10.mesacne dieta a nocnik

katka000

ja som svojho syna odnaučila od plienok dosť nárazovo. bol máj-jún, syn mal 2 a pol roka a ja som si uvedomila, že v septembri nastupuje do škôlky a nastala u mňa panika (vždy všetko robím na poslednú chvíľu). predtým sa na nočník nepýtal, dokonca sa tam bál sedieť a to som kúpila nočník v tvare auta a stále mu hovorila, že ho treba natankovať, ale samozrejme že to nezaberalo. tak som sa riadne nasrdila, ale v dobrom, a plienky som mu jednoducho nedala. dávala som ho na nočník keď som myslela že sa mu chce, ale asi tak tri týždne som denne prepierala asi 6-7 teplákov (vonku bolo teplo, tak to rýchlo schlo a potom šup mu dať tie suche predtým ocikané plienky). von sme chodili len pred dom a to tiež bez plienky ale mala som po ruke náhradné nohavice. po 2-3 týždňoch sa začal sám pýtať a o ďalší týždeň spal aj v noci bez plienky a odvtedy sa mi vôbec nepocikal. doteraz si pamätám, že mne to odnaučenie trvalo mesiac, ale intenzivne, a do škôlky sme išli ako veľkí frajeri.

katalinka

megy 10
naše decká zistili,že to hrá i keď sa naň postavia...syn šiel rovno na WC a rovno bez redukcie a hviezda doteraz si rada hovie na nočníku.
Je veľa vecí čo môžeme deťom dať.Určite zdravé sebavedomie je jednou z vecí, ktoré sú dôležité, nevysmievala by som sa, ani dospelému nieto ešte deckám...

meggy10

ahoj aknitka od kedy si zacala davat maleho na nocnik ty? viem ze moju sesternicu davali od kedy vedela sama sediet vzdy pred spanim aj po spani, nocnik jej hral tak chcela na nom aj sediet a potom jej vyskusali nedavat plienky par x to pustila dole kolenami a ked mala 1 aj 3 mesiace pytala sa uz sama, tak ja urobim to iste s mojim, ze budem ho davat na nocnik od kedy zacne sam sediet, ale ze vraj chlapci sa odnaucaju od plienok neskor ako dievcata.

aknitka

ďakujem vám všetkým za príspevok, ale asi to najlepšie vystihla katalinka. u nás nie je problém že by nechcel sedieť na nočníku. keď ho tam posadím a chce sa mu cikať tak sa v pohode vyciká. len to nerobí sám. problém bol vtedy keď som ho na ten nočník dávala dookola každých 15 min. to sa mu už nepáčilo tak som to vzdala. teraz ho na nočník dám napr. vtedy keď mu riadim pokakanú ritku a zbadám na ňom žeby chcel cikať (pri tejto činnosti mi dokonca už aj sám povedal že rýchlo cikať lebo som ho hrešila (priznám sa aj jednu šupla) keď mi pri prebalovaní taký veľký chalan ocikal posteľ). inak sa nepýta vôbec. dnes ráno mi napr. sám od seba povedal že sa už bude pýtať na nočník (vôbec sme o tejto téme nehovorili) a pomaly je obed a nepýtal sa ani raz a plienka je pocikaná.
a na záchode sa bojí. redukciu nechce a keď ho posadím bez, tak sa ma tak kŕčovito drží že aj keby mal plný mechúrik tak sa nevyciká.
takže asi budem pokračovať ako písala katalinka. kľud, rozvaha a nohy v teple :-))

efe

odborníci odporúčajú učiť dieťa na nočník okolo 2.roku veku dieťaťa. Vtedy vraj už dieťa dokáže ovládať močový mechúr. Dali sme na radu odborníkov a syn sa to naučil veľmi rýchlo a rovno na wc, nočník nechcel používal ho iba na hranie. Ale asi je to individuálne.

datelinka

presne tak, katalinky, toto nie sú preteky, kto skôr :-))) nechaj ho mesiac, dva, nespomínaj vôbec nočník, potom skúste, nenásilne sadnúť a uvidíš, či niečo bude. nestresuj ho. keď to nepôjde, dajte zasa dlhšiu pauzu a zasa skúste.
na to musí prísť sám, že mu je lepšie bez plienky. moje keď zistilo, ako je fajn bez, už nechcel, ani keď som ja stresovala, či sa niekde v metre alebo uprostred námestia bez jediného kríčka nepociká. a strachovala som sa zbytočne :-) držím prsty, zvládnete to :-)

datelinka

presne tak, katalinky, toto nie sú preteky, kto skôr :-))) nechaj ho mesiac, dva, nespomínaj vôbec nočník, potom skúste, nenásilne sadnúť a uvidíš, či niečo bude. nestresuj ho. keď to nepôjde, dajte zasa dlhšiu pauzu a zasa skúste.
na to musí prísť sám, že mu je lepšie bez plienky. moje keď zistilo, ako je fajn bez, už nechcel, ani keď som ja stresovala, či sa niekde v metre alebo uprostred námestia bez jediného kríčka nepociká. a strachovala som sa zbytočne :-) držím prsty, zvládnete to :-)

katalinka

prestaň to riešiť...jednoducho začni byť angličanom ty. Pozri v zahraničí je normálne, že do škôlky berú 4 ročné decká s plienkami, fakt...aj ja som bola z toho vyparkovaná, ale je to tak.
Sprchuj mu zadok teplou vodou.On zistil, že s plienkou je zaujímavý, tak to nerieš vôbec nekomentuj,popros ostatných nech tiež mlčia...
neboj sa do 30 budeš riešiť iné pakáriny a na toto si ani nespomeniete :-D
pevné nervy...kľud angličana :-DDD