Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Hadanie sa pocas PMS

Príspevok v téme: Hadanie sa pocas PMS
usiko

baby, ale aj chlapi...potrebujem radu. Pocas dvoch az jedneho tyzdna pred menstruaciou mam neskutocne nalady, antiku neberiem, takze z nej to nie je.....taky PMS by som nepriala nikomu. Som prehnane citliva, rozculi ma aj to, nad cim obvykle len mavnem rukou, priatelova poznamka na nieco, alebo to, ze neumyje po sebe riad, ze necha spinave umyvadlo, ze mi sam od seba nepomoze s nicim....vsetko.....je to neskutocne, akoby som bola iny clovek, ja uz neviem , co robit......pohadame sa, kazdy mesiac presne vtedy a neskutocne ho vytocim....pohadame sa tak, ze potom niekedy aj hodiny placem a citim sa strasne nepochopena aukrivdena a chcela by som umriet, pretoze to uz nezvladam, nezvladam to, aka som sama, ako ma nechape, ako mu ublizujem a ako on ublizuje mne....vsetko vtedy vidim cierne........je to neznesitelne, naozaj neznesitelne.....ironiou je, ze obvykle akonahle dojde menzes, uplne to opadne a som to zase ja, statna a spokojna so zivotom ........nevladzem uz takto dalej...nekonecne rozhovory s priatelom zatial nikam neviedli, lebo on nevie, co citim a aj ked sa snazi, nepomaha mi...jednoducho zacnem hadku kvoli somarine a neviem prestat, aj ked on ma uz prosi, aby som nechala veci tak....ja nenecham a hovorim dalej, adalej a dalej, naco sa on nastve, nakrici na mna, a ja idem od smutku puknut, tak placem ze az.....kazdy mesiac to iste.....stravu mam podla rad lekarov lahku vtedy, sladkosti podla ich rad nejem.....snazim sa ale nejde to....

Pre vysvetlenie- priatel je zlaty clovek, neublizuje mi, miluje ma, je tolerantny, rozumny a chapavy...je uzasny...ale v tie dni si toto vobec nemyslim...prave naopak, vidim v nom len to najhorsie...aj vztah vidim najorsie ako sa len da....

spolupracujem aj s psycholoom...ale zatial ziadne vysledky....

Co mam robit? ako si mam aj vtedy zachovat silu a veselu mysel?Chcela by som sa nad veci povzniest a nevyvolat hadku....pomozte mi...prosim len o vazne mienene rady....dakujem...

dvojbotka

fňuuuuk presne akoby som citala o sebe...ked sa po pms potom zamyslim nad sebou tak sa citim ako totalna harpia...ja co som inak maximalne bezstarostny clovek :(netusim co s tym ale hrozne rada by som sa toho zbavila.

mary-anne

ja to mam tak isto. priatel uz presne vie, kedy to mam dostat, aj podla nalady a citlivosti, pocas pms. ale je to hrozne! hak beriem,jeanine. tiez by som bola radsej bez toho...

jajka001_

btw, beriem antikoncepciu. takze ta ti asi nepomoze. kvoli tomu by som to urcite nebrala, dokonca ti to moze zhorsit.

jajka001_

ahoj, ja mam to iste a nejak to neriesim, jednoducho o tom viem, pride na mna strasna depka ale uz viem ze to trva len dva dni, tak to prejde :) nerob si z toho tazku hlavu. vzdy si povedz no hej je to pms, pozajtra to prejde. a priatel ta pochopi tak no problem.
snaz sa kontrolovat nech nedostanes nejaky hysak. nepretazuj sa, relaxuj.

lesslie

ahojte, ja som zazivala to iste, tak som sla za gynekologom a povedala mu co je vo veci...a ze chcem skusit antikoncepciu, tak mi ju dal a moj priatel je stale moj priatel zlaty, mily, tolerantny, velmi ma miluje, a ja si to o nom myslim kazdy den v mesiaci (teda ak ma nevytoci niecim podstatnym)...skuste to, sice su to hormony, ale telu vl;astne, kazda z nas ma v sebe estrogeny aj prgesteron, zlepsi sa vam cyklus, skrati sa doba krvacania, budete mat krajsie nechty, vlasy, plet...a dnes sa vyrabaju tak, aby neposkodzovali pecen..je len na gynekologovi aby vybral tu spravnu, ak vyberie zlu, nic to treba vyskusat inu, mne sadla az stvrta a teraz som na nepoznanie...drzim palce

efe

keď nepomôže psychológ, pomôže psychiater, sú lieky aj na zvládanie takýchto stavov netreba sa báť, určite vám nedá nejakú konskú dávku, príp. nejaká hormonálna liečba od gynekológa.

ksl

JA mám presne také isté stavy ako ty,dokonca už toto prežívam aj počas troch dní ovulácie... Snažím sa brať magnezium,ale moc mi to nepomáha.Zatiaľ som nebola u psychológa,ale každý mesiac to zvažujem... Rozmýšlala som aj nad antikoncepciou,ale bojím sa brať hormóny,predsa len ide o chemickú látku a bohviečo načo sa príde v budúcnosti ohľadom dnešných HAK... Takže tak,neporadila som ti,ale musí byť cesta cez tie vitamíny a minerály...

katulla

ahoj. no ja ako keby som citala seba, u mna je to uplne ale uplne rovnake. viesco skus si vyhladat tu na fore diskusie ohladom PMS, pisalo sa tam o nejakych vyzivovych doplnkoch alebo niecom takom co ma pomoct tymto strasnym stavom. alebo sa opytaj gynekologa ci by ti nieco na to neodoprucil, ja sa svojho chystam tiez navstvit. su to hormony a neda sa to ovplyvnit tym,ze si povies a dost. ja to poznam, tiez mam na vsetko nervy, kricim, zuriva som vtedy ako pes, ale zaroven sa mi chce aj revat, bud od nervov alebo ma dojme kazda somarina. a presne ako pises, akonahle pridu kramy je to prec.