10.mesacne dieta a nocnik

ivka30

Tak to je jedno,zo starším mi išlo všetko hladko,keď bol malý dokázal veľa zaujímavých vecí,ale ja som chcela poradiť s menším...

???

Ivka tak klobuk dole, ja si neviem predstavit ze by som odhadla kedy ide maly pisat ....a to ma 10 mesiacov...neviem ...

ivka30

Nehovorím,že bol úplne bez plienok,iba cez deň a keď šiel spať,tak mal plienky,ale vedela som to približne odhadnúť kedy mu treba cikať a s kakaním to bolo ľahké,lebo kaka vedel vysloviť.

???

Ivka ...tak to by ma velmi zaujimalo ako si odnaucila 8 mesacne dieta od plienok .... ked nevie dat najavo zakladne veci tak ako si vedela ze chce cikat cikakat?? nezda sa mi to neviem, neber to v zo, ale neviem si predstavit 8 mesacne dieta bez plienok

ivka30

Ahojte!Mám 19mes.chlapca a 8ročného.Staršieho som odnaučila rýchlo od plienok mal 8mesiacov,ale malého sa mi tam nedarí ani posadiť,stále mi reve,keď ho tam chcem posadiť.Myslím si,že je už načase,aby chodil na nočník.Pomôžte ako ho naučiť chodiť na ten šerbel.dík

katka26

No zaujímava tema ..mam doma 9 mesacneho syncka, a kupili sme tiez nocnik,....Snad je kazmenu jasne ze dieta v tom veku nevie ovladat mocový mechur, ALE TU NEIDE O TO, ide o to, aby sa ho diat nebalo, aby si nan zvyklo. Mna, sestru a vsetci v mojom veku v rodine davali nas od pol roka na nocnik ... velmi rýchlo sme sa odnaucili od plienok, samozrejme udava sa ze dievcatka su sikovnejsie ako chlapci, ale ja aj so sestrou sme ako 1,5 rocne NEMALI PLIENKU!!! samozrejem nehody sa stavali alelen cez noc, ale o tom to je.

Sestwrnica ma 2,5 rocneho chlapca a cele dni a noce je s plienkou, odmieta nocnik nic nechce, ale nocnik videl prvýkrát az an dva roky. A ma 15 rocneho syna - surodenca, ktoreho davala na nocnik od pol roka a ako 2rocny chodil bez plienok. asi tak

Samozrejme je ot vec nazoru, a v nasom odnauceni pomohlo asi aj to ze sme mali klasicke plienky bavlnene na ktorých sme moc cítili a bol nam neprijemný ako terajsie pampersky jednorazovky, maju velku zasluhu na tom, ze sa deti neskor odnaucia od nich lebo to mokro neciti tak ako v bavlnenej plienke, je to moj nazor. Ale aj ja pouziovam Pampersky - jednoduchie, netreba zehlit a koniec koncov aj usetrim, keby som mala kazdy den postavit plnúä pracku plienok na vyvaranie to sa nezda ..... ale v prvom rade je to pohodlnejsie. Ale je to tak a treba si vybrat.

No a este som chcela sa opytytm, aj my sme kupili minulý týžden noťňčník, akocasto ho nan davate? Napriklad druha sesterka ma 2 rocneho chlapca ale ten kka len rano, inokedy nie, tak sa jej stale rano vykaka uz do nocnika, ale u nas je to hala bala, ci ze je to o tom vystihnutí, nie o tom ze to dieta vie co urobilo, to je jasne, aale ide o to aby si privyklo na ten nocnik ako som pisala, a ked mi bude odmietat nocnik mozno casom, tak supnem redukciu na zachod a tak to skusim, nie kazdy chce nocnik.. drzim vsetkym palce!

inuška

10 mes.dieťa, nemôže pochopiť prečo sedí na nočníku, berie to ako zábavu, hračku,.... Môj syn, napr. sedel na nočníku 2x keď mal 13,14 mes., a tiež to bola len forma zábavy. Je to individuálne, niektoré dieťa skôr, iné neskôr. Od 1,5 roka chodí pekne na WC, tak že nočník sma odložili. Teraz bude mať 4 rôčky, chodí do škôlky a je to super. Na všetko treba čas a trpezlivosť.

dd

my mame dcerku(momentalne ma 21.mesiacov), ktora sa mi tiez od roka a 5mesiacov pyta..takisto som ju zacala davat na nocnik posadit a pohrat uz asi od tych 7mesiacov, ked uz pekne sedkala..ale nie nadlho.dalej som jej potom neskor zacala vysvetlovat, ze co robi do plienocky, ze to je be be..najskor som myslela, ze z toho nic nebude, ale ona uz v tom obdobi okolo roku vedela, ze v plienke ma be be, aj to vedela pekne povedat a takisto vedela, ze be be sa robi do nocnika(maminka mi hovorievala, ze keby som sa jej vtedy viac venovala v tomto smere, ze sa mi zacne aj skor pytat, len som vtedy mala este na krku skolu)..chcela som skusit ju cez leto(bolo to minuly rok) nechat bez plienocky, ale moc sa nedarilo.uz som zacinala byt zufala a myslela, ze to vzdam, ale moja mamka ma posilnila a povedala mi, ze ked to uz pozna, tak by som bola hlupa, keby to vzdam..este aj na jesen sa pocikavala, ked som ju zabudla ponuknut na nocnik, az nakoniec, dokonca v podstate uz v neskorej jeseni, po polovici novembra sa mi zacala pytat.aj ked na spinkanie este plienocku stale nosi, ale aj tak som na nu velmi hrda!aj sa jej obcas stane, ze sa pocika riadne(ked je chora, alebo si ublizi, z toho soku sa stane..), alebo ze jej len troska "ujde" a zbytok vycika do nocnika, ale to je ozaj tak raz za cas.ako zacala tak lepsie rozpravat po vianociach, tak uz sme sa naucili aj cikam a kakam, ked jej poviem potlac brusko, tak presne vie, co ma robit a takisto nema problem ani posadit sa na wc misu.je velmi rozumna a dovolim si povedat, ze uz vie zadrziavat moc, kedze sa stane, ze nejde na nocnik aj 2-3hodinky, pekne vyzdrzi. a nosi uz aj nohavicky,asi od vianoc,to mala rok a pol, velmi ju to povzbudilo v pytani sa na nocnik.

jajka001_

ja som mojho syna naucila az po tom ako mal dva roky, skusala som to ked mal rok a pol, lebo bolo leto, neslo to, pretoze bol na to este maly, tak nic sa nedeje pockame do druheho leta :)) v desiatich mesiacoch je este velmi priskoro. dobre ze ho bavi sediet na nocniku a hrat sa, aspon si zvykne aj moj maly sa tak hrava, ked sa mu postasti, tak pochvalit, to je dobra motivacia, nech vie na co to je. ale nech sa s tym nehra ako cojaviem ze je to kyblik alebo tak, nech vie na co to je. moze tam sediet a hrat sa, to je dobré, su deti ktore na nocnik nutili a deticky ziskali k tomu odpor, potom sa aj tazsie odvykali od plienok.