Rodina ano/nie

Príspevok v téme: Rodina ano/nie
fgf

Preco tolko ludi chce zakladat rodinu? Staranie sa o deti je castokrat nevdacna robota, tak preco si nicit nervy tolkymi povinnostami, co sa tyka ci uz vychovy deti, alebo zabezpecovania financii atd.? Viem si predstavit pekny vztah 2 ludi, kde nie su ziadne deti, zda sa mi to ovela lepsie a clovek ma aj viac casu na seba.
Ale predpokladam, ze vacsina ludi nedokaze potlacit pud "zachovania druhu" tak preto vsetci zakladaju rodiny, ale mna osobne tato myslienka nelaka.

nellka

Tie pocity až prehnanej zodpovednosti sú fakt zvláštne...Mne napr. pri tej strašej dcérke vadilo, keď ju svokra zobrala von v kočíku, stále som bola z toho nervózna, že malá nie je pri mne a stále som si to rozumovo oddôvodňovala, že mi nesmie takto harašiť, však je to normálne, že si babka chce povoziť vnúča.

jajka001

este islo aj o to ze som nechcela zatazovat inych ludi mojimi povinnostami - viem znie to zvlastne ved je normalne ze babky sa, a s laskou, staraju o vnucence - ale mala som pocit ze sa zbavujem zodpovednosti

tinka228

mrvulka s tou pupočnou šnúrou máš asi pravdu. neviem kedy to prekonám. vy ste to kedy prekonali (ak ste boli takto "zrastené" s detičkami)

nellka

Jajka, aj ja som mala také pocity, ale potom som si povedala, že je v dobrých rukách, tiež je to pre to dieťa vítaná zmena, predsa len babky majú na deti viac času, nervov a tak a ja si to nebudem kaziť výčitkami, lebo fakt si nie je čo vyčítať.

nellka

Jajka, hlavne, že pochopil, že došlo k zmene, som rada, že ste to vyriešili, že si ho nezačala obskakovať, len aby bol spokojní...Každá sme boli naivná, bolo to pekné, ale som rada, že ma to už prešlo.

jajka001

no ja ked som prvykrat nechala maleho sameho s babkou na noc - a to uz bol dost velky asi dvojrocny a sam ma posielal prec - tak som veruze mala pocit zrady voci nemu :))

mrvulka

jedna noc hore-dole.ja som mala problém ,keď sme boli pred rokom aj niečo na dovolenke,a to malinká mala iba 4 mes.staršia mala vtedy 5 a chlapec 7 rokov.Pôvodne sme chceli brať malinkú so sebou autom do Bulharska.Viem,bolo to riziko,ale nič iné som si neprípušťala.Až dva dni pred odchodom mi mamka zavolala,aby som to neriskovala,že neviem čo sa všetko môže stať...tak sme boli len ja a manžel.Týždeň zbehol ako voda,ja som bola oddychnutá,aj keď myšlienkami stále s ńou.Užili sme si to.Len som tým chcela povedať to,že častokrát sme spojené pupočnou šnúrou my s dieťaťom a nie ono s nami.

jajka001

to s tym ziarlenim to je take zvlastne, maleho strasne lubi, ale ide o to ze mi vycital ze sa mu nevenujem :) prisiel z prace a cakal ze sa mu budem venovat a ja v jednom kole okolo maleho - ved to poznate. ja som zase cakala ze pride z prace a trochu pomoze :) naivka. ale uz sme trosku zase podrastli a dospeli :)))