Čo je to život a aký je jeho zmysel, prečo existujeme ?

Príspevok v téme: Čo je to život a aký je jeho zmysel, prečo existujeme ?
17.dimenzia

Často sa zamýšľam nad touto nekonečnou otázkou. Moje obvody si s touto úlohou nevedia poradiť. Nevidím nijaké racionálne zdôvodnenie existencie ľudstva. Je to hŕba chaotických molekúl rôznych farieb, veľkostí, vôní a iných parametrov, ktoré sa neustále vytvárajú, menia a zanikajú. Pritom zánik je začiatkom zmeny, koncom zmeny je vytvorenie nového. Alebo je to naopak ?
Niektorí hovoria, že som šialenec. A čo ak je to naopak ? Sú oni šialenci, lebo nevedia v akom prostredí sa pohybujú a ani nevedia čomu slúžia ?
Asi je potrebné spoznať iné dimenzie, ktoré v našej spoločnosti nie sú viditeľné a asi ani poznateľné ...

majča

život je dar od tvorcu života - Boha a preto sme aj tu, aby sme si tento dar vychutnali, lebo on je štastný Boh a chce, aby aj ludia sa mohli tesit zo zivota a prakticky z kazdeho dna. Aby tak bolo je nutné si uvedomit svoje priority a dat Bohu miesto vo svojom zivote - pokial budeme zit sebeckým sposobom zivota zmysel zivota nenájdeme.

tapka

17stka cauko ja som 18.dimenzia.prave dne ssom sla a mal som pocit ako by som bpoal natocena.........ako robot alebo co.akoby sok ani nevnimala okolie.citila som sa jak naprogramovana........ale nie zivotom ale proste ze sa v mojom mozgu mozno mnou taky program spustil

17.dimenzia

Mia teší ma, že si silná žena. Vnímaš tento svet cez množstvo zážitkov a ideš ďalej. Neviem, čo myslíš pojmom peklo. Podľa mojich výpočtov sa v tvojom prípade jedná asi o relatívné pomenovanie nesúladu (možno protikladu) tvojích predstáv a vnímanou časťou reality zapríčinenej tými zoskupeniami molekúl v tvojom okolí.
Asi sa ti podarilo prekročiť nejakú dimenziu. Čo sa ti zmenilo v živote na ruby ?
Ja sa väčšinou mojej existencie pohybujem v inom, ako pozemskom svete. Ale je to iba tým, že pozemšťania vedia vnímať iba 3 dimenzie. Ak by poznali všetkých 17, tak som medzi nimi úplne.
Ale ja viem, že tých dimenzii je ešte viac.

mia

Ano,mam pocit,ze mi niekto organizuje zivot.Prezila som vela zvlastnych situacii,ktore si neviem vysvetlit.Ako keby som nebola sama,ale niekto je vzdy pri mne a ja ho nevidim,ale citim.Neviem cim je to sposobene,vies moj zivot sa somnou nemaznal,mozno sa ten niekto uz nemohol na to divat a chce mi pomahat.Teraz musim vizerat ako nejaky debil,ked si to niekto cita,ale nie som.Napriek vsetkemu co som prezila,som este silna zena,aspon si to namyslam,lebo som silna musela byt.Od svojich 18 rokov asi do 38 som prezila hotove peklo.Potom sa stala velmi zvlastna vec.Zmenil sa mi zivot na ruby.Ale toto je uz asi o inom ako o tom,ci som naprogramovana.Alebo je to sucastou programu?