Fóbia....

martin303

Napisal by som ti priklad ako clovek moze dojst k aranchofobii ale nebude ti to realne aj napriek tomu ze to je postavene na vedeckych faktoch. Najlepsie ked si to precitas sama v knihe dianetika. Pozri si www.dianetika.sk

martin303

Ved rob s tym co chces. Zdaju sa ti byt tie riesenia postavene na logike? Dozvedela si sa preco mas prave ty fobiu? Tu knihu som tusim kupil za 280,- a mozem s istotou povedat ze viem teraz o tom viac ako ty "odbornici".

Aťa

Ak vidim niekde clanok o fobii, tak si ho precitam.Ale nezaoberala som sa Tymto podrobne. Videla som par diskusii odbornikov a ludi, co trpia nejakou fobiou. Niektory lekar propagoval "jemny" postup....pomaly sa popasovat s touto fobiou. Iny zase protezoval "hodenie " do vody, fobista bol postaveny čelom ku svojej fobii a musel sa popasovat s tym okamzite...ako pisem nezaoberam sa tym iba precitam, ci sledujem v Tv

martin303

Chces si precitat a sama prist na to preco ju mas? Na 100%.Ozaj a co su to za postupy jemny, nenasilny a drasticky. Od koho su?

Aťa

Martin,citala som clanky na tuto temu, videla diskusie kde sa prezentovali obe strany, lieciaci aj liecitel. Padali tam rozne nazory na postup liecby , jemny, nenasilny, ale aj drasticky.Niekomu pomohol taky postup liecby, inemu zase iny.A je pravda, ze niekomu nepomohol ziadny.

martin303

A co si citala? Tato planeta je plna ´"odbornikov" ktory sa chcu stat autoritami a chcu byt nasledovany a tak vymyslia teorie ktore nikdy nikomu nepomozu s problemom, alebo urobia cloveka natolko apatickym a oblbenym ze si problem vobec nevsima, tak ako to robia psychiatri a psychologovia pomocou drog, elektrosokov a dalsich blaznivych metod.

Aťa

Dost som precitala o tejto fobii, sledovala rozne diskusie na tuto temu..ale v skutocnosti sa tak bojim, ze nie som schopna sa dokopat k tomu, aby som sa s tymto problemom nejako pustila do boja.

Anka902

Martin vdaka pozriem sa na to.Ja som silny clovek .Pavuci sa mi sice hnusia do ruky ich nechytim, ale zas nehystercim ked pavuka vidim.

martin303

Anka, s fobiou to bude iba horsie. Neexistuje iny sposob ako sa jej zbavit iba tento.Chces knihu ktora ti to vsetko LOGICKY vysvetli? Vysvetli ti ako funguje ludska mysel. Je pisana tak aby pomahala ludom a je citatelna pre laikov. Autor- L.RON HUBBARD-Mozno si este nezazila take dobrodruzstvo ako je citanie tejto knihy.