Hadanie sa pocas PMS

Príspevok v téme: Hadanie sa pocas PMS
usiko

baby, ale aj chlapi...potrebujem radu. Pocas dvoch az jedneho tyzdna pred menstruaciou mam neskutocne nalady, antiku neberiem, takze z nej to nie je.....taky PMS by som nepriala nikomu. Som prehnane citliva, rozculi ma aj to, nad cim obvykle len mavnem rukou, priatelova poznamka na nieco, alebo to, ze neumyje po sebe riad, ze necha spinave umyvadlo, ze mi sam od seba nepomoze s nicim....vsetko.....je to neskutocne, akoby som bola iny clovek, ja uz neviem , co robit......pohadame sa, kazdy mesiac presne vtedy a neskutocne ho vytocim....pohadame sa tak, ze potom niekedy aj hodiny placem a citim sa strasne nepochopena aukrivdena a chcela by som umriet, pretoze to uz nezvladam, nezvladam to, aka som sama, ako ma nechape, ako mu ublizujem a ako on ublizuje mne....vsetko vtedy vidim cierne........je to neznesitelne, naozaj neznesitelne.....ironiou je, ze obvykle akonahle dojde menzes, uplne to opadne a som to zase ja, statna a spokojna so zivotom ........nevladzem uz takto dalej...nekonecne rozhovory s priatelom zatial nikam neviedli, lebo on nevie, co citim a aj ked sa snazi, nepomaha mi...jednoducho zacnem hadku kvoli somarine a neviem prestat, aj ked on ma uz prosi, aby som nechala veci tak....ja nenecham a hovorim dalej, adalej a dalej, naco sa on nastve, nakrici na mna, a ja idem od smutku puknut, tak placem ze az.....kazdy mesiac to iste.....stravu mam podla rad lekarov lahku vtedy, sladkosti podla ich rad nejem.....snazim sa ale nejde to....

Pre vysvetlenie- priatel je zlaty clovek, neublizuje mi, miluje ma, je tolerantny, rozumny a chapavy...je uzasny...ale v tie dni si toto vobec nemyslim...prave naopak, vidim v nom len to najhorsie...aj vztah vidim najorsie ako sa len da....

spolupracujem aj s psycholoom...ale zatial ziadne vysledky....

Co mam robit? ako si mam aj vtedy zachovat silu a veselu mysel?Chcela by som sa nad veci povzniest a nevyvolat hadku....pomozte mi...prosim len o vazne mienene rady....dakujem...

LiliankaX

Ahojte.

Tak sa s Vami idem podeliť o skúsenosť, ak by to niekomu pomohlo.

Včera mi na to lekár odporučil nejaký doplnok FEM+ PMS FORMULA (Natural Factors), tak som zvedavá, dám vedieť, či zaberá.

A "Prezývka", máš pravdu, že je to náš problém, ale keby nás netrápil, zrejme by sme sa ho nesnažili vyriešiť. ;-)

Ono fakt, keď si si to neskúsil, nesúď, nie sme tu od toho, ale skôr od toho, aby sme si vzájomne pomohli, ak môžeme.

A ďakujem všetkým za rady. :-)

Prezyvka055

Ja moc nemusim ludi ktori sa nevedia ovladat a tak im odporucam len to aby sa to naucili. V podstate je to vas problem aj ked ste vo vztahu, ak to neviete potlacat spontanne tak sa naucte nejaky ritual ktory vam pomoze. Jeden moj kolega velky nervak ked sa v praci nasral tak isiel vzdy na zachody parkrat kopol alebo buchol do steny a uz bolo dobre, ale nikdy nekrical alebo nevychol na niekoho.
Tak ako nemyslim teraz ze mate demolovat veci ale vas priatel tiez nepride kricat na vas pokial sa mu v praci zrovna nedarilo, ak hej tak uprimnu sustrast ale ja napriklad neprenasam svoje zle nalady ak su na nikoho. Nemam rad ludi co to robia a snazim sa im vyhybat. Tak odporucam prestante byt rozmaznane zakomplexovane a tento problem si vyrieste vramci svoje vnutra. Ak sa mate blbo povedzte ze sa mate blbo chcete klud a urcite nezivte nejake hadky. Vase problemy su vase problemy, nie problemy vasho okolia, berte na seba zodpovednost a stavajte sa k tomu tak.

