zvýšná teplota(chrípka alebo HIV+)

Príspevok v téme: zvýšná teplota(chrípka alebo HIV+)
anonym

Ahojte ľudia, moj priateľ sa asi pred tromi týždňami nešťastnou náhodou pichol do prsta ihlou čo bola v koši na wc-ku na benzínke....odvtedy má zvýšenú teplotu...môže to byť chrípka alebo sa mohlo stať že sa mohol niečim nakaziť???prosim o radu..je z toho zúfalý a chcem mu nejako pomocť....

slusny_muz

Ahoj. No mozno by bolo fakt dobre ist este raz na testy. Tieto testy sa robia velmi precizne, pretoze ide o nebezpecne ochorenie, takze sa nemusis bat ze by to tam nejako poplietli. To rozhodne vylucujem.
Normalne sa u ludi s HIV vytvoria protilatky voci p24 proteinu, ktorý je prudktom HIV virusu v priebehu 6 az 12 tyzdnov. Len velmi zriedakovo po pol roku...
Niekedy u novorodencov sa dokazuje HIVaj PCR testami.
HIV je virus ktory znizuje imunitu cloveka a ludia vacsinou zomieraju na ine choroby ako je AIDS, kedze imunita je oslabena.
No podla mna tie mykozy nesuvisia s tym ci mas ci nemas HIV. Ale pravdepodobne nemas HIV, lebo v SR je mizive percento infikovanych..
Daj sa este raz testovat...a podebat si z doktorom, to bude najlepsie.

anonym

ahoj, ja tomu velmi nerozumiem, ale skus ist este raz na ten test, ved to nic nestoji a aspon budes kludnejsi ze to nemas...vela stastia ti prajem...

9ondrej

Chcel by som poradiť. Pred piatimi mesiacmi som mal nechránený pohlavný styk. Po troch mesiacoch a týždni od toho dňa som si dal urobiť test na HIV. Výsledok bol negatívny. Sústavne však mám problémy s plesňovými infekciami (prsty nôh, genitálie), občasné bolesti hrdla, riedka stolica, rôzne vyrážky (niekedy svrbivé), únava, pocity slabosti (hlavne v nohách). Preto mám otázku, aká je spoľahlivosť testov na HIV ? Môže sa stať, že si organizmus protilátky nevytvorí? Prípadne vytvorý po dlhšom čase? Aké iné poruchy imunity prichádzajú do úvahy (cukrovku vylučujem)? Ktoré pohlavne prenosné choroby sú schopné natoľko oslabiť organizmus? Niekto tu napísal,že u niektorých ľudí sa vytvoria protilátky až po 6 mesiacoch. Ide o ľudí ktorí boli vážne chorí a teda organizmus reaguje pomalšie, alebo mohlo ísť o predtým zdravých ľudí? Prosím zareagujte niektom, kto tomu rozumie.

slusny_muz

Ahoj, len detekovat HIV v krvi sa da az po 3 mesiacoch od nakzaenia sa. Takze neviem ci to bolo u Teba po 3 mesiacoch. Ak nie, tak stoji za zamyslenie absolvovat HIV testy este raz a doteraz vyhybat sa radsej pohlavnemu styku, ak tak jedine s kondomom a tiez darovaniu krvi. Ale kedze populacia HIV nakazenych v SR je miziva, pravdepodobne o nic nejde. Drzim palce

anonym

pre zuju:ahoj, tak po dlhsom case som tu zas, aby som ti mohla povedat ze nakoniec je vsetko ok, bol na teste a je negativny:))pekny den vsetkym...

anonym

zuju:tak stresom to urcite nebolo lebo hoc nam odlahlo tak teplota je stale, ale aspon sa uz tolko nestrachujeme..:)
pre dgvb:tak stalo sa to nahodou, co sa moze aj tebe , takze tu poznamku kkt si odpust!

zuju

som rada ze vysledky su v poriadku vidis, co sa tyka teplot neviem, nie som odbornik na to, nebolo to stresom ze sa bal ze mu nieco je? uvidite