HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE

Príspevok v téme: HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE
babulka

Ahojte dievčatá, už som si prečítala niekoľko príspevkov na tému HPV, ale aj tak by ma zaujimalo ako mám správne identifikovať takú bradavicu. Nikdy som to nemala a teraz neviem či je to ono alebo nie. Našla som si dva výrastky tam dole, nie na genitáliách ale pri. Jeden na jednej strane a druhy na druhej, ked si po tom prejdem tak to citim len ako zhrubnutú kožu, neprevísa to, nie je to velke, takže neviem ci su to bradavice alebo nie.Neviem ani ako by mi to vypaľovali ked to mam iba ako malý hrbolček, nemá mi tam čo odpadnúť. Na cytologických testoch mi zistili stupeň II a dole bola zaškrtnuté - LE a ER..neviem čo to znamená - ak viete, poraďte. Výsledok je spred mesiaca a asi pred 3 týždňami ma vyšetroval gynekológ a ten mi na tie výrastky nepovedal nič. Teraz neviem či si ich nevšimol alebo...
Ak by ste mi mohli v tomto poradiť bola by som vďačná,na najbližšiu kontrolu mám isť v marci a neviem či v tomto prípade môžem mať pohlavný styk, či môjho partnera uchráni kondóm, ak by to boli bradavice. Ďakujem veľmi pekne za rady, sú pre mňa veľmi potrebné. Ešte raz ďakujem

suzie123

Mala som kondylomy velke cca 2mm bolo ich asi 8. Natierala som si ich kremom Wartec a zmizli po 3 dnoch natierania. Okolo sa utvorila taka biela koza(pri natierani tak malych kondylomov sa neda vyhnut kontaktu so zdravou kozou). Baby/chalani treba sa pravidelne holit a udrziavat osobnu hygienu, nosit bavlnene spodne pradlo(zabudnite na tangace!. Tak si vsimnete lahsie akekolvek problemy verte mi. Vdakabohu som to zachytila vcas a v rannom stadiu sa to lieci urcite lahsie ako ked to narastie do ohromnych rozmerov vid.obrazky google. Dufam ze sa mi to nevrati, ak hej nebudem stresovat tak ako ked som si to nahmatala. Za par dni to je dole.Ak si nieco najdete nevahajte ani sekundu a chodte k lekarovi.!

mariska8

pre Alo5, mam 2 nepouzite krabicky, lebo som si az 3 kupila, ale tak som sa toho zbavila, takze by som to predala, ak niekto chce. ale nechcem tu tak vypisovat, daj mi mail, ked tak. sestra mi to posielala, lebo na slovensko sa to neda objednat.

mariska8

pre Alo5, mam 2 nepouzite krabicky, lebo som si az 3 kupila, ale tak som sa toho zbavila, takze by som to predala, ak niekto chce. ale nechcem tu tak vypisovat, daj mi mail, ked tak. sestra mi to posielala, lebo na slovensko sa to neda objednat.

simona78978

Mne veľmi pomohol roztok Koloidum forte, v lekárni cca 4,20 €, je to na bradavice, píšu, že by sa to nemalo použ. na sliznicu a condylomata , ale čuduj sa svete, mne to pomohlo.
Pretdtým som samozrejme veľa ráz chodila na kožné vypaľovať, čo nepomáhalo, pravidelne asi pol roka.
Brala som aj hlivu ustricovú (Dr.Max) 4 mesiace. Condylomata som mala aj na začiatku, ako je vnútro pošvy, ...našťastie sú preč už pár mesiacov :) :)

alo5

ahoj mariska8. Chcel by som kúpiť condyline roztok, len problém je že na SVK to nepošlú. Tebe to asi posiela nejaký známi... Máš aj na predaj? dík

marisk8

no na sliznicu pisu na letaciku, ze nie, ale na wartecu tiez pise ze nie, a doktorka mi kazala si to dat, ved clovek tam nevyleje celu flasticku, pise na letaciku, ze max.50 namoceni bradavice, zo sliznice to raz dva zide dole, ale tak az uplne dovnutra by som to nedavala, lebo ako to tam presne nanesies, ale ked je to hned vo vchode, ze to vidis, tak v pohode

mariska8

da sa to zo zahranicia objednat v pohode, ale na slovensko to neposielaju,jedine ked mate niekoho, ze vam to odtial posle, mam este dve flasticky nepouzite, lebo som si az tri objednala, zbavili sme sa pomocou toho aj s partnerom natrvalo, a mala som to aj vo vchode posvy, boli to brutalne, ked sa s tym natiera, ale tak tri dni sa da vydrzat,bradavicu to normalne vyzerie az ku korenu a a zide dole, a tam ked som dala na sliznicu, pri vchode do posvy, tak uz som na druhy raz ani nemusela opakovat postup, ked sa da na normalnu kozu- podla velkosti bradavice treba este zopakovat, ale je to fakt ucinne, viem co je to za svinstvo, tak chcem vam poradit,je to ovela vacsia koncentracia nez warrtec- to je to iste liecivo ale vacsia koncentracia, mala som aj wartec aj aldaru, tak viem o com hovorim, len treba tie tri dni vydrzat, co je na normalnej kozi dost bolestive, ale stoji to za to

stres

Este sa chcem spytat po akom case sa vam objavili bradavicky lebo mmne sa neobjavili ziadne a mam strach ze to moze byt teda rakovinove HPV alebo ako to mam nazvat

stres

Zdravim mala by som otazku a poprisila by som o radu pred 10timi dnami mi prisli vysledky s citologie a je tam naznak na HPV virus doktorka mi povedala ale ze to nemusim mat lebo som mala aj zapal tak sa to mohlo pomylit na dalsie vysetrenie mam ist koncom maja.Ale neviem ako sa mam zav´chovat teraz voce partnerovy ci mozem mat s nim nadalej pohlavny stik alebo nie presim mozete mi poradit ako sa mam zachovat??Vopred dakujem za odpoved.Este chcem k tomu dodat partner bol na vysetreni pred pol rpkom a mal vsetko v poriadku tak nechcem ho ohrozit prosim ako sa mam zachovat ??

mimusaa2335

sadsdfasd----AWOJK VOLAM SA MIRKA MAMT TEN ISTY PROBLEM AKO INEUZ ASI MESIAC NERIESILA SOM TO ESTE U LEKAROU ALE BOJIM SA UZ TOHO POMOZTE CHCELA BY SOM SA SPYTAT TY BY SI MI NEMOHLA OBJEDNAT TEN KREM JA TI DAM VRATIM A POSLEM PENIAZE NA UCET PROSIM OZVI SA MI DAKUJEM