10.mesacne dieta a nocnik

DANNYBAL

Baby moj mal ma 17 mesiacov a cela rodina sa snazime aby pochopil ze existuje aj nocnik ale vobec sa nam nedari...ak zacne kakat tak uteka mi po byte a pokial mu dam dole plienku tak uz je neskoro :) a nechce si na nocnik sadnut ani mi nohy nepokrci ...ale chce sa s nocnikom len hrat ...nic viac...myslite ze pochopi? jooj velmi stým bojujem

pensador

Citam tu negativne aj pozitivne prispevky na nocnik a ako je to proti prirodzenosti...
Heh... Nedavate dieta do pavuka? Nedavate ho do stolicky na jedenie? Nedavate mu jest lyzickou? Ak to robite, tak preco????
Ved je to proti prirodzenosti.
Uplne bla bla bla..
Osobne si myslim,z e na nocniku nie je nic zle, aj ked sa zacne skor. Je to o kultivovani maleho cloviecika. ved zijeme v spolocnosti, nie v dzungli.

My mame 8 mesacneho syna a vcera sme mu kupili nocnik. Hned vecer sa nam podarilo ho "pokrstit".
A verim, ze si syn na nocnik zvykne. Jasne, necakam, ze mi bude hovorit, ze mu treba, ale aspon pochopi na co to je.
A myslim, ze kazdy pokrok, ktory v dietatu evokuje poznanie je plus.

bublik

...... citala som ze s obycajnymi plienkami je to lahsie ako s pamperskami, lebo kedze pampersky saju, dieta si tak neuvedomuje ked sa vycika. Klasicke bavlnene plienky zostali mokre, a preto si dieta skor zacalo uvedomovat co robi a skor sa naucilo si to kontrolovat, tym padom si lahsie zvykalo na nocnik. nuz uvidime, vyskusam a potom dam vediet, ci ti skutocne funguje :-)))

dan

mam 19 mesacnu dcerku, na nocnik ju davam sediet uz od 6 mesiacov, pekne si nanho zvykla, sedi tam a pozera si knizky, sem tam aj nieco spravi. zacala hovorit kaka, ale uz ked je neskoro a je to v plienke.tak este to musim vystihnut.. umyvam jej zuby od 8 mesiacov, ludia sa mi smiali ked videli ze ma len 4 zuby, ale poviem vam ze teraz to berie ako automatiku a vzdy pred spanim sa idu zuby umyt. pomaly som jej teraz zacala davat kefku aby si vyskusala sama umyvat a paci sa jej to:)

simona91

ahojte
Myslim si ze davanie na nocnik ak dieta sedi je silenie a vobec proti prirodzenosti. Jasne, ze dieta si na to zvykne ale ked bude mat na to vytvorenu psychiku a bude si uvedomovat svoje akty, tak je to plodne. Ale zamer je jasny : ulahcenie je hlavne pre rodicov. Ak by to dietatu vadilo, tak by sa to malo riesit, ale ak nie, tak je to len a len rodicovska jesitnost.
Mohli by sme deti ucit aj ine veci na ktore nie su pripravene...hm? a inak podla psychologov je to predbezne zasahovanie do individuality dietata.

......

môjho syna som na nočník dávala ako 6 mesačného.Samozrejme že nevedel čo na ňom má robiť,ale dostala som nočník z Tuzexu tak prečo ho hneď nevyskúšať.Vždy sa niečo podarilo.Keď mal rok plienky už nemal ani v noci.Vtedy pampersky neboli.Záleží od trpezlivosti rodiča.Niekedy si na ňom posedel aj dlhšie a to isté som robila aj z dcérou.Hoci dieťa spočiatku nechápe,zvykne si.Teraz je to o to pohodlnejšie že sú jednorázové plienky a netreba sa zdržiavať vyváraním a žehlením

katka26

maminka - ja mam svagra zubara a povedal mi, maly ma teraz 11 mesiacvov o chvilku a ma 4 zuby, povedal, mi ze mu mame kupit (pred 2 mesiacmi) kefku, a nechat ho sameho aby sa s nou hral v ramci hry, on si tym padom a ňj posuchal zubky, aby sa s nou zoznamil, aby sa jej nebal, to je tak ak os nocnikom a povedal mi ze na rok a pol je vhodne zacat cistit zubky.

nocnik

ja som mojho syna davala na nocnik od jeho 8 mes., niekedy tam sedel 10 min. a nic, inokedy sa vypisal..., ked mal 1rok a 7 mes., zabudli sme nocnik na chate, tak som ho posadila na zachod a jemu sa to tak zapacilo,ze si vtedy zacal uvedomovat, na co to vlastne sluzi a sam uz odmietal plienky.

Maminka18

Moja dcerka ma 14 mesiacov a ma uz 8 zubov a 3 stolicky vonku.mala by som jej uz kupit zubnu pastu a kefku? :-)

veronika

ja len tolko,ze zvierac sa u deti vytvara az okolo 18 mesiaca preto je uplne zbytocne zacinat skor.moze sa stat ze sa dieta sem tam do nocnika vycika ale neodnauci lebo to proste este nevie zadrzat,ked nema vyvinuty ten zvierac.ja som zacala maleho oducat v 18 mes,vystihla som spravny cas a od 20 mes je bez plienok.