Kontaktné šošovky

Interaktivna

ahojte,ja mam 13 a nosim sosovky dva mesiace:) som s nimi zatial velmi spokojna,ale mam len skusobne...o take 3 dni pridu normalne na 3 mesiace...hygiena nerobi problem a sosovky nosim 12 a menej hodin:)je to super a vidim v nich lepsie ako v okuliaroch,ale problm je v tom ze ked mam sosovky tak nevidim az tak dobre doblizka:(vidim dokonale doblizka a do dialky mam dioprie:1,75

tish

veronika s tymi som mala aj ja problem nasadit ich, potom mi lekarka co som ich u nej skusala poradila aby som mala pri nasadzovani sosovky suchy prst a pomaha to, nemam uz problem. a to som sa namordovala riadne...

veronika

Dobrý den, mala by som otazočku. Kupila som si kontaktné šošovky SUREVUE, a mam velky problem s nasadenim. Nejde o to ze by som to nevedela nasadzat, ale ked som to tak skusala, tak som zisitla, ze ked si dam sosovku do oka tak sa tam spravi bublina, a nejde ani von, a tym padom mi šošovky vypadne. Neporadili by ste mi? Som zufala, lebo som za nich dala 3 tisic a nemozem ich pouzivat. Este dodam, ze predtym som mala dvojtyzdnove ktore mi dal v doktor v tej istej lekarni kde som kupovala aj tieto mesacne, na skusku, a nemala som problem, ziaden! Všimla som si aj , že tieto mesačné čo nemozem nasadiť su trošku jemnejsie, ako tie co som mala. A strašne sa lepia na palce ked si idem dat sosovku dnu. Ďakujem vopred za vašu odpoved.

tanulik3

Na šošovky nedám dopustiť! :-) Nosím ich už ôsmy rok a môžem povedať, že je to oveľa lepšie ako okuliare, hlavne v zime. Dokonca s nimi chodím na plaváreň a aj sa potápam, ovšem ale s potápačskými okuliarmi, len tak sa potopiť by bola hlúposť. :-) Keď som si ich dala prvý raz, myslela som že to nevydržím. Silná rezavá bolesť a slzy. Ale potom som prišla na správny spôsob hygieny a aj oko si zvyklo a tým, že je tá šošovka priamo na oku, vidím lepšie ako s okuliarmi tej istej dioptrie.

ziwa

ahojte ludia...am 13 rokov a v poslednej dobe sa mi vsetko rozmazava... nosenie okuliarov mi nevadi, ale na internete www.cibavision.cz som videla farebne kontaktne sosovky (nie su priehladne, ale su farebne - maju nejaky vzor) preto som sa chcela opytat ci by som nemohla nosit kont. sosovky hned odzaciatku

veronika

chcem sa spytat ci ma niekto tiez podobny problem pri sosvkach, cez den si ich obcas citim a vecer ked si ich vyberiem mam dost bolave oko, aj rano ked sa zobudim to este nie je skludnene.lekar mi povedal, ze to oko je suchsie, len ocne kvapky co su spec.na sosvky mi moc nezaberaju, ucinok/tda ze si necitim sosvku/ je asi len pol hodina.neviete mi poradit nejake kvaply ktore ucinkuju dlho?a este ci si niekto vsimol ze sa mu pri noseni sosviek zhorsuje zrak?moc dakujem.

kvietinka82

Nosila som kontaktné šošovky dva roky a cítila som sa super.nič mi neprekážalo v športe plávaní a cítila som sa pritťažlivejšia.je v tom však háčik. Treba dodržovať higienu lebo inák sú z nich pekné zápaly. keď som si ich už nemohla dovoliť a začala som nosiť okuliare,zhoršil sa mi zrak o dve dioptrie behom pol roka.