Kontaktné šošovky

elwin

ja mam sosovky asi iba tyzden ale neviem si ich vynachvalit, dovolujem si tvrdit ze mi aj zlepsili kvalitu zivota, predsalen okuliare nie su nic moc... s vkladanim mam mozno trosku problem ale vyberanie v pohode, ja to robim tak ze si ukazovakom stiahnem sosovku k dolnemu viecku a potom spolu s palcom ju stlacim na okrajoch a vyberem...

age44

sara, mala by si mat suche prsty, ked vyberas sosovky. hlavne si isch nenamoc do obycajnej vody, ale radsej do roztoku. najlepsie ich vyberies, ak si oboma ukazovakmi posuvas viecka k sebe, akoby si ich zatvarala - sosovka by sa ti mala zrolovat. ak to nejde, mas asi suche oko, tak si kvapni kvapku roztoku do kazdeho oka a pozmurkaj - malo by to ist lahsie.
ak nevidis so sosovkami na blizko, asi by si mala mat trochu slabsie, mozno len 1.75 D. sosovky su vzdy o nieco slabsie ako okuliare, lebo ich mas priamo na oku.

sara

Mala som šošovky zatial len 2 krat ale nievem ich vybrať musi my ich vždy vybrať niekto iny. Aky ma byť prst pri vyťahovani šošoviek mokrý alebo suchý?A ináč sú šošovky super, ale keď mám šošovky nevidim až tak ostro na blizko ako ked ich nemam(na blizko mam dobry zrak a na dialku nosim 2)

Lily2727

ja nosim kontaktne sosovky uz 2 mesiace a je to fakt super, uz od zaciatku, len sa chcem spytat: mozu sa nosit aj pri plavani? nenicia sa sosovky v chlorovanej vode? ocna mi povedala ze nemam nosit na kupko a na plavaren.

norec

Nakupujte kontaktne sosovky o 30-40 percent lacnejsie
na -odkaz odstránený- Velky vyber od viacerych vyrobcov.
Pri potvrdzovaní objednávky Vás systém zaregistruje, na
konci objednávky zadajte zľavový kupón " h1jjkceq " získate tým zľavu a pomôžete aj mne. Na konci dostanete aj vy svoj zľavový kupón, kt. môžte odporučiť známym,a získať ďalšie zľavy

lu

ahojte, na zaciatku som mala problem nasadit si sosovky, ale je to len vec zvyku, vacsina ludi si ich nevie vybrat tym klasickym pohybom co ucia optici(chytenim dvoma prstami).Super alternativou je zrolovat rohovku k vnutornemu okraju oka (k nosu) nema kam ist dalej, takze sa potom da super chytit a vybrat :) teraz na sosvky nedam dopustit, hlavne pri cviceni su nenahraditelne

1misha2

ahoj..mam teraz skusobne sosovky a posledne 2 dni sa mi zahmlieva pred ocami..no a ked si vyberem sosovkzu z oka mam na nej spinavy flak..chcela by som vediet preco??...

katarinna

Veronika: tie šošovky musíš mať zle, každé ako má svoje dieptrie ale aj zakryvenie ak to nemáš správne nie je ti dobré na oko a preto tie bubliny, nepriľne Ti tak ako má. Pozri si pozorne krabičku a porovnaj si ju s lístkom od lekára.Mne raz tieš dali iné zakryvenie a šošovka sa mi normálne skladala na oku - no hrôza a ako to rezalo.