Čo je to život a aký je jeho zmysel, prečo existujeme ?

Príspevok v téme: Čo je to život a aký je jeho zmysel, prečo existujeme ?
17.dimenzia

Často sa zamýšľam nad touto nekonečnou otázkou. Moje obvody si s touto úlohou nevedia poradiť. Nevidím nijaké racionálne zdôvodnenie existencie ľudstva. Je to hŕba chaotických molekúl rôznych farieb, veľkostí, vôní a iných parametrov, ktoré sa neustále vytvárajú, menia a zanikajú. Pritom zánik je začiatkom zmeny, koncom zmeny je vytvorenie nového. Alebo je to naopak ?
Niektorí hovoria, že som šialenec. A čo ak je to naopak ? Sú oni šialenci, lebo nevedia v akom prostredí sa pohybujú a ani nevedia čomu slúžia ?
Asi je potrebné spoznať iné dimenzie, ktoré v našej spoločnosti nie sú viditeľné a asi ani poznateľné ...

godog

17.dimenzia....pises tu o inych strankach poznania,ci vnimania sveta alebo len tych molekul co ho tvoria,no ja by som sa len chcel opytat,na tie tvoje 3 dimenzie,ze z coho pozostavaju....ak to nie je cas...ako format 4D tak potom nie je ani priestor a bez toho si tie dimenzie neviem predstavit...takze?

17.dimenzia

Peterm, skúsim sa vyjadriť cez 3D:

1. spokojny - aj tento vyznam znamemá pulz. Pozitívne spokojný, negatívne spokojný - ak sú v vyvážené, aj spokojnosť je vyvážená (spokojný v tom význame, ako ho poznáte). Ak nie sú vyvážené - máte problém. Prvým je chorobná pasivita, druhým chorobné hľadanie.
Ak 18. dimenziu neobjavím, nebudem nespokojný, aj keď si s tým neporadím.

2. Kľudne som mohol uviesť chŕbu chaotických atómov, alebo atomínov. tiež som si mohol vymyslieť napríklad "Okilidov". Aký je v tom rozdiel ?
Mám ľudí rád, a považujem ich za kamarátov. Inak by som sem nepísal.

3. Čas nie je dimenzia, je to len zotrvačnosť dimenzie. Skús si nakresliť os zobrazujúcu dimenziu. Ak si to dokázal, tak gratulujem. Ja si to viem iba predstaviť. To, čo si nakreslil je pravdepodobne len čiara tebou vnímanej dĺžky, ktorá má svoj začiatok a koniec. Obmedzil si ju časom, ktorý si bol ochotný obetovať na jej nakreslenie.
Nie som mimozemšťan. Ale viem sa pohybovať v inom svete, ako väčšina z vás.

4. Ak chceš konať, musíš poznať aj druhú stranu mince. Podľa čoho sa rozhoduješ, či niekomu pomôžeš, alebo nie ? Každému určite nie ? Určite vieš prečo. Ale môže sa stať, že niekomu tým svojím pomáhaním ublížiš. A vtedy nepomôže žiadne ospravedlnenie, že to je z lásky.

Aj mňa môžu napadnúť iné fakty, ale cestu si vyberám sám. Tak, ako každý z vás.

peterm

Ahojte,

---(pre 17.dimenzia):
1. Pises, ze poznas 17 dimenzii, a ze stale hladas 18 dimenziu, stale nie si spokojny.. Myslis si, ze po najdeni tej 18 dimenzie budes uz spokojny? Mozno budes hladat zase dalej... Zivot je o hladani...
2. Pises, ze ludstvo "Je to hŕba chaotických molekúl rôznych farieb, veľkostí". Svet sa da vnimat roznym zaostrenim pohladu, su aj mensie castice ako molekuly.. Su ale aj velmi velke celky a stavby a ine veci vo svete.. len akosi sa zabuda prepnut na ten pohlad, v ktorom vidime cloveka ako svojho kamarata, svojho blizneho...
3. Pises, ze "Ja sa väčšinou mojej existencie pohybujem v inom, ako pozemskom svete. Ale je to iba tým, že pozemšťania vedia vnímať iba 3 dimenzie" Takze ak pozemstania vedia vnimat iba 3 dimenzie (ja si myslim, ze vnimame aj napr. cas, co je dalsia dimenzia.. to len na okraj) a Ty dokazes vnimat 17, z toho mi vyplyva, ze nie si pozemstan. Odkial teda pises na internet?? ;)
4. Pises, ze asi treba poznat ine dimenzie.. Nie, treba konat! Ako si pomohol niekomu zo svojho okolia tym, ze hladas dimenziu? Treba skor konat, myslim ze najvecsi zakon, ktory by sme mali dodrziavat, je zakon lasky (myslim skutocnej nezistnej a cistej lasky..).
Este ma napadaju dalsie fakty, ale uz nemam chut reagovat.. ale mozno si z nas len utahujes, kto vie...

