Kontaktné šošovky

age44

ja mam na surevue 8,8 a teraz mam focus softcolors zakrivenie 8,6. tie druhe som objednavala cez isosovky.sk a tam mi poradili, ze je to middle zakrivenie od 8,6 do 8,8. inak na sosovky-kontaktne som pozerala ceny, tak su fakt vyborne. vsak ja kupujem surevue za 1300 a tam maju za 850 ci 950, nepamatam, ale aj tak je to rozdiel (napr. dve pizze). purevision som este neskusala, ale je to novy material silikon hydrogel a vraj je vemi prijemny aj na dlhodobe nosenie.
inak, ja ked som raz spala v sosovkach, tak rano som nemohla poriadne otvorit oci, tak to rezalo.

stanic

ked tak kukam tu stranku sosovky-kontaktne.sk, tak si asi aj ja dake ine na skusku objednam, zeby tie pure vision??? len maju mensi podiel vody v polymere, neviem...aspon roztoky su tam trosicku lacnejsie a co sa tyka toho polomeru, ci zakrivenia, tak aky-e si mala predtym na surevue a aky-e mas teraz??

stanic

hm, zaujimave, zatial som ine nemal ako surevue, tie mi vyhovuju, aj cenovo :)) parkrat som s nimi aj spal a potom fungoval cely druhy den, ale nie je to moc super, jednoznacne treba na noc dat vycistit do roztoku od sajrajtu, mal som raz daco ako zapal spojiviek alebo co, strasne cerv. oci a rezanie, samo ze cocky sa nedali nosit, ale nemozem naisto povedat ze to bolo z nich, skor daco vo vzduchu na intraku, ale opthalmo-azulen mi velmi pomohol

age44

a vyhovuju ti surevue? ja som ich nosila asi 10 rokov a medzitym som vyskusala iny typ, no nemozem si spat zvyknut na surevue. este mam jeden nezacaty par a ani sa mi nechce s nimi velmi trapit, mam pocit, ze ma skoro zacnu rezat a stipat oci. nechapem, lebo kym som nevyskusala ine, tak mi boli super. neviem ci je to tym, ze je tam trochu rozne zakrivenie.... ale aj tak sa chystam vyskusat purevision. opticke to sice nepoviem, ale chcem ich prave preto, ze sa daju obcas nechat aj cez noc. niekedy by sa mi to zislo. ale uvidim, aky je to pocit a ci sa da vobec zniest sosovka v oku viac ako 24 hodin. neviete niekto? skusali ste?

stanic

ja mam minus 4,5 dioptrii, a sa mi to stale zhorsovalo, cocky mam 8 rokov a odvtedy som uz nikdy nemal okuliare na ociach, vidim super a sa mi to prestalo zhorsovat, nosim j&j surevue mesacne

nina30

Ja nosím šošovky asi 3 rok, je to super, ale striedam si aj raz do mesiaca aj okuliare. Mne nerobilo problém si ich vybrať , ale dať si ich do oka. To bolo horšie. Na vyberanie mám takú metódu, že si prstom posuniem šošovku až ku kraju oka a ona sa tam sama nadvihne a dá sa super lahko vybrať.

didushka

ahojte mam velmi dobru skusenst so sosvkami,pretoze predtym som mala ukuliare a tie mi dost vadili.Sosovky som si zakupila u svojho ocneho lekara...kazdy sa boji toho ci si to ma kupit,pretoze sa bude bat toho ze si sosovku nebude vedeit nasadit ale opak je pravdou.Ja ked som prvy krat prisla ku ocnej doktorke hned sa ma spytala ci chcem nosit sosovky,lebo mala aj takych pacientou co proste nevedeli co chcu a tak to potom aj dopadlo,cize tym chcem povedat,ze ked niekto chce tak to vediet bude to mozem zarucit aj za seba..takze taky odkaz pre vsetkych tych co chcu vyskusat sosovky.

tanicka

Ahojte, ja uz nosim kontaktne sosovky asi 8 rokov, a som plne spokojna. PO nejakom case, asi po 4 rokoch, som mala trosku problemy, pretoze som ich nosila denne aj 16-18 hodin, ale teraz je to zase OK.

male slniecko

ja osobne pouzivam sosovky pure vision of firmy bausch and lomb a som s nimi maximalne spokojna.. co sa tyka vyberania sosoviek, mne sa najlepsie osvedcil sposob jednoducho siahnut palcom a ukazovakovam k oku a sosovku chytit a vytiahnut, hlavne musis mat ciste, umyte ruky a neutierat ich do uteraka, aby na prstoch nezostali z neho vlakna, ktore by sa mohli dostat do oka. ale ono to v podstate chce iba cas a trening, po case si najdes vlastny styl, ale ocny lekar by ti mal presne ukazat, ako sa sosovky vlkladaju, aj vyberaju a ako sa mas o ne starat.
a je fakt, ze sosovky by mali byt cca o 0,25 dioptrie slabsie, ako okuliare. :)