Fóbia....

martin303

EXISTUJE LOGICKE RIESENIE!Caute vsetci co mate fobiu. Neberte lieky ani ziadne soky, lebo vas to pripravy o vas zdravy rozum. Da sa to vyriesit zo zdravim rozumom. Moja sestra je ten isty pripad-pavuky. Fobiu mate z nejakeho urciteho dovodu. Je to nejaky neprijemny zazitok napr. s pavukom vo vasej mysli, ktory je dobre schovany v mysly. Ma to svoj dovod. To by bolo na dlhe vysvetlovanie. V jednoduchosti: ludska mysel sa sklada s troch casti. Jedna z nich sa nazyva REAKTIVNA MYSEL a do tejto casti sa ukladaju zaznami a vnemi zo vsetkych neprijemnych alebo bolestnych udalosti ktore ta dotycna bytost pocas svojej existencie prezila. To znamena ze ak ti niekedy v minulosti ublizil pavuk, tieto spomienky su ulozene hlboko v tejto casti mysle.Tato cast mysle ma za ulohu ochranit cloveka od dalsej takejto udalosti.Stretnutie s pavukom=bolest,alebo mozno smrt a tak vam kaze aby ste reagovali podla tej prvej udalosti a bali sa. Je to velmi primitivna cast mysle a cloveku robi iba starosti ,pretoze na stretnutie s pavukom(malickym bezmocnym) reaguje podla tej udalosti z minulosti a dramatizuje ju. Ak s tym chcete nieco robit dajte sms alebo zavolajte a mozem vam poslat knihu v ktora vam to presne vysvetli ako to presne je a ako sa zbavit tohoto strachu a tiez inych strachov. Je zalozena na vedeckych faktoch,takze niesu to nejake domnienky nejakeho mystika. Je to proste jednoduche a poviem vam bude to pre vas riadna pecka ked na to pridete a pochopite cely ten mechanizmus. Pekny vecer prajem. Tel.:0908702298 e-mail: martin302@post.sk

Anka902

Ked ma moje dievcata vytiahnu na nejaky vylet tak v lese mi pavuci nevadia skus vnimat len krasu prirody okolo seba a zabudni ze sa bojis pavukov moje baby sa tiez vzdy bali pavukov a jacia este teraz, asi su po mamicke, ale da sa s tym zit v pohode.

Aťa

Zboznujem hory, tury...ale ked ja idem do lesa, tak vsade pozeram, ci nie je pavuk, obchadzam pavuciny zdaleka...ja sa vzdy v lese nachodim podstatne viac, ako ostatni, co so mnou idu...

Anka902

Este som si spomenula teraz neznesiem aby bol Nôz polozeny na stole ja ho jednoducho musim automaticky dat na miesto.

Aťa

To robim aj ja..vecerna kontrola...Kedysi na jar som zbadala takeho maleho na mojej trigovici. Dala som ju oprat..a este som ju nemala oblecenu...akosi sa nemozem donutit.

Anka902

Ja kazdy vecer skontrolujem steny ci tam nieco nie je bez toho ani nezaspim,ale moj byvaly sef si doma na stene nechaval pavuka vraj aby mal v zivote stastie a jeho zena sa tiez priserne bala pavukov ale on ho nedovolil zabit tak si nakoniec zvykla s tym zit.

Aťa

Anicka, riesim to tak, ze ak su doma nasi..oco sa vzdy nado mnou zmiluje a da pavuka prec. A ked nie je nikto doma, zavolam niekoho zo susedov. Uz ma poznaju a ani to uz nekomentuju, len sa smeju. Ja by som pavuka ani nedokazala zabit!
musime si pomôct, ako sa da.

Anka902

No, to teda neviem mne sa raz stalo bolo to uz davno pred 9-rokmi prestahovali sme sa do novopostaveneho domu, vecer som stala pri okne a zrazu medzi palcami na nohe sa mi motkalo nieco chlpate a mäkke este som tak pomrvila palcami a zrazu pozriem a chlpaty cierny pavuk.Fuuuj este teraz som z toho na infarkt ked to pisem.Nuz ako pomoct Atka rob sa ze o tej fobii nevies:-(Tak to robim ja ,no nie je to moc mudre ,ale ucinne.

kyty2

raz mi sn dopratal domov takú tarantulu,mal vtedy asi 12 r.bolo to v takom plexisklovom "akvariu".no vravím si nech to má ved vyliezt to nemôže,potom sa prizriem lepšie a čo nevidím-po spodku lozili chrobáky a červy...to si vraj ten pavúk v prípade potreby uloví!No už to aj išlo z domu,ešte teraz sa mi chlpy ježia .