Popálenina

simusaaaaas

Ráno sa mi podarilo vyliat horúcu vodu na vnutornu stranu stehien..nieje to nic strasne..mala som leginy..no aj napriek tomu mam pluzgieriky a strasne to sťípe..ochladila som si to studenou vodou, dala horčicu..teraz mam studene obklady..čo si mam na to dat..bude stačit imunoglukan ???
Potrebujem to rychlo vyliečit..nebudem tu sediet ako taky lazar....

maja majova

krem na popaleniny - silkyderm, teda je to krem na vsetky typy jaziev. je na baze silikonu a je na predpis, nic nedoplacas.. odporucam

RNG

Na hojenie ran je dobra zmes praskoveho cukru a kokosoveho oleja, s par kvapkami GSE, ako antimikrobialneho prostriedku. Cukor aj kokosovy olej prestupuju cez kozu a vyzivuju/regeneruju tu oblast, kde je poskodena krvna cirkulacia a teda nie je vyzivovana poriadne.

rybicka

Z mojich skusenosti uplne najlepsi na popaleniny je etericky olej Helichrysum. Ked sa aplikuje na cesrve popaleniny, bolest prejde do niekolkych minut a pluzgier sa ani nevytvori. Odporuca sa aj na jazvy po starsich popaleninach. Kvalita oleja je rozhodujuca (musi byt terapeutickeho gradu a z Helichrysum Italicum).
Podobne ucinky na popaleniny ma aj etericky olej zo semena karotky (carrot seed oil- opat musi byt terapeutickej kvality)

RNG

Aj na popaleniny plati to, co na mnohe ine problemy, rychla prevencia a opatrenia su hodne mnohonasobne viac, nez oneskorene.
Ja sa v robote casto popalim(tepelne spracovanie kovov) preto mam vzdy vedla peci vedro s vodou, a ked sa nahodou dotknem zeraveho kovu, v sekunde mam ruku vo vode a velmi vigorozne s nou macham, aby som co najviac tepla co najrychlejsie odtial odstranil a potom je prienik do hlbky minimalny a casto poskodenie uplne minimalne. Uz sa mi stalo, ze som mal spalenu kozu a pri tom sa mi ani len nevytvoril pluzgier. Ako som ale povedal je velky rozdiel ci je to schladene za 2 sekundy , co za 5 sekund alebo za minutu. O dlhsom case ani nevravim, to uz teplo preniklo hlbolo a poskodenie je znacne a hlboke.

modracik

danula 121:odkial si? Treba striekat niekolkokrat ALOE FIRSTom.Kamaratka si vyliala vriacu vodu na celu nohu,a vdaka pripravku nebola ani u lekara.Ma to krasne zahojene.Ak chces, zavolaj mi 0905944393,aby som TI vedela urychlene pomoct,lebo kym pridem zasa na meil....

danula121

ludia mam problem dneska...som v uk je sobota a ja som si na ruku vyliala zeravu vazne zeravu polievku obarila som si cast medzi ukazovakom a palcom je to dost zle cervene páli to ....pluzgiere sa mi robia vodove stvrtok letim....ale co do vtedy???njeda sa mi tu ist mudr. dakujem pekne