Popálenina

jajka001_

ja som sa strasne obarila horucou vlastne vriacou vodou a na bruchu, strasne to bolelo samozrejme, davala som si na to asi dve hodiny studene vlhke obklady, a ked sa to trosinku zahojilo tak Dermazin, to je skvely krem na popaleniny. ani pluzgier som nemala, krasne sa to zahojilo. a velmi rychlo.

muc

nekroticke tkanivo je cierne. uz nepanikar. mas to zahojene a uz len potrebuje cas, aby vybledla. no a to znamienko si samozrejme sleduj- ci nemeni tvar, velkost, farbu.

muc

no nic zamrznute na kozu sa nedava. studene ano, ale lad urcite nie. tym len pokozke este viac poskodis. prilozenim ladu priamo na kozu sa stiahnu cievy, znemozni sa vyziva tkaniva a moze dojst k jeho odumretiu.

ak to mas uz zahojene, tak nic na to nedavaj. ta farba je farba noveho tkaniva a nie jazva. casom vybledne.

Lolka

dnes som sa, davala som si na to vodu a potom z mraznicky ten lad to zamrazené co som nemala robit mi to scervenalo no nevedela som uz to cervené preslo mam tam jazvu, asi ma to ani nebolelo je to taká tensia 3-4cm jazva, v lekarni sa asi spýtam na popaleniny, len ostane taká skaredá koza.

Ivka 1

Mozem potvrdit Panthenol spray som pouzivala, dokial som
neskusila aloe first. Ten ak sa aplikuje
hned po popaleni , nenaskocia ani pluzgiere a bolest aj velmi bolavych popalenin a rosiahlych ustupi do 15 minut. V kombinacii s aloe gelly to velmi rychlo zabera.

vsevedka

Lolka a kedy si sa popálila?Závisí to samozrejme od rozsahu i od miesta na tele i od prvého poskytnutého ošetrenia, ako sa to vyhojí.Spravidla, to, čo vyzerá prvé dni hrozivo, postupom času zbledne a pekne sa zahojí.Je dôležité pri popálení čím rýchlejšie ochladenie - využíva sa prúd obyčajnej studenej vody a následne po jemnom osušení nastriekať Panthenol spray (penu), ktorý pomôže ochladiť pokožku a zároveň napomáha jej regenerácii a peknému zhojeniu.Ja doporučujem každému, aby mal panthenol spray doma, v lekárničke, pre prípad náhodného popálenia (pri varení, žehlení a pod.), využiť sa dá s vynikajúcim účinkom po spálení od slniečka, takže treba brať na dovolenku so sebou, dá sa tiež využiť na vlasové zábaly, či jemné ranky na koži ako zádery a pod.Pred rokom som sa pri vianočnom pečení obliala horúcou čokoládou.Obliala som nielen pečivo, pretože obsah hrnčeka sa mi vylial na vnútornú stranu oboch stehien, následne som "letela" pod studenú sprchu a potom som si nastriekla penu (opakovala som to niekoľko dní).Vyzeralo to desivo, popálenia mali veľkosť dlaní, samozrejme som mala aj pľuzgiere (do tých sa nemá zasahovať, pre možnosť infekcie!).Ale teraz po roku nemám takmer žiadne jazvy.