Rodina ano/nie

Príspevok v téme: Rodina ano/nie
fgf

Preco tolko ludi chce zakladat rodinu? Staranie sa o deti je castokrat nevdacna robota, tak preco si nicit nervy tolkymi povinnostami, co sa tyka ci uz vychovy deti, alebo zabezpecovania financii atd.? Viem si predstavit pekny vztah 2 ludi, kde nie su ziadne deti, zda sa mi to ovela lepsie a clovek ma aj viac casu na seba.
Ale predpokladam, ze vacsina ludi nedokaze potlacit pud "zachovania druhu" tak preto vsetci zakladaju rodiny, ale mna osobne tato myslienka nelaka.

luciaa

Ako si svoje deti vychovam, take budu. A ak ich vychovam dobre, tak sa nebudem bat, ze ma strcia do domova dochodcov. Ale ty tam skoncis urcite. Ja budem mat aspon nadej, ze sa o mna postaraju. Ale o teba sa kto postara? A aj keby som tam skoncila, nikdy by som nelutovala, ze som ich mala. Podla mna je zivot bez deti prazdny. Ale ja ti tvoj nazor neberiem, ani ta nebudem presviedcat o opaku. Mam taku kamaratku, kt. tiez tvrdila, ze nikdy nebude mat deti, ze ich neznasa, ze si nepokazi predsa postavu a teraz by ich naozaj velmi chcela, ale nasla si partnera, kt. sa na to neciti (zatial).

1xy

Luciaa, ja svoj názor nikdy nezmením, mám už 29 rokov a viem, čo chcem a čo nechcem. A pre udržanie svojej postavy spravím maximum. A keď teba raz tvoje deti strčia do domova dôchodcov alebo sa na teba vykašlú, tebe čo zostane? Len ľútosť za premárneným životom a stratené roky, ktoré ti už nikto nevráti.

luciaa

1xy, tych 55 kil nebudes mat vecne. Tvoja postava sa casom zmeni ci budes mat deti alebo nie. A nie je vsetko len o vzhlade, krasa pominie a potom co ti ostane? Mozno raz zmenis nazor a mozno aj nie. Je to tvoje rozhodnutie.

1xy

Tak teda milé "mamky s deckami", pekne ste sa tu rozkecali. Ale radšej si tieto svoje úvahy a skúsenosti vymieňajte v kategórii "deti, bábatko, pôrodnice", tam je vaše miesto. Ja som spokojná so svojou štíhlou 55 kg postavou a nemienim sa zmeniť na nejaké 100 kg zanedbané čudo vo vyťahaných teplákoch, ovešané vreštiacimi deckami. A mimochodom, nie som fgf, nechápem, ako vás niečo také vôbec napadlo. To ste už také zblbnuté z tých deciek či čo??

mrvulka

ak si s malým stále sama,tak fakt je to problém jak pre teba tak pre neho.ja s tým nemám nejaký veľký problém,lebo mám susedky,mladé dievčatá,tak hocikedy mi zobrali deti aj na celý deň.Ale vtedy sme prerábali podkrovie,tak som to nejak nevnímala.Skús začať tým,že ho niekomu dáš na prechádzku,na hranie,máš nejaké kámošky alebo mladé holky v okolí,mne to veľmi pomohlo.A určite aj deťom.ve´d hocikedy potrebujem ísť niečo vybaviť,a šupnem malinkú k susede.je mi ako sestra.

nellka

Dobrú noc všetkým zúčastneným, dobre sme pokecali, dokonca sme sa ani nepohádali, to nebýva zvykom, som rada, majte sa!

nellka

Mrvulka, dobrú noc, veď aj ja už idem, ten čas na monitore ma desí.
Tinka, ale však nasilu netrénuj, keď budeš mať pocit, že ti to chýba, niekam si povyraziť, tak to spravíš a výčitky zaženieš ako muchu. Uvedom si, že byť dobrou mamou neznamená neísť od dieťaťa ani na krok. To by bola prapodivná definícia.

tinka228

pekne si to nellka zakončila aj keď je to ťažké. idem aj ja už "na buving". ďakujem vám za príjemný večer.

tinka228

ja som tiež raz "musela" nechať malého na noc u našich (s tým že potom prídem aj ja spať k nim) keď sme mali stratávku zo školy. som skoro prišla neskoro, čo som sa nemohla odtrhnúť on nich (rodičov a malého). a nebola som veru najkľudnejšia aj som prišla domov do polnoci. asi musím viac trénovať :-))