Rodina ano/nie

Príspevok v téme: Rodina ano/nie
fgf

Preco tolko ludi chce zakladat rodinu? Staranie sa o deti je castokrat nevdacna robota, tak preco si nicit nervy tolkymi povinnostami, co sa tyka ci uz vychovy deti, alebo zabezpecovania financii atd.? Viem si predstavit pekny vztah 2 ludi, kde nie su ziadne deti, zda sa mi to ovela lepsie a clovek ma aj viac casu na seba.
Ale predpokladam, ze vacsina ludi nedokaze potlacit pud "zachovania druhu" tak preto vsetci zakladaju rodiny, ale mna osobne tato myslienka nelaka.

nellka

O tie naše deti budeme mať s pribúdajúcimi rokmi stále viac a viac strach. Snažím sa ho prekonať, ale niekedy sa to nedá. Život je plný šťastných a nešťastných náhod, nemôžem ich celý život vodiť za ruku, striehnuť na každok kroku, a aj tak, vlastná skúsenosť je na nezaplatenie, veľa vecí pochopia až vtedy, keď sa popália. Tak som rada, že sú ešte malé a mám dohľad.:)

mrvulka

ja už nemám svokrovcov,takže naše deti majú len jednu babku a dedka.čiže čo sa svokry týka,nemám problém.

jajka001

ja sa bojim o maleho ked su vonku ci s mamou ci so svokrou...obe su uz dost starsie a maly zvykol utekat, hlavne ked bol mensi, vytrhol sa mi a utekal hlava nehlava. vsade vylieza, skace, no zive striebro

tinka228

nám dnes babka na dve hodinky "stáržila" malého a keď sme si pre neho prišli našli sme ich obidvoch vyplakaných. kukám že čo sa stalo a babka, že malý sa podkol a udrel sa autíčkom a má hroznú hrču na hlave. že ona plakala s ním. som je musela utešovať, že on si takých modrín narobí aj doma, že sa nič nestalo. tú precitlivenosť mám asi po mamine :-))

mrvulka

ja som to prekonala vtedy,keď bolo treba odísť na dovolenku.V prvom momente som povedala,že nie,nejde sa.treba sa odreagovať.aj teraz sa nájdu také stavy,kedy sa ich ťažko vzdávam v prospech babky,ale keď vidím,ako majú starých rodičov radi,a chcú k ním ísť,tak potom je to ľahké.nemám rada lúčenie,tak sa zvykneme rýchlo vytratiť ,a malá si to ani nevšimne a tí starší sú rozumní.Väčšinou ich potrebujeme"odložiť "na krátke časové obdobia.Málokedy na noc.takže pohoda.

nellka

Tinka, aj to prispelo, ale aj tak som sa bála ju spustiť z očí, ale spolu s rozumom sme to zvládli a ten pocit zodpovednosti spojený s úzkosťou ma časom úplne prešiel.

nellka

Mrvulka, presne tak, keď je malá u babky/tá mladšia/, tak keď si ublíži, hneď beží za babkou a vôbec- pekne si gazdujú, až kým sa ja nezjavím, potom ju už babka nezaujíma:)