10.mesacne dieta a nocnik

nazor

ahojte, studujem psychologiu a v roznych knihach o vyvine deti a nielen ich psychiky ale aj tela som sa docitala ze deti zhruba do 15. mesiaca (individualny vek, je to len priblizne) fyziologicky nedokazu este ovladat svoj mocovy mechur ale myslim ze ked ich nan zacnete ucit urcite pochopia naco sluzi a hned ako to bude v ich silach zacnu ho aj pouzivat :)

msaj

mám 12mes.dcéru, a dve už skoro veľké deti, cvičila som ich na nočník odkedy vedeli poriadne sedieť, teda od cca 7mesiacov, môžem potvrdiť, že do 12-18mes, je to skôr o tom vystihnutí ako o tom, že by presne vedeli čo majú robiť, chalani sú v tomto asi trošku neskorší, ale druhá vec je tá, že je to asi zvyk, že napr. keď ideme von dám ju vycikať, a keď prídeme z vonku, tak zas a plienka je suchá, až kým ju nevyzlečiem aj v zime a neposadím na nočník, tak isto aj ráno, alebo poobede po vyspatí, spotrebu plienok máme 1 na noc a 1 na deň. samozrejme, keď je chorá, alebo že nám idú zúbky, tak ju tým netrápim, keď sa trafíme a vycikáme, vykakáme dobre, ale keď nie, nič sa nedeje, už sa teším na leto. takže moja skúsenosť je taká, že sa tým nič nepokazí, keď si zvykne, ale na druhej netreba do tých dvoch rokov robiť z toho tragédiu,

jaja

Deti si samé zvolia kedy nočník budú akceptovať a kedy nie.Niektoré skôr,iné neskôr.Musia dozrieť a pochopiť to.A každé je iné.To nieje celkom len o naučení.Ak to mozok nedokáže spracovať,darmo budete za ním behať so šerblom.Ak sa mu to podarí,bude to len správne vystriehnutý čas ale nie ovládanie moč.mechúra dieťaťom.

adka00

IVKO TO NIE JE SEN MOJEJ KAMOSKY DCERA UZ AKO 12 MESACNA NEMALA PLIENKU CO SOM JEJ STRASNE ZAVIDELA ,LEBO MOJI CHLAPCI AZ DO 3 ROKOV PLIENKOVALI.

jaja

mamina123,nerob si zbytočné stresy,že tvoj syn to nechaápe. Je to normálne.Je ešte veľmi malý.Mám 2 deti,už sú veľké.Viem teda o čom hovorím.10 mesačné dieťa to naozaj beria ako hračku.Do dvoch rokov má času dosť.