Raynodov syndrom

tinushkaz

Ahoj,
aj ja mam tento problem uz asi 8 rokov. Prešlo to od chladovej alergie cez opuchy prstov az k tomu ze mi beleju. Kde som sa pytala ůekarov nikto mi nic o tom poriadne nevedel povedat ako sa toho zbavit. Jednou moznostou moze byt aj operativne prerusenie nervov, ktore tieto cievy stahuju, niekde v blizkosti paze. Tieto operacie vraj robia v Martine. Ale bolo mi povedane, ze nie je zarucene, ze to moze pomoct.

zzzkkk

ahojte,

no tiez mam tento problem, ale zistila som, ze ako nahle zacnem pocitovat znecitlivenie prstov, resp. mi zacnu beliet, tak ak si ich dam zohriat na krk (su tam tepny - a teda teplejsie) tak sa mi vecsinou vzdy podari ich upne znecitlivenie oddialit, kym sa nedostanem do tepla. vyzeram sice s tymi rukami na krku akoby ma seklo ale pomaha to :)
resp. mozte skusit si tie ruky dat pod pazuchy - to ale zvyknem robit iba na turistike :) kde to naozaj nepride az take divne :)

nayli

Ahoj,
aj mojej dcére zistili tento syndróm, detská lekárka nás poslala k neurológovi, boli sme v Ba, zaplatila som 20 eur za vyšetrenie a potom mi povedali, že sa vie o tomto syndróme, ale zatial sa tým nejako zdravotníci nezaoberajú.. a teraz v dec. som bola u imunologičky a tá povedala aby som s malou zašla k alergologičke.. a mám jej ruky vkladať striedavo do teplej a do studenej vody.. máme striedať saunu s bazénom a podobne.. ideme sa objednať k tej alergologičke..
a zaujímavé že naša detská lekárka to nevedela.. dcéra mala opuchnuté ruky aj počas minulej zimy.. som jej to nafotila a doniesla ukázať..

megi261

Ja mám tento syndrom už vyše dvoch rokov a tu u nás sa tým nijaký špeciálny lekár nezaoberá,tak ma poslali do Ba..ked som bola na cievnom doktorka mi po 4 hodinovom čakaní povedala že nemám vyberať mäso z chladničky...ruky mám fialové aj nohy ale ruky viac a je to hrozné nič,teda nijaké lieky mi nato nepomáhajú.Chcela by som sa toho zbaviť a neželám to nikomu pretože ked ma niekto s tými rukami vidí dobre že sa ma nezlakne že čo je to za mrtvolu..vyzerá to strašne a hlavne v zime a niekedy aj v lete...chem aby to prešlo,no newjem dokedy to ešte budem mať.

RNG

okrem roznych bioflavonidov a vitaminu C tu spomeniem aj silny vasodilatator, hloh. Ovocie hlohu ma ucinok ACE a moze pri tychto problemoch tiez pomoct. Rybacie oleje zrieduju krv a tym zlepsia prudenie= prekrvenie.

matozpo

mam 16rokof a pre mesiacom som zistil ze mi nekao modreju ruky ked som v chlade.Nakoniec som z tim isiel do lekára ta ma poselala kade tade...od neurologa az po ortopediu...ale je to prizdnak rayndavneho sindrómu...rukawice mi nepomahaju...nastastie nohy su celkom este v pohode ale ruky...tie su modre len co citia chlad...a okrem toho sa mi ete robia fleky na rukach ked som blizko dymu a cigariet,tiez to ma neco spolocne z tim...ako dufam ze to bude ok!

Ivka 1

Raynaudov syndrom je spazmaticke zuzenie
ciev a tym sa znizuje aj prekrvenie koncatin. Je velmi dolezite spevnovanie
stien ciev pomocou bioflavonoidov nachadzaju sa hlavne v strukovinach,sladkom drievku . Je velmi potrebna konzumacia vitaminu C,ktory spevnuje steny ciev a flavonoidy zase zabranuju oxidacii vitaminu C.
Z prirodnych doplnkov vyzivy je velmi dobra kombinacia /Berry nektar,Lycium,
Ginko/.

sára

no aj mne zistili ze mám reynaudov syndróm a mám tiez cez zimu modré cernené fialové az úplne biele prsty aj 20minút az kým neprídem domov a nezohrejem si cih ale to trvá ja neviem ako sa mám liecit bo mi len povedali ze mám pit caje a prípravky z ginko biloby a dali nejaké lieky a mam udrziavat teplo lenze ja nosim aj rukavice a aj tak mám úplne biele prsty na rukách a aj na nohách a ani si ich necitim neviete mi este nieco poradit velmi PROSIMMMMMMMM

joyce

ako sa dá liečiť Raynaudov syndrom???prosim o radu..lekari mi urcili tuto diagnozu..ale neviem ako sa da liecit...