Tehotenstvo a RTG

Príspevok v téme: Tehotenstvo a RTG
michaela2

Pred necelymi dvoma tyzdnami som bola na RTG hlavy a dnes som si urobila tehotensky test a vysli mi tam dve palicky. sice ta jedna je uplne slaba, ale je tam. Podla PM by som mala byt v 4tt cize, v case ked som bola na RTG, to mohol byt taky 2tt. Moze to mat nejaky negativny vplyv na vyvin plodu? Nemala som na sebe ziadnu ochrannu vestu ani nic podobne :-((

muc

ak je to naozaj pravda, ze ti toto sestricka povedala, tak sorry, rozum ide stat nad "erudovanostou" niektorych zdravotnikov....!
negativny ucinok RTG lucov na embryo predsa posobi aj v pripade, ak matka o svojom tehu nevie....

leninna

Milé mamičky, všetky sa obávame o svoje detičky. Najmä v období tehotenstva vládne neistota, či bude s bábätkom všetko v poriadku, najmä po udalostiach, ktoré sa nám prihodili ako RTG - v čase keď sme ešte nevedeli, že sme „v tom“. Sama som to zažila, pretože som v druhom mesiaci tehotenstva brala Klacid 500 na bronchitídu a bola na rontgene pľúc (ešte som nevedela, že som tehotná). Jedna sestrička mi povedala, že keď ešte mamička nevie o tom, že je tehotná, jej bábätku okolnosti neublížia. Ale i tak som sa bála neskutočne celé tehu. Dieťa je ale zázrak a celý proces akoby „medzi nebom a zemou“. Modlila som sa každý deň a nakoniec všetko dobre dopadlo a maličká je zdravučká a neskutočne sa z nej tešíme a ďakujeme za ňu. Nebojte sa mamičky a verte svojmu materinskému inštinktu.

sueee

Ahojte Nemam sa velmi s kym poradit Na dovolenke som neprijemne spadla a zlomila som si nohu.Mala som upal dala som si sumivy aspirin octove obklady a prve dni flector. Bola som ako tak az kym som nezistila ze som tehotna asi to moze byt ze som len v 8-10 dni. Avsak mam obavy robili mi RTG clenku mala som aj zasteru , nato tie prve dni v bolestiach som si dala kazdu noc flector, aspirin. Moze to byt problem vo vyvoji babatka aj ked to je takto na zaciatku?? dakujem

shaah

ahojte mam jednu skusenost a dost cerstu ja som tiez bola asi pred 2 mesiacmi na rtg bedrovych klbov a chrbta tiez ma nechranili nicim lebo som nevedela ze som tehotna az po par dnoch som to ziztila bola som vtedy asi v 3 tyzdni .. ale ked som to povedala gynekologovi tak on mi povedal ze poskodenie plodu zalezi od sili ziarenia , tak ma poslal tam kde mi robili rtg po parametre a od toho vsetko zalezalo momentalne som v 14 tyzdni a do teraz je vsetko ok aj podla testov aj sona

nikola 89

dobry den!chcem sa opyat som v 3-4 tyzdni tt.a bola som na rentgene hlavy je to velmi nebezpecne? a ma to velky vplyv na plod?dakujem

10januska11

ahojte som tehotna 2 mesiace a nedavno som bola na zubnom RTG som trochu neista ci je vsetko v poriadku povedala som ze som tehotna dali mi aj ochrany plast ale aj tak som v obavach :((((