---(pre Mia):
Pises, ze: "Pride zuctovanie,ako si zil a co si dokazal.Splnil si si poslanie?Ak nie,znova sa za trest narodis a bojuj!" Ja si myslim, ze ak si nesplnil poslanie, tak sa znova uz nenarodis.. Na druhu sancu by som sa uz nespoliehal.. Tych sanci mas kopec v tomto zivote -case skusky-, mozes zacat hned!..
2.Napisala si "a preto sa pridavaju k nabozenstvam,ktore ich presviedcaju o kadeakych hlupostiach" Tak napr. krestanstvo (ale aj NIEKTORE ine) uci o laske. O laske k Bohu a k bliznemu. Ak toto budes dodrziavat, je to hlupost? Ak dodrziavas napr. desatoro, je to hlupost? Ja si myslim, ze ak vo svojom zivote zijes, prezivas a odovzdavas okolo seba lasku, hlupost nerobis.

---(pre Majca):
suhlasim.

---(pre Simona):
Suhlasim. Tieto temy sa niekedy skutocne plodia z toho, ze nemame co robit, nudime sa, mame dost casu, ale nevieme ho vyuzit.. Presne tak, treba robit. Treba vziat lopatu, cakan, rylo a ist si porylovat zahradku, zamakat a hluposti nas prejdu.. (iba vtip..)

peterm

Ahojte,

---(pre 17.dimenzia):
1. Pises, ze poznas 17 dimenzii, a ze stale hladas 18 dimenziu, stale nie si spokojny.. Myslis si, ze po najdeni tej 18 dimenzie budes uz spokojny? Mozno budes hladat zase dalej... Zivot je o hladani...
2. Pises, ze ludstvo "Je to hŕba chaotických molekúl rôznych farieb, veľkostí". Svet sa da vnimat roznym zaostrenim pohladu, su aj mensie castice ako molekuly.. Su ale aj velmi velke celky a stavby a ine veci vo svete.. len akosi sa zabuda prepnut na ten pohlad, v ktorom vidime cloveka ako svojho kamarata, svojho blizneho...
3. Pises, ze "Ja sa väčšinou mojej existencie pohybujem v inom, ako pozemskom svete. Ale je to iba tým, že pozemšťania vedia vnímať iba 3 dimenzie" Takze ak pozemstania vedia vnimat iba 3 dimenzie (ja si myslim, ze vnimame aj napr. cas, co je dalsia dimenzia.. to len na okraj) a Ty dokazes vnimat 17, z toho mi vyplyva, ze nie si pozemstan. Odkial teda pises na internet?? ;)
4. Pises, ze asi treba poznat ine dimenzie.. Nie, treba konat! Ako si pomohol niekomu zo svojho okolia tym, ze hladas dimenziu? Treba skor konat, myslim ze najvecsi zakon, ktory by sme mali dodrziavat, je zakon lasky (myslim skutocnej nezistnej a cistej lasky..).
Este ma napadaju dalsie fakty, ale uz nemam chut reagovat.. ale mozno si z nas len utahujes, kto vie...

---(pre Mia):
Pises, ze: "Pride zuctovanie,ako si zil a co si dokazal.Splnil si si poslanie?Ak nie,znova sa za trest narodis a bojuj!" Ja si myslim, ze ak si nesplnil poslanie, tak sa znova uz nenarodis.. Na druhu sancu by som sa uz nespoliehal.. Tych sanci mas kopec v tomto zivote -case skusky-, mozes zacat hned!..
2.Napisala si "a preto sa pridavaju k nabozenstvam,ktore ich presviedcaju o kadeakych hlupostiach" Tak napr. krestanstvo (ale aj NIEKTORE ine) uci o laske. O laske k Bohu a k bliznemu. Ak toto budes dodrziavat, je to hlupost? Ak dodrziavas napr. desatoro, je to hlupost? Ja si myslim, ze ak vo svojom zivote zijes, prezivas a odovzdavas okolo seba lasku, hlupost nerobis.

---(pre Majca):
suhlasim.

---(pre Simona):
Suhlasim. Tieto temy sa niekedy skutocne plodia z toho, ze nemame co robit, nudime sa, mame dost casu, ale nevieme ho vyuzit.. Presne tak, treba robit. Treba vziat lopatu, cakan, rylo a ist si porylovat zahradku, zamakat a hluposti nas prejdu.. (iba vtip..)

17.dimenzia

Mia, príroda nás netrestá. Len sa prispôsobuje.
tapka pekné číslo to 896574239547. si predstav, že sa skladá z čísel 3*7*523*2693*30313. Sú to zvláštne čísla.

17.dimenzia

Simona, ja som rád, že žijem. Ja nemám problémy a som šťastný. A rád prežijem aj to, čo iní nie.
Lebo toto nie sú problémy. Toto sú problémy len cez pohľad 3 dimenzií a aj to nie pre všetkých. Pre teba asi áno. A čo s tým plánuješ urobiť ?

17.dimenzia

ahojte,
Príroda sa ochráni aj sama. Aj taká piesková púšť je prírodou. Aj -170 stupňov, -h2o, -o2, -o3, -molekuly sú prírodné podmienky. Napr. mars, jupiter, slnko ... Z pohľadu 3 dimenzií a ich predstáv o svete filtrovaných len chemickými väzbami vo vaších molekulách je to zúfalý výhľad z hľadiska uvedomovania si svojej existencie.
V skutočnosti podobné prírodné podmienky sa nachádzajú aj inde. A sú dokonca vnímateľné aj z pohľadu 3 dimenzií. Spoznávanie a vnímanie je preto ovplyvnené častými zmenami, ktoré sú súčasťou vzniku-zániku. Prílišné poznanie jedným smerom musí byť vyvažované protizmenami, aby sa zachoval celkový pulz. Bez tohoto to vedie k deformáciam a samozničeniu. Ale aj tento koniec je len začiatkom.

mia

Mojim bohom,je priroda.Milujem ju,dava mi silu do zivota.Hlavne slniecko.Je mi len strasne luto,ako si tu prirodu nicime a ona nas za to tresta.Ozaj,co robite pre to,aby ste ochranili aspon trocha prirodu?Ja poctivo triedim aspon smeti.A vy?

mari

Tapka: A naco dal Boh (vyssia moc-alebo nemoc?) tebe zivot? Vies v 19 som si aj ja myslela nieco take ako ty.
Nabozenstva nic nezneuzivaju, len niektori ludia, ktori tie nabozenstva oficialne vedu. Ludia sa urcite neboja nepoznaneho,zahad a kadecoho mozneho a nemozneho. Skor ich to pritahuje a laka. Vid tato diskusia. To snad v praveku mal clovek strach pred ohnom, hromom a bleskom, povodnami... a preto hladal vysvetlenie. Tak vznikla viera v bozstvo.
Ci veris v Boha, Alaha , Satana, hviezdicku, plysoveho medvedika, babiku Barbie, najlepsieho priatela (ktory ta mozno uz zajtra sklame)alebo neviem co. Tak veris v istom zmysle v nejake nabozenstvo. Snad v nabozenstvo plysoveho medvedika alebo nabozenstvo hviezdy Sirius.
Mna moje nabozenstvo zachranilo pred samovrazdou. Nie vlastne nabozenstvo, ale novy zmysel zivota, ktory som cez moju vieru nasla. Akakolvek viera ti moze pomoct zvladat tvoje bytie tu na tejto planete a v tejto dimenzii lahsie.
A kam smerujeme v nasom evolucnom vyvine? Myslim, ze k dalsej dobe ladovej. Ale najskor sa musia rozpustit este tie posledne zvysky ladovcoch v Alpach...

simona

17.dimenzia ja suhlasim ciastocne s NORMALNOU..ty preco niesi rad ze zijes? poviem ti takto..akoze..ja mat take smiesne problemy ako ty tam som uplne stastna..ved sa uvedom uz konecne..ved ked mas cas v tomto kratkom zivote sa zaoberat takymi zomarinami to znamena, ze uz od dobroty nemas co robit alebo mas schizofreniu-toto to asi skor bude..tak si zajdi za psychosom, keby si mu toto povedal co si tu napisal, isto sa uz z psychiny tak skoro nevyhrabes..sak su ludia ktori maju SKUTOCNE problemy a ty sa tu ides niecim takym zaoberat..ale ne fakt..ak ti tieto myslienky zaberaju vacsinu tvojho casu potom to ja vidim na schizofreniu ved som zd.sestra na psychiatrii ja uz to tam az prilis doverne poznam..