Raynodov syndrom

chlapec123

Ahojte!
Mám 12 rokov a mám takýto problém:
Niekedy mám strašne studené až ľadové ruky a to aj napriek tomu, že som napr. v škole kde je 20 °C a ja mám ruky ľadové...občas cítim na končekoch prstov slabé brnenie a ruky chytajú farbu do biela.Neviete mi poradiť či sa jedná o nejakú chorobu alebo to časom prejde?
Za odpovede vopred ďakujem!
Majte sa!

RNG

Ried si krv nattokinazou a serrapaprazou, to zlepsi tok a zaroven odstrani fibriny zo stien ciev, vim sa cievy otvoria a priestup,kyslika do okoliteho tkaniva podstatne zrychli.
Davka je 3 x 4000 FU nattokinazy a 2 x 120 000 IU serrapeptazy.

ives28

Takito mám tento problém ,, myslim ze sa to volá Raynaudova choroba .. ja to mám už od detstva rodové

od matky , ale prepuklo to az pred pubertou , tak netusim ci sa dá s tým nieco robit., alebo aspon zmiernit príznaky . bo v zime je to vázne hrozné,

ruky mam uplne ceveno fialove a jasne ze najhorsie su na tom prsty ktore uplne znecitliveju

najhorsie je ze podnikam a stale s niekym podavam ruku ,, potom je clovek z toho furt v strese,

tak snad a niekto ozve a vymenime si cenne rady, lebo to lezie na psychiku a coraz viac..

haert

ahojte vsetci mam posledne stadium tohto syndromu,mam ho uz od dectva tym všetkym som si prešla a ešte stale som sa ho na dobro nezbavila,viete co je posledne stadium okrem zmeny farby a trpenie ruk ako by ste ich ani nemali je rezanie same vzniknute bolestive krvave rany.Do je najhoršie ked sa nemožede ani doktnut vlastnej tvare lebo si ubližite lebo vase ruky su bolesti a zaroven na drsne,nikto preto nerobi nič.

Verena

Ahojte zdravím Vás, hľadám niekoho, kto trpí týmto syndrómom a bol by ochotný o tom porozprávať aj na tv kameru...ak je tu niekto taký, ozvite sa mi prosím, ďakujem V.

sisulka88888

Može sa stať že ked mi ruky zmodreju alebo znecitliveju že sa to uz nevráti do normalu???? a nebudem mat cit v rikach????
A može sa mi to stat len v zime??? alebo aj v lete ?????
Bojim sa aby sa mi to nezhoršovalo, u lekárky som s tym nebola...
Mne to väčšinou robi ked som v strese napr. v skole a potom ked idem domov tak mi začnu belieť ruky atdd.... :(

ja chlapec

cawes mam 15 rokov a mam ten syndrom asi tak 2 roky alea az teraz sa mi zacal prejavovat este som nebol stym u doktorki ale ani ked neni vonku zima takych 15 c celzia tak mi uz fialoveju
ale ked si ich dvihnem hore aby mi krv stekala do tela tak sa mi farba ruk vrati!!!
tak ale stojim na zastavke a zrazu dam hore ruki?trusku na lavu ne?
pls poradte nejaku prirodnu liečbu prosim
nejake zabalenia ruk alebo nejake caje
moja mam hovori ze niesom dobre obleceny ale mne neni zima ani nemam studene ruky a otec zase hovori ze malo sa pohibujem
pohybu mam dostaok aspon si to myslim
prosim poradte mi nieco
Kujem :)

stanliovka

Tiez mi bola diagnostikovaná táto choroba asi pred 4 rokmi.Aj ked tento problém začal už v detstve, no naplno prepukol až pred tými 4 rokmi.Užívam agapurin aj ginko,ale mám pocit, že to nepomáha..ruky mám stále studené a posiate modro-fialovo-oranžovo-cerevými flakmi..a pri vačšom chlade belejú..neviete poradiť niečo účinné, čo by mohlo teroteticky zabrať. Počula som o metodach liečenia nielen z vnútra, ale aj z vonku..t.j parafínové zábaly alebo také niečo. Má s tým niekto nejakú skúsenosť?dakujem