Čo je to život a aký je jeho zmysel, prečo existujeme ?

Príspevok v téme: Čo je to život a aký je jeho zmysel, prečo existujeme ?
17.dimenzia

Často sa zamýšľam nad touto nekonečnou otázkou. Moje obvody si s touto úlohou nevedia poradiť. Nevidím nijaké racionálne zdôvodnenie existencie ľudstva. Je to hŕba chaotických molekúl rôznych farieb, veľkostí, vôní a iných parametrov, ktoré sa neustále vytvárajú, menia a zanikajú. Pritom zánik je začiatkom zmeny, koncom zmeny je vytvorenie nového. Alebo je to naopak ?
Niektorí hovoria, že som šialenec. A čo ak je to naopak ? Sú oni šialenci, lebo nevedia v akom prostredí sa pohybujú a ani nevedia čomu slúžia ?
Asi je potrebné spoznať iné dimenzie, ktoré v našej spoločnosti nie sú viditeľné a asi ani poznateľné ...

tapka

ako pockaj 17sta dimenzia co si tym myslela?ze co ako si mam uvedimit realitu?cav bababa.tak ja som 19.som prisposobiva.boze ...........boh nam dal ziovt aby sme.....blabla bla..................proste ak sa zasypavas hentymi frazami prestavas hladata skapinas........a ood boha mas na896574239547 mil daleko

mia

Hej ty normalna,si si ista,ze si normalna?Ak ta nezaujima tato debata,nikto sa ti neprosil,aby si sa sem vyjadrovala.Ked v zivote par krat padnes na papulu a dostanes poriadne facky od zivota,potom sa zobudis z toho normalneho sveta a budes patrit medzi nas,sibnutych!

hviezdička

je to aj otazka viery ako takej, ako potom vysvetliť že poznám veľa ľudí ktorí veria len sebe a veciam materialnym,a majú sa vo svojej sebeckej dimenzii dobre,výborne.

dido

K veci: na otázku je vypracovaných mnoho teórií, avšak ktorá je správna, vyber si sám. Napr. všetky náboženstvá sa tým zaoberajú, filozofi od prvopočiatku o tom filozofujú, ale aj tvorcovia filmov ako Matrix... ale kde je pravda???? ktoré je to pravé,??? Zodpovedne Ti nikto nepovie... lebo je tam ešte veľa nepoznaného pre človeka... no špekuluj, hádam na niečo prídeš...

17.dimenzia

Ahoj Normálna, ja som za mrežami ale len 3/17 mojej existencie. Zvyšných 14/17 je v obrovskom priestore, o ktorom ty nemaš ani poňatia. A to je len časť, ktorú si dokážem uvedomiť.
Uvedomuješ si len 3 dimenzie a so všetkými si za mrežami. A sama o tom ani nevieš. Pritom mreže sú len relatívne. Je to len názov, utláčané atómy Fe so silnými rodinnými väzbami, životná bublina , alebo len zoskupenie pomaly odumierajúcich molekúl v priestore veľkom asi 1-1,5 litra ?

normalna

Zda sa mi ze ste vsetci nebezpecni pre tuto spolocnost a mali by ste sa liecit u psychiatra alebo by vas mali zavriet a uz nikdy nepustit.V dnesnej dobe pobehuje kopec sialencov a trepu take somariny ako vy.Je to chory prejav ale chvalabohu ze su este aj normalni ludia.dimenzie sibnute totalne...........

lala

Tak, k odpovedi.
Je super sa zamyslat a zaujimat, patrat za "pravdou". Este ju nikto nenasiel, ale mozete najst svoju pravdu. Ale jedno vam chcem povedat, ze aj ked nenajdete tu Pravdu, ani svoju: JE OK NEVEDIET. Zivot je o tom, aby sme zili. Zili tak, ako sa vam to paci. Samozrejme musime nasledovat iste pravidla, aby to tu nedopadlo zle, ale ci verite v Boha, alebo nie, ste tu, uzite si to, myslite svoje myslienky, citajte, piste. ZITE. Este raz; JE OK NEVEDIET. Sme tu na to, aby sme sa rozmnozovali. To je pravda. Ak BOh, tak Boh nam dal rozum, ktory nasvedcuje o evolucii a mame moznost sa dostat daleko a plus sa starat o maticku Zem. Zial, v poslednych rokoch sa to velmi zanedbalo a pomsta je sladka. Zemetrasenia, potopy...ale nase myslienky su vecne. Tak myslite, ale nepremyslite.Good luck

mia

To co som zazila,necham uz radsej spat.Keby som vam o tom pisala,ozivila by som svoje rany na mojej dusi.Nerobi mi dobre,ked spominam minulost.To uz bolo a dolezite je,co bude a co je.To,co sa mi prihodilo a zmenilo mi zivot na ruby,to bola akasi moja vnutona prosba,zelanie,ktore som si velakrat opakovala,ked mi bolo velmi tazko.Akokeby ma niekto vypocul a zariadil take zvlastne nahody,co mi vlastne dopomohli splnit moje vnutorne zelanie.Teraz,ked zavriem oci,niekedy sa mi nechce verit,ako sa to mohlo stat,splnilo sa to.Verim na liecitelov,kdeake nevysvetlitelne zahadne veci,ale nepaci sa mi ze nabozenstva v podstate zneuzivaju nevedomost ludi vo svoj prospech.Ludia sa boja nepoznaneho,zahad a kadecoho mozneho a nemozneho a preto sa pridavaju k nabozenstvam,ktore ich presviedcaju o kadeakych hlupostiach,ktorym ani sami farari neveria.Nic neni dokazane,vysvetlene a nikdy nebude.Cely svet a zivot je a bude zahadny.Je to vsetko hra,uvidime,co bude po smrti,alebo neuvidime????