Bolesť ramena

JAR

Bolestivé rameno je veľmi časté ochorenie, ktoré postihuje rovnako mužov i ženy a to dnes už nielen po 20 roku života, ale už aj skôr. Ide hlavne o bolestivé funkčné poruchy, ktoré väčšinou nepodmieňujú ochorenie samého kĺbu, ale chorobné procesy vo väzive v okolí kĺbu t.j. šľachové úpony, pošvy, vačky, svalstvo, kĺbové púzdro. Bolestivé rameno vzniká niekedy aj na ppodklade porúch krčnej chrbtice, šijového svalstva a hrudníkových a podbránicových vnútorných orgánov. Pod pojem bolestivé rameno sa zahrňuje teda viac samostatných chorobných jednotiek, ktoré majú rôzne prejavy. Diferenciácia jednotlivých foriem je dôležitá pre stanovenie diagnózy a liečbu, ktorá v niektorých prípadoch vyžaduje trpezlivosť lekára i samého pacienta. Preto by som vám radil navštívte lekára a potom sa uvidí čo ďalej, aby ste niečo nezanedbal čo by ste neskôr ľutoval.

babenka

jej,aj ja som planovala otvorit podobnu temu. ide o to,ze mam...niekto vravi vyrastky a niekto ze pristiknuty sval ci nerv-mozno prave vyrastkami...ked casto robim jeden pohyb rukou,tak ma neuveritelne zacne palit alebo stipat plece.stavalo sa mi to v lete,ked som chodila k babke pomahat so senom pri hrabani.vlastne tam to zacalo.a potom pri horucom pocasi v lete v autobuse ked som isla zo skoly domov a drzala som sa tyce hore v autob.pohyb a teplo to vyvolalo.uz dlho som s tym problem nemala a teraz znovