HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE

Príspevok v téme: HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE
babulka

Ahojte dievčatá, už som si prečítala niekoľko príspevkov na tému HPV, ale aj tak by ma zaujimalo ako mám správne identifikovať takú bradavicu. Nikdy som to nemala a teraz neviem či je to ono alebo nie. Našla som si dva výrastky tam dole, nie na genitáliách ale pri. Jeden na jednej strane a druhy na druhej, ked si po tom prejdem tak to citim len ako zhrubnutú kožu, neprevísa to, nie je to velke, takže neviem ci su to bradavice alebo nie.Neviem ani ako by mi to vypaľovali ked to mam iba ako malý hrbolček, nemá mi tam čo odpadnúť. Na cytologických testoch mi zistili stupeň II a dole bola zaškrtnuté - LE a ER..neviem čo to znamená - ak viete, poraďte. Výsledok je spred mesiaca a asi pred 3 týždňami ma vyšetroval gynekológ a ten mi na tie výrastky nepovedal nič. Teraz neviem či si ich nevšimol alebo...
Ak by ste mi mohli v tomto poradiť bola by som vďačná,na najbližšiu kontrolu mám isť v marci a neviem či v tomto prípade môžem mať pohlavný styk, či môjho partnera uchráni kondóm, ak by to boli bradavice. Ďakujem veľmi pekne za rady, sú pre mňa veľmi potrebné. Ešte raz ďakujem

RNG

cela zalezitost okolo rakoviny krcka maternice je znacne nafuknuta. Rakovina krcku maternice tvori podla dat z Anglicka len 1/40 zo vsetkych rakovin u zien, A ma vyse 80% sancu vyliecenia.
Pripajam data
www.statistics.gov.uk a porovnanie s inymi mate na
www.statistics.gov.uk

Na porovnanie, rakovina prs je 1/3 vsetkych rakovin u zien...

eva vida

Ahoj.Ja mam tiez bradavice.Pred 2 a pol roka mi ich odstranili a mam ich znovu.Lekar pri ich odstraneni mi povedal,ze to nieje nic vazne,ze je to len esteticky problem,ze vraj to je sposobene virusom papilon,ktory je v mojom tele.Taktiez mi povedal,ze sa mi tie bradavice mozu vratit napr.pri tehotenstve,oslabenej imunite atd...Teraz sa mi zase vratili a nedalo mi to, tak som si to vyhladala na internete a na moje prekvapenie to nieje take nezavazne,ako mi to visvetlil lekar.Dozvedela som sa,ze tento virus ma vela typov.Niektore sposobuju rakovinu krcka maternice, anal.atd...Posielam vam aspom tieto dve adres.tak si to aspom zhruba pozrite.PRVA-www.primar.sk DRUHA-www.lek.sk

lucinocka214

awoje.. ja neviem presne identifikovať čo tie bradavice vlastne sú, ale pri posledných dvoch menštruáciách sa mi tam dole urobil nejaký výrastok..bol to len taký nejaky malý kopček. počas menštruácie to však zmizlo. a pri 3 dni pred druhou objavilo zasa a opäť zmizlo.mám priateľa s ktorým som ešte nespala ale pár krát už bol "kúsok vo mne" avšak bez ochrany.. mám sa báť?? k lekárke sa s tým bojím ísť..

tita

dakujem alzbietka...no ja mam len 1 taku na tom mieste ako som opisala...ale to je hrozne ze neholit sa a nemat sex s partnerom!....boze...noja to nemam ako na stopkach, ale ked to stlacim akoby to je do hlbkyproste ako bdadavica..mala so taku
na predkoleni a tu mi odstranili chirurgicky, ale neviem si predstavit, ze by mi tuto odstranili podobne...

tita

ahojte prosím vás poraďte mi...objavila som si bradavicu v oblastí bikín t.j v stehnovom zhybe avšak nebolí ma, ale aj tak sa bojím, že to je genitálna bradavica...ak má s tým niekto skúsenosť poraďte mi prosííím

salome

Ahojte, chcela som sa spytat - odhali gynekolog na vysetreni tento HPV virus, ak ho aj dievca neupozorni, aby sa na to zameral? Ak robi klasicke vytery a berie krv.

alzbjetka

Ahoj babulka. Ja mam od leta rozsirene tam dole take bradavice.Asi tych bradavic existuje viac druhov,a tak som vcera s tym sla na gyndu, lebo som sa bala, ze to je ten HPV virus. Z gyndy ma poslala na kozne a tam mi povedali, ze su to Condyloma accuminata.Je to virus, ktory sa prenasa pohlavnym stykom (ked sa vlhke prostredia spolu spoja) a taktiez aj holenim. Takze mam teraz zakazane sa tam dole holit a nemam mat ani sex s partnerom. Ani s kondomom, pretoze to sa rozsiruje aj po okoli pohl.organov. Este mam ist na odber krvi a bude mi to dakou vodickou potierat. Nechcem ti davat do hlavy, ze ty mas to iste, ale mozno ti tento moj problem trosku pomoze. Ja to mam ako take gulicky (niektore akoby na stopkach), hnedej farby vo vaginalnej, aj analnej oblasati:( a radsej chod este raz na gyndu a spytaj sa na to gynekologa. ten ti bude vediet odpovedat najlepsie. Vela stastia.

fiona

mne to prave doktorka rozleptava nejakym roztokom, chodim kazdy druhy den. pali a svrbi to jak das, dnes si konecne mozem urobit repikovy kupel. drzim ti palce, ja len dufam ze mi to vymizne a uz viac neobjavi.

pokladik

ahojte, akurát mám pred operáciou... idú mi vypaľovať tieto bradavičky.. chytila som ich v zahraničí od partnera.. nič príjemné.. ten EPIGEN si mám po operácii aj ja dávať?? čo myslíte???