PS: sebalutost je hnus, u mna napriklad taki ludia nemaju vysoku hodnotu.

sewie

Aldys-tak cvicis zle! ja cvicim kazde rano 25 minut-staci...vcere bicykel 9km-pol hodina...par krat do tyzdna idem na korcule, alebo liezt, alebo si dam aspon dlhu prechadzku....narazove 1 hodinove treningy su pre zaciatocnika k nicomu...sportom sa nemas presilit-ano su blazni crossfitaci ktori pri sporte zvracaju a tvrdia ake je to super:D-ale to je iny level sialenstva......
mna tiez bolia prsia a boh vie co vsetko, ale radsej nez lezat na postely doma a "bahnit" sa v tom ako mi je zle, budem nieco robit a pridem na ine myslienky...

a ze sport sa precenuje?:D to ma pobavilo....

mam vyskusane ze to funguje...treba sa premoct, ale potom to stoji za to

Aldys

@sewie: Tak neviem ako ty, ale ja mám týždeň pred menzesom tiež dosť silný PMS a ver že šport je posledná vec na ktorú myslím, pretože ten tlak a bolesť pŕs a otrasná nálada človeku otrávi všetko. Okrem toho, ja sa stále čudujem ako každý vraví o tom, že šport ich nabudí energiou a uvolní endorfíny a pod. Ja si potom pripadám ako nejaký ufón alebo čo, ale keď mám obdobie, že cvičím, tak som z toho vždy len uťahaná a padnem ako mŕtva na posteľ, žiadna radosť, uvoľnenosť či nabitie energiou a to som zvykla cvičiť maximálne hodinku alebo okolo hodinky. Z môjho pohľadu sa v súčasnosti šport strašne preceňuje, pretože naozaj tomuto nerozumiem, ale má to na mňa úplne opačné účinky.

RNG

Yam, black cohosh, damiana, pupalkovy olej, Qong Quai na vykolajene hormony,
L-theanine (2 x 400mg) na ukludnenie, pripadne stress B a ine ukludnujuce doplnky mozu pomoct.
Ked nie jeden, tak druhy alebo viacero odrazu.
Utlmuje napr aj brat St John's Wort taky co obsahuje aj hypericin aj hyperforin, napr kapsule firmy Paradise Herbs, narazova davka je 3 kapsule a vystaci posobit vyse 8 hodin. Nebrat viac, ako jednu takuto davku denne.

sewie

Lilianka-sport! ked chytas blbe napady a mas chut zurit aleb plakat, proste navlec teplaky a chod to zo seba vybit...behom, bicyklom, tancom, skakanim na svihadle..cimkolvek! sport uvolnuje endorfiny a tie pomahaju k veselej mysli! takze do toho! mne to hooooodne pomaha!kazdy den cvicim!:)

LiliankaX

Ahojte.

Chcem Vás poprosiť o radu. To, čo tu baby popísali, je presne môj prípad, ale ja už nedokážem vydržať ani sama so sebou, som hádavá, stále plačem, riešim všetko možné aj nemožné a žiarlim ako šialená.

A tiež mám strach, že sa mi preto rozpadne takmer 7r. vzťah.

Naozaj na to nejestvuje nič, čo by pomohlo????

juliett

ja akurar revem, od rana mam depky, vcera sme sa pohadali, on siel spat a jednoducho ja som sa k nemu v noci nepritulila, lebo ma hnevalo, ze to tak rychlo vzdal a rano ze neostal dlhsie a ze sa ku mne v posteli nepritulil... a uz nemozem spat, hoci do prace idem az po obede... ach jaj, takyto brutalny PMS som uz davno nemala, dufam,ze to vydrzi :-/ fnuk

usiko

katula, dakujem, brala som kadeco, aj od RNG, aj od gynekologa a nic....

ksl, brala som aj antikoncepciu, ale to som bola vybusna cely mesiac....

Joj, baby, taka som rada, ze nie som aspon sama...som si uz pripadala ako idiot....

Budem sa snazit ovladat sa, aj ked je to tazke, a stiahnem sa, ked mi bude zle....dakujem....

moniqa87

napisem asi to iste ako vsetk baby tu...
mam pocit ako by som to pisala ja...
vtedy mi vadi, ked tanier neodlozi o centimeter dalej ako som ja chcela, ked do mna nechcene hrkne, uz ho obvinujem, ze to bolo umyselne... proste presne aj moj pripad...
a mala som to aj ked som uzivala hak, dokonca moje okolie podla tohto uz vie posudit, kedy mam dostat menzes...
mne je to potom strasne luto ako som sa chovala, snad najhorsie na tom vsetkom su tie vycitky svedomia... teda hlavne u mna