Tehotenstvo a RTG

Príspevok v téme: Tehotenstvo a RTG
michaela2

Pred necelymi dvoma tyzdnami som bola na RTG hlavy a dnes som si urobila tehotensky test a vysli mi tam dve palicky. sice ta jedna je uplne slaba, ale je tam. Podla PM by som mala byt v 4tt cize, v case ked som bola na RTG, to mohol byt taky 2tt. Moze to mat nejaky negativny vplyv na vyvin plodu? Nemala som na sebe ziadnu ochrannu vestu ani nic podobne :-((

rtg

Pri rtg pluc nedosahuje primarny zvazok rtg lucov na oblast panvy.Mohlo ju zasiahnut slabsie sekundarne ziarenie.Okrem toho su tam kosti,kt.pohlcuju rtg ziarenie.A este svalova maternica,takze tvojmu embryjku sa nemohlo dostat nic.Podla mna sa nemusis bat.Maloktora mamicka vie na zaciatku tehotenstva ze je vtom.Ja pracujem na rtg,kde dochadzam kazdy den do styku so ziarenim.Aj ako tehotna som dostala nejaku davku ziarenia kedze som este netusila ze som teh.A mam zdraveho chlepceka.Ine by bolo keby ti snimkovali oblast panvy a to by sa ta aj tak museli pytat na menzes.Podla mna nie je dovod na paniku.Uzivaj si tehotenstvo a tes sa na babetko.

Miruška32

Ahojte som veľmi vystrašená,pretože som si akurát dokončila tehotenský test a vyšiel mi pozitívne a ide o to že zhruba pred dvoma týždňami som bola na RTG pľúc a teraz mám veľké obavy že už v tom čase som mohla byť v tom.S manželom sme dieťatko neplánovali ale tešíme sa naň len mám hrozné obavy-vie niekto vlastne aký dosah má ten RTG na plod?

leno

Ahoj, rada, vcera som nebola na nete.. Tak potom to bude pravda, ze je chranene len 13 dni, bohuzial.Spoliehala som sa na tie tri tyzdne, aj tu na fore ma jedna baba uistovala ze 1. mesiac. Ja som dopadla vyborne, gynekolog urcil uz 17. tyzden na zaklade velkosti dietatka. Bolo krasne:-) Brali mi 4 ampulky krvi, vysledky budu o tyzden, trochu sa obavam, tam uz zistia vsetko. Na buduce ma uz poslu na nejaky iny ultrazvuk. Ja som prve tri tt., mozno aj mesiac dost pila, aj som sa raz tak opila ze som vracala a fajcila som aj, ale len cez vikendy a po veceroch deci-dva vina, tak to dost lutujem, lebo som tusila ze som tehotna :-( Ale treba mysliet pozitivne. A pytala si sa lekara ake maju antibiotika vplyv na zac. vyvin plodu?

rada

leno dnes mas kontrolu? to uz si v 5 mesiaci? daj vediet ako dopadla. vcera som studovala embriologiu a tam sa pisalo ze kriticke a vnimave obd. zacina uz od 13-teho dna, tak ja uz ozaj neviem

leno

Ja viem, tiez by som sa bala, ale nemysli na to, uvidis ze vsetko bude o.k. Ja som v piatom a zajtra idem na kontrolu. Ja som este k tomu bulimicka, takze moj strach je o to vacsi, aj ked sa snazim priberat a dodat telu vitaminy :-( Ked to najdem, dam vediet..

leno

ved prave, ze to uz neviem najst. Ked to je 14 dni tak som v prdeli, ale nie, treba dufat ze je vsetko o.k. Si predstav ze alkoholicky a tuhe fajciarky rodia relativne zdrave deti.

rada

leno to by bolo lepsie :) myslim tych 21 dni...i ja som bola na zabave a potom na nejakych oslavach a tiez sa tam pilo...
ja som sa ale docitala len o 14 dnoch! a to ma desi, to sa mi zda hrozne malo, ved to clovek este ani nema sancu zistit.
kdesi citala o 21 dnoch?

leno

Prepac su to nepresne informacie. K zahniezdeniu pride zhruba do tyzdna, ale viem ze embryo je chranene isty cas, neviem presne kolko, ja som tiez prve tyzdne pila a fajcila ako duha a potom som o tom citala a tusim tam bola rec o 21 dnoch(menej to urcite nebolo, lebo aj ja som si to ratala), ze je to "zivot alebo smrt". Teda bud sa embryo vyplavi menstruaciou(samovolny potrat), alebo prezije v uplnom zdravi a pohode.