Virus HPV - neistota,hrozny pocit

Príspevok v téme: Virus HPV - neistota,hrozny pocit
kassen

Ahojte, neviete mi niekto poradit o viruse hpv? dnes mi lekar povedal vysledky citologie a skoro ma porazilo..neviete niekto po akej dobe sa ten virus prejavuje?neviem ci to mam od sucasneho partnera alebo od predchadzajuceho..je pisane, ze sa to prenasa pohlavnym stykom..skoro tri roky mam toho isteho partnera, tak neviem kde sa stala chyba..prosim nejake rady..dikes

ajjamam

Cica ja som sa vsak nepotrebovala poradit co sa tyka vernosti partnera, pretoze viem kde sme k virusu "prisli". Ale dakujem aj Tebe za "vyslovenie" pripomienky a len v kutiku dufam, ze genitalne bradavice su to najhorsie co sme "ziskali".

cica

ty mozes mat toho isteho partnera,ale ma aj on stale tu istu partnerku?myslim teba-nepodviedol ta ani raz?hiv sa moze prejavit aj po viacerych rokoch...

RNG

Femibion je ciste vitaminovy pripravok, vobec neadresuje aktivne zvysenie imunity proti virusom.
Zialbohu princip jednej "carovnej" liecivej tabletky tu nie je, skor viacero doplnkov(pretoze polnohospodarske produkty ich maju dnes primalo), menovite selen, zinok a ine-spomenute je to vo viacerych temach na virusy(hpv, herpes...)
No a silnejsie antimikrobialne ucinne na virusy, v tych istych temach.

ajjamam

Dakujem RNG za odpovede. Hlavne nechcem aby raz na mna niekto ukazval prstom, alebo ma nebodaj nenavidel za to, ze som mu dala takyto "darcek", pretoze ako som uz napisala, az po objaveni bradavic som zistila ze mam HPV. Znasala som to dost tazko, pretoze na zaklade toho co som si nastudovala som mala pocit, ze som uplne odpisana. A hlavne mam strach z mozneho prenesenia pri porode na dieta. Planovali sme dalsi prirastok do rodiny a ja vobec neviem, ci mam teraz cakat kym sa tych bradavic obaja "zbavime" a ci je potrebna aj nejaka doba na vybudovanie este silnejsej imunity. Takisto som premyslala, ze tak ako existuju rozne lieky na podporu imunity, ci by nebol moznou nahradou Femibion /urceny pre zeny ktore planuju otehotniet a tehotne/. Takto by som vlastne brala jednu tabletku a vlastne riesila by u mna hned 2 "problemy".

RNG

Hpv je prudko nakazlivy virus, teoreticky sa moze nachadzat vsade v tele, uz dnes napr v jednej kanadskej univerzite zistili 67% studentov pozitivnych na jeden z hpv virusov, coskoro to bude mat kazdy, alebo skoro kazdy.
Velka vacsina virusov je znicitelna alebo kontrolovatelna telom, len niektore mutacie su nebezpecne.
Ako som povedal v predoslych prispevkoch, dolezite je pri dnesnom cestovani ludi a zvysenom nebezpecenstve virusovych nakaz posilit svoju imunitu voci viruson.
S dobrou imunitou sa virus nikdy nemusi prejavit, aj ked je v tele.
Nerob si problemy okolo nakazenia, staraj sa o imunitu.
Niekto to moze dostat teoreticky aj z potrasenia ruk alebo bozkom. Alebo ustipnutia komarom....

ajjamam

Prosila by som o radu RNG.Mam HPV asi tak od januara, bradavicky sa prejavili az v juli. Moj gynekolog mi nerobil absolutne ziadne testy /co podla toho co citam mal/, rovno mi dal nejaky roztok na leptanie tych bradaviciek a zabral, dufam ze definitivne. Mam otazku a nechcem tu nikoho nejako znechutit, ale jednoducho potrebujem sa opytat. HPV sa prenasa oralnym sexom? A mimo toho ak som s partnerom prezila take to laskanie kde sme sa navzajom intenzivne "ochutnavali" ale len prostrednictvom prstov a ruk, nakazila som ho HPV? Este raz prepacte za prilis "osobne" otazky.

RNG

Hlavne rakovine prs.Teda hormonalne ovplyvnitelnym rakovinam.
Ucinna latka je I3C, vytazok z krizokvetych(kapustoviny)
Jej metabolit DIM je udajne este ucinnejsi

titinka

RNG,
INDONAL skutocne funguje proti rakovine? ale asi nie univerzalne ako popisujete o b17 ci ano????????????????????????