Umele prerusenie tehotenstva

Lulu2011

Marsmeloun - nie kazdy je citlivý a vsetko si predstavuje do detailov, by si sa cudoval, kolko je na svete zie po UP a povedali, by sa rozhodli opat takto, nie kazdy ma z toho traumu a pod. niekto to berie ako zhluk buniek, niekto si uz predstavi ziveho tvora, to mate ako pri umelom oplodneni, ti ludia co ho podstupia maju dalsie minimalne 3 "deti" zamrazene, lebo nie vsetky spojene bunky sa pouziju a po case sa to znehodnoti, vyhodi, alebo mozno nejake vyskumy na tom robia, toto uz neviem

Lulu2011

no a take, ze v 25 ci v 29 rozmyslat o interupcii mi pride znacne sebecke, ale tak kazdy sme nejakyí, taki ludia nech radsej deti nemaju

Lulu2011

Jefitoo - a chcel(a) by si byt nemilovane dieta? ja sice nie som zastancom UP, ale myslim, ze zena ma na to pravo, najma ak berie HAK a aj tak otehotnie, lebo sa chranila

Marsmeloun

philadelphia - neodsudzujem ťa ale musím uznať , že je to najlahkovážnejší príspevok aký som kedy čítala .... :-(nechápem ako také niečo nemohlo s tebou vôbec pohnuť ... a ešte o to viac , ako sa tu chvališ že si študentkou mediciny... o to viac by si si mala ľudský život vážiť ... nie som žiadna sestra ctihodná ... ale tvoj príspevok fuuuu..... a este tu rozkrikuj ako si smelo porušovala zákazy a šukala po 4 tyždnoch ... ved sa nič nestalo... jeden potrat hore dole ... a myslím , že s týmto tvojim prístupom možno ani nebude posledný ...

poldecak

no a čo keď si to nemôže niekto naozaj dovoliť? je oveľa zodpovednejšie keď sa to dá zobrať kým sú to ešte len BUNKY ako potom buď zostať na krku rodičom, starým rodičom že na starajte sa, alebo vyplakávať v televíznych novinách že nemáme čo dať jesť našim deťom, teraz nás všetci ľutujte a pekne posielajte peniažky.
a aj keď partneri používajú ochranu, stať sa môže že zlyhá a teraz čo? vychovávať to dieťa bez lásky, nechcené? alebo v ťažkých podmienkach? to ho môže poznačiť na celý život. psychika je silná vec a z nej vyplývajú ďalšie problémy, medziľudské, zdravotné, atď. ale kým sú to ešte len bunky, tie o tom nevedia. či aj bunka rozmýšľa??

M 25

nedošli, len je to podla mna zbytočné silou mocou si svoj názor tu prezentovať.. vyjadrila som sa a to stačí :D mám aj iné veci na práci ;)
ako som písala, v tomto budú vždy dva "tábory" názoru ...

.

poldecak,nedávaj ľudský plod na úroveň zhubného nádoru..to sú dve neporovnateľné veci,porozmýšľaj nad tým!