Rodina ano/nie

Príspevok v téme: Rodina ano/nie
fgf

Preco tolko ludi chce zakladat rodinu? Staranie sa o deti je castokrat nevdacna robota, tak preco si nicit nervy tolkymi povinnostami, co sa tyka ci uz vychovy deti, alebo zabezpecovania financii atd.? Viem si predstavit pekny vztah 2 ludi, kde nie su ziadne deti, zda sa mi to ovela lepsie a clovek ma aj viac casu na seba.
Ale predpokladam, ze vacsina ludi nedokaze potlacit pud "zachovania druhu" tak preto vsetci zakladaju rodiny, ale mna osobne tato myslienka nelaka.

nellka

Tinka, mám staršie deti, ale mne v noci spávali, takže ja som nemala problém vybehnúť, málokedy sa zobudili.
Však práve to sú tie dôvody na žiarlenie...A ako sa to prejavovalo?

nellka

Baby, ja to vôbec neberiem tak, že deti opúšťam a že je to voči nim nefér. Prečo? Veď som s nimi celé dni, v jednom kuse a aj ja som človek a potrebujem vypnúť, odreagovať sa, byť aj v inej úlohe, ako v úlohe matky. Mne to dobre padne. Aj moje deti učím, že som sice ich mama, kt. ich veľmi ľúbi a je tu pre ne, ale nie som ich majetok, že aj ja mám svoje kamarátky, s kt. sa chcem stretávať, že som s nimi málo a tiže sa na to teším, presne ako oni na svoje kamarátky...Deti nie sú hlúpe, pochopia to, aj keď sa tak nie vždy tvária.

lea

jajka myslela som tym, ze muz moze mat viacero manzeliek, vymeni raz-dva. Ale matku ma dieta iba jednu a je prenho jedinecnym clovekom, preto by mala byt zena hlavne matkou a potom manzelkou, nie naopak, ako niekto pisal