Extrasystoly

Príspevok v téme: Extrasystoly
lalalalla

V poslednej dobe mavam hlavne vecer a rano pri prebudzani take neprijemne pocity na hrudniku take poskakovania srdca , proste citim nejaku arytmiu...docitala som sa o extrasystolach a aj o tom ze nemusia byt az tak nebezpecne.. lenze ja to mam aj viac krat za minutu potom aj hodinu v pohode a potom zas... bojim sa strasne toho ci mi nemoze zlyhat kvoli tomu srce alebo podobne.. bola som s tym aj na pohotovosti lenze akurat vtedy som ich nemala.. objednali ma na holtera lenze pokym na neho pojdem sa zblaznim od strachu.. dneska som bola na ergometrii a vsetko v poriadku... az na dychavicu.. co si o tom myslite ? mam sa stresovat? uzivam betablokator a magnezium..

filipa

avokado, mne na to pomáha Isoptin 40mg a vôbec mi neznižuje tlak. Po ňom extrasystoly nemávam. Tiež mám diagnostikované občasné komorové extrasystoly.

Nucky Thompson

avokado
ja mavam extrasystoly uz peknych par rokov (asi tak 12 cca). Raz je to lepsie, raz horsie. V zaciatkoch ma to velmi trapilo, bal som sa, ale obavy tie stavy este zhorsuju. Chodievam 2x do roka na kontrolu na interne (beriem lieky na tlak, ale nic ine). V podstate niektori ludia to mozu mat cele roky a nepride sa na to, kvoli comu to je. Lekari mi vravia, aby som na to nemyslel, ze to ma vacsina populacie, ze obcasne "zakopnutia" nie su nebezpecne, no zatial zijem :D treba sa hlavne velmi vyvarovat stresu, smutku, treba mysliet pozitivne. Ja som dlhe roky pracoval v dost stresujucom prostredi (obchod, predaj, reklamacne oddelenie a pod) a vtedy to bolo zle, arytmie som maval dost casto. Ale na radu lekarov som si po rokoch nasiel pracu, kde som vo vyrobe, obsluhujem stroj, ziaden stres, kludna praca... a pocet extrasystol sa rapidne znizil. Mam ich o dost menej ako volakedy. Takze si treba najst kludnu pracu, nestresovat v praci, ani v osobnom zivote a bude lepsie :)

avokado

Úplne najjednoduchšie je to zvaliť na panickú poruchu. Vlastne všetky problémy, ktoré lekári nevedia vysvetliť, pripíšu panickej poruche. Je to blbosť. Všetko má svoju príčinu. Arytmie mám 3 roky s vačšími-menšími prestávkami, ktoré absolútne neviem čím súvisia. Stresom sa vyhýbam viacmenej úspešne, pravidelne 3x do týždňa športujem, myslím že sa zdravo stravujem, kávu, čierny ani zelený čaj nepijem, alkohol vôbec, dokonca už som vynechala aj čiernu čokoládu. Arytmie sa mi napriek všetkému zhoršili pred 3 mesiacmi, mávam ich denne, 8-9 krát, je to strašne obmedzujúce. Robili mi ECHO, ktoré bolo OK, mineralogram bol OK, všetky ostatné krvné parametre tiež, dokonca bicyklová ergometria bola tiež v poriadku. Holter mi robili 2x, potvrdilo sa, že sú tam komorové extrasystoly, ojedinelé, vraj nezávažné...Vraj je to normálne, že niekomu preskakuje a vynecháva srdce, len niekto to cíti, niekto to necíti. Blbosť. Keby vám vynechával motor v aute za jazdy, je to tiež normálne???
Liečbu som na to nedostla žiadnu, magnézium, ktorý beriem už 3 roky mi nepomáha, Egilok mi znižuje môj aj tak nízky tlak, a s tlakom 80/45 sa existovať nedá, tak ho neberiem. Rivotril som skúšala, efekt nie je bohvieaký...možno trochu zmierňuje preskakovanie srdca. Ale vačšinou nie. Inak mi kardiológ odporúčal Jógu... Nič proti jóge, ale toto je výsledok našej modernej medicíny???
Len mi nepíšte prosím že mám panickú poruchu, bola som aj u psychiatra, povedal, že nie som jeho pacient. Ale keď má niekto skúsenosti ako zmierniť arytmie, bola by som vďačná za každú možnú, aj nemožnú radu. Ďakujem.

tetulkaa

Posledne tri mesiace som v dost velkom strese, uživam magnezium aj b6, pijem medovku,rumanček...lenže na mna to všetko dolieha až velmi...neviem ako mam opisat problem,ktorý mam, ale normalne mi bije srdce a zrazu citim take akoby vybrovanie na hrudi, zvláštny strach, horučava v tvari a akoby srdce výnechalo jeden-dva udery.... bojim sa že mam chore srdce....može to byť aj zo štitnej žlazy ??? občas mi akoby vyrážalo dych a musim zakašlat...bola som na preventive a krv bola v poriadku....treba nejake extra vyetrenie ??? alebo mi pomoze len cvokar ?????