pripade potrebujes jest viac bielkovin, vcitane masa, lebo to sa neda nahradit vo vyzive.

arn

Ked som bola prilis chuda,alebo som sa snazila chudnut,obycajne mi v strave muselo nieco chybat.Bolo to aj Fe,a vit C urcite.Ale je to aj dedicne,teraz s tym uz problem nemam,ale byvavalo.Tak ako pisete,staci,ze vas niekto aj silnejsie chyti za ruku,modriny boli vsade.

RNG

Melisa, erythema nodosum su cervene hrcky pod kolenami, nie modriny vselikde na tele, je to zapal pokozneho tukoveho vaziva z roznych dovodov(tehotenstvo, kvasne nakazy, crevne problemy, antikoncepcia a hormonalma(estrogenova) "liecba"atd.
Obvykle to odide samo, inac treba adresovat jednotlive mozne dovody
Viac na pripojenej stranke od lekarov
www.medicinenet.com

melissa

mne pri nahlom tvoreni modrín a opuchov nôh a ruk zdiagnostikovali erythema nodosum. Dovtedy som o takej diagnoze mikdy nepočula.naťukaj si vysvetlenie významu

RNG

Vystelky zil do znacnej miery dostavaju ziviny z krvi. Kedze krv je vlastne vodny roztok, ziviny sa nevedia dostat cez nanosy na stenach, takze vystelky postupne atrofuju. Naviac nanosy hrubnu a tvrdnu, a celkove to teda krehne. Postupne sa lamu a pri nizsej zrazanlivosti krvi nielen sposobuju "zilky"(spider webb) ale mozu prerast az na miniaturne vyrony. Kozmeticky sa to da minimalizovat kremami s obsahom vitaminu K, ale spravny proces je odstranit pricinu,tj odburat nanosy a zvysenou davkou antioxidantov zregenerovat/spruznit steny kapilar(teda aj zila tepien vcitane)Tukovo-bielkovinnu zlozku mozno odburat enzymami(proteolyticke a lipazy), tukove nanosy emulzifikovat lecitinom a mineralne nanosy chelovat roznymi organickymi kyselinami.
Najvacsia zlozka je z civilizovanej stravy-chemicky zmenene rastlinne oleje, hydrogenizovane a polymerizovane.Je jej ovela viac, lez lipoproteinov(cholesteroly) Preto najdolezitejsou zlozkou cistenia je lecitin-emulzifikator tukov.Davka, aby sa vytvorila dostatocna hladina v krvi je vyse jednej polievkovej lyzice bezolejnateho granulatu. Da sa to dat do joghurtu a pod, ale manzelka to dava pre nas vsetkych raz tyzdenne do variacej sa polievky-tolko lyzic,kolko porcii.Chut to nijak nezmeni. Najlepsie je to napr v zeleninovej polievke na obed a potom do obehu uvolneny tuk do vecera spalit.
Pomaha to odtucnovat aj pretucnelu pecen, cim sa regeneruje jej cinnost.
Podavane je to zo stranky kozmetiky koze, ale nasledky sy po celom tele, nie len v kozi. Prasknuta zilka alebo zapchta v mozgu je porazka, vencova(koronalna)na srdci je srdcova porazka Na to zomiera dnes vyse polovice ludi. Zapchte zilky ci prasknute su pricinou zlyhania aj inych organov, vseobecne prispievaju k znizeniu regeneracie, oslabeniu tela teda aj prispievaju k rakovinam.
Preto cistenie ciev -udrzba cirkulacie je snad najdolezitejsia a pri tom pomerne jednoducha vec robit.
Naviac lecitin je lacny a podporuje aj mozgovu cinnost. Inac v prirode sa nachadza vsade, ale nasyteny tukmi, takze nema schopnost viac emulzifikovat. Preto cisty lecitin granulat.

RNG

Vystelky zil do znacnej miery dostavaju ziviny z krvi. Kedze krv je vlastne vodny roztok, ziviny sa nevedia dostat cez nanosy na stenach, takze vystelky postupne atrofuju. Naviac nanosy hrubnu a tvrdnu, a celkove to teda krehne. Postupne sa lamu a pri nizsej zrazanlivosti krvi nielen sposobuju "zilky"(spider webb) ale mozu prerast az na miniaturne vyrony. Kozmeticky sa to da minimalizovat kremami s obsahom vitaminu K, ale spravny proces je odstranit pricinu,tj odburat nanosy a zvysenou davkou antioxidantov zregenerovat/spruznit steny kapilar(teda aj zila tepien vcitane)Tukovo-bielkovinnu zlozku mozno odburat enzymami(proteolyticke a lipazy), tukove nanosy emulzifikovat lecitinom a mineralne nanosy chelovat roznymi organickymi kyselinami.
Najvacsia zlozka je z civilizovanej stravy-chemicky zmenene rastlinne oleje, hydrogenizovane a polymerizovane.Je jej ovela viac, lez lipoproteinov(cholesteroly) Preto najdolezitejsou zlozkou cistenia je lecitin-emulzifikator tukov.Davka, aby sa vytvorila dostatocna hladina v krvi je vyse jednej polievkovej lyzice bezolejnateho granulatu. Da sa to dat do joghurtu a pod, ale manzelka to dava pre nas vsetkych raz tyzdenne do variacej sa polievky-tolko lyzic,kolko porcii.Chut to nijak nezmeni. Najlepsie je to napr v zeleninovej polievke na obed a potom do obehu uvolneny tuk do vecera spalit.
Pomaha to odtucnovat aj pretucnelu pecen, cim sa regeneruje jej cinnost.
Podavane je to zo stranky kozmetiky koze, ale nasledky sy po celom tele, nie len v kozi. Prasknuta zilka alebo zapchta v mozgu je porazka, vencova(koronalna)na srdci je srdcova porazka Na to zomiera dnes vyse polovice ludi. Zapchte zilky ci prasknute su pricinou zlyhania aj inych organov, vseobecne prispievaju k znizeniu regeneracie, oslabeniu tela teda aj prispievaju k rakovinam.
Preto cistenie ciev -udrzba cirkulacie je snad najdolezitejsia a pri tom pomerne jednoducha vec robit.
Naviac lecitin je lacny a podporuje aj mozgovu cinnost. Inac v prirode sa nachadza vsade, ale nasyteny tukmi, takze nema schopnost viac emulzifikovat. Preto cisty lecitin granulat.