zvýšná teplota(chrípka alebo HIV+)

Príspevok v téme: zvýšná teplota(chrípka alebo HIV+)
anonym

Ahojte ľudia, moj priateľ sa asi pred tromi týždňami nešťastnou náhodou pichol do prsta ihlou čo bola v koši na wc-ku na benzínke....odvtedy má zvýšenú teplotu...môže to byť chrípka alebo sa mohlo stať že sa mohol niečim nakaziť???prosim o radu..je z toho zúfalý a chcem mu nejako pomocť....

dagmar

anonym - treba ist na krvny odber (k obvodnemu lekarovi - jednoducho a jasne mu povedat, ze si priatel praje odber na klasicky krvny obraz). Tato krv bude putovat na hematologiu a klinicku biochemiu, kde sa z nej urobia rutinne testy, okrem ineho aj zistenie hladiny pecenovych enzymov (ktore by boli "vyletene" v pripade virus. ochorenia pecene - ktore je mozne predpokladat po zasahu nesterilnou ihlou...). Na hematologii zas dalsich ukazovatelom toho, ze "nieco nie je v poriadku", bude hladina leukocytov (bielych krviniek) a čas sedimentacie. Ak by obvodny lekar protestoval a nechcel urobit odber na krvny obraz + biochemiu, tak okamzite ho vymenit!

anonym

nie sme deti , ale zase nemame vystudovanu medicinu, tak preto som tuna napisala, alebo naco je potom toto forum???a co sa ti na tom zda nemozne???

Helta

Ach deti, a to nic ine ako HIV a chripku nepoznate? Existuje kopa infekcnych ochoreni!! Ihla na benzinke?? Trochu divne, no budiz. Ja by som na Vasom mieste skusila aspon pecenove testy kvoli hepatitidam.

marfuška

No pokial ide o testy na HIV tak teraz by ich bolo zbytočné robit.Inkubačná doba je 3 mesiace-niekolko rokov.Takže ak tam k niečomu došlo prejaví sa to najskor o 3 mesiace,ked sa vytvoria protilátky.

anonym

tak on tyzden mal teploty potom mu to preslo a teraz ma ich zase, niesu velu ale su , nic ho neboli, len tie teploty, ale na testy je ist este skoro a pri lekarovi uz bol a ten mu povedal nech to vypoti...lenze on to vypoti a o hodinu ma zase teplotu????prosim co mu je???