Tehotenstvo a RTG

Príspevok v téme: Tehotenstvo a RTG
michaela2

Pred necelymi dvoma tyzdnami som bola na RTG hlavy a dnes som si urobila tehotensky test a vysli mi tam dve palicky. sice ta jedna je uplne slaba, ale je tam. Podla PM by som mala byt v 4tt cize, v case ked som bola na RTG, to mohol byt taky 2tt. Moze to mat nejaky negativny vplyv na vyvin plodu? Nemala som na sebe ziadnu ochrannu vestu ani nic podobne :-((

rada

leno dakujem.
a nevies kolko presne-2 ci 3 tyzdne? pre mna je to dost dolezite-aj kazdy 1 den!lebo neviem presny datum :(
myslelasom ze embrio sa zahniezdi niekedy okolo 7 dna.
dolezite ale asi bude v ktory den konci delenie buniek a zacinaju sa tvorit jednotlive organy a CNS... a to neviem

leno

Prepac, ja som pisala Michaele, teraz pozeram ze to je stary prispevok. Rada, prve dva-tri tyzdne oplodnene vajicko- zygota, nie je viazana na krvny obeh matky. Embryo este nie je zahniezdene v maternici. Tak si myslim , ze je vsetko o.k.

rada

leno ja som nebola na rtg, ale chora a brala rozne lieky takmer hned od zaciatku az kym som nezistila tehotnost!!! precitaj nizsie

leno

Ked je to rtg. lokalne (napr. hlavy), je vacsia pravdepodobnost ze bude dieta zdrave. Inak to ma silno destruktivne ucinky. Drzim silno palce, nech je vsetko o.k.

rada

babyyyyyyyyyyy ako ste dopadli, vidim ze je to uz davno, no mam podobny problem. meska mi menzes, mam 2 palicky na teste uz opakovane no a brala som kopec liekov 2 tyzdne dvoje sirokospektralne ATB a ine v case ked som este nevedela ze som tehotna. prosim , datje mi vediet. chystam sa na sono
Maja123 a ake testy ti tam na tej klinike farmakologie robili, kde to je? POSLALI TA AJ NA GENETIKU, AKO SI DOPADLA?
DAKUJEM VAM

maja123

Ahojte,
som v 7 týždni tehotenstva.V čase keď už som bola tehotná som brala dvoje antibiotiká na jedny som dostala alergiu tak mi napichali ešte aj rôzne tabletky do žily.Dnes som bola u lekára a ten mi povedal že mi neodporúča si to nechať.Ale poslal ma ešte na ambulanciu klinickej farmakológie kde robia nejaké testy z ktorých sa dá zistiť vplyv liekov na plod.Chcem sa spýtať či ste niektorá neboli na tých testoch ako to tam funguje.Ďakujem

silviia

v tych zaciatkoch-ked sa bunky len mnozia delia diferencuju-t.j. do toho cca 14 dna od oplodnenia to nema vplyv, pretoze je to velmi rychle a poskodene bunky zaniknu a domnozia sa nove,zdrave. ak by aj doslo k nejakemu poskodeniu v prvych cca dvoch mesiacoch tehotenstva, je to tak skoro , kedy prebiaha organogeneza plodu, ze by to bolo nezlucitelne so zivotom a plod by odumrel-spontanny potrat. dobre je kontrolovat v pravidelnych intervaloch sonograficky vyvin plodu v tych zaciatkoch aj castejsie , akciu srdca, velkost, narast a jednotlive organy ako sa vyvijaju.dolezity je hlavne 10-11 tyzden tehotnosti/od poslednej menzes/kedy sa meria prejasnenie sije a nosove kosticky-screening

janavystrasena

dobry den, myslim si ze som tehotna hoci je to asi len stvrty den ale ten pocit je silny. bola som vsak na rtg zubov ktory mi robili 5x po sebe lebo 4x rtg nic neukazal, sestra mi ten prenosny rtg omylom neprilozila k ustam a tak ma oziaroval sklopeny niekde okolo brucha!!! az potom lekar spozoroval ze urobila chybu!!! ja teraz neviem co robit.. moze to babetko poskodit????

anna2

Mila Michaejla ja si myslim ze babetko bude ok a nic sa mu nestane urcite ti to potvrdil uz aj gynekolog drzim palceky a nech sa ti dari a aj babetku pa pa

angi

Drzim Ti palce!musis verit,ze sa nic nestane.ja by som mala tiez strach,ale dnes su uz pristroje,ktore ti mozu zistit ci je babo v poriadku napr.vzorka s plod.vody.