hlisty

kvaka

vermox je velmi ucinny liek, je potrebne vsak opakovat davky v urcitych intervaloch. Neignorujte hlisty a netreba sa za ne hanbit. Vsetci mame parazity v sebe, bakterie a je nutne udrziavat rovnovahu spravnou zivotospravou. Hlisty sa casto objavia po uzivani antibiotik, nakolko tieto znicia dobre bakterie a tak sa tie zle vlastne rozmnozia a potom nas otravuju. Hygiena je dolezita,cistenie WC chlorom, sprchy, spodne pradlo treba oddelit a zaliat vriacou vodou, nechat stat cez noc a potom vyprat. Je dobre pouzit chlor, ale nezabudni na farebne pradlo. Ak mas hlisty, nechce sa ti prat spodne pradlo, jednoducho vyhod to co uzivas a kup si nove. Pocas liecby uzivaj len 2 ci 3 ktore vyhodis. Nie je hanba mat hlisty a najlepsie je ist k lekarovi. Pravdaze je to neprijemna a velmi citliva zalezitost, vyber si lekara, ak si zena, vyhladaj zenu, to moze pomoct prekonat ten neprijemny pocit hanby. Urcite neignoruj, hlisty, i ked take male a bezvyznamne, mozu sposobit vazne ochorenia ak ich neberieme vazne. Ak tvoj lekar nepripada do uvahy, chod k lekarovi ktory ma nocnu sluzbu. Neignoruj svoje vlastne zdravie. Po liecbe zvaz svoju dietu, jedz jogurty a pripravky kde sa nachadza dobra bakteria (laktobacilus, bifidus). Zvys davky po kazdych antibiotikach. Netreba byt posadnuty umyvanim castym umyvanim ruk, ovocia, zeleniny, sam posud, ale stale si umy ruky ked si so zvieratami, prekladas ci cistis ich misky a ak mas hnacku (alebo niekto v rodine). Inac mozes skoncit s novym problemom, mentalnym! Nejedz prehnane vela sladkosti. Dnes je mozne kupit tieto dobre bakterie aj v prasku, alebo tabletky, ber kazde rano na lacno!!!! To iste plati aj pri konzumacii jogurtu. Vedomosti o hliste ti pomozu chapat ich cyklus a preto si najdi cas, chod na google a zisti vsetko co sa da. Hlisty vychadzaju z konecnika okolo polnoci a ukladaju nove vajicka. Navsteva lekara je najlepsi riesenie. Rozne bylinky su ok ale moze to trvat dlhsie. Ved preco trpiet ak je urychlena pomoc na dosah ruky. Neber to tragicky, humor je vitany! Ved aj prezident, pravnik ci tvoj lekar ma niekedy hlisty! haha

jajkafr

jako
to že máš hlísty vyše roka je veľa je to blbý problém, ale prekonaj svoju hanbu a choď s tým k lekárke nasadí ti lieky a budeš mať pokoj je mnoho ľudí ktorý počas života chytia hlístu a ani nevedia kde lekár to berie ako každý iný problém radšej to rieš teraz kým nemáš nejaké vážne problémy lebo keď ti upchajú črevo bude už neskoro...
inak hlísty a iné parazity sa nemusia chytiť len z toho, že si pred jedlom človek neumyje ruky môžeš sa nakaziť aj tým, že si jedol zle tepelne spracované mäso napr. surovú domácu klobásu...

jajkafr

meggy mrle sú také malé biele sú veľmi kratučké a hlísty sú dlhé vyzerajú ako dážďovky a tiež sa vyskytujú askaridy tie vyzerajú úplne ako nitky sú dlhšie ako mrle a sú úplne tenučké a biele .... všetko sa však lieči rovnako tými istými tabletkami najčastejšie Vermoxom :)
kde som to chytila neviem možno aj na detskom na praxi aj keď si ruky umývam skoro stále možno som si neuvedomila a s neumytými rukami som sa dotkla úst alebo neviem našťastie som sa toho už zbavila :)

meggy10

jajkafr no nieco take mi ona o tom hovorila ze nakladu vajicka a kym sa vyliahnu tak musi pockat a vies ako rozoznat hlistu od mrle? lebo aj mrle su take male biele nitky co sa hybu, och keby ma to postretlo asi na wc-ko by som uz ani nesla. a odkial si to dostala? ze vraj znakom toho ze mas hlisty sa spara v nose.

jajkafr

meggy
áno hlísty vidíš normálne v stolici sú to také malé biele vyzerajú ako šnúrky a hýbe sa to.... tie lieky čo brat kamarátkyn malý môže byť Vermox ten dávajú najčastejšie... prvé 3 dni sa berie preto, aby zabil hlísty a potom sa to opakuje, aby zabil ďalšie hlísty, ktoré sa vyliahnú z nakladených vajíčok

meggy10

chcem sa opytat to hlisty je vidiet normalne v stolici? kamosy maly mal hlisty, ale to nejak bral tabletky 3 za 3 dni potom tyzden pauza a na druhy tyzden zase, asi tak nejak uz neviem presne, verim ze to je velmi neprijemne jej maly to dostal od psa.

jajkafr

ak máte hlísty treba zájsť do lekárne a kúpiť si tabletky účinné sú Vermox, alebo potom k lekárke a tá vám predpíše na to niečo... zo stravy treba vylúčiť sladké
tiež je dobré to čo sa píše v predošlých príspevkoch... cesnak, južka z kapusty, tiež šťava zo zavaraných kyslých uhoriek, vypiť ráno na hladný žalúdok keď sú hlísty začne bolieť brucho a hlísty idú von... a hlavne dodržiavať zvýšenú hygienu po každej stolici sa osprchovať a poriadne umývať ruky... mať krátke nechty a čistiť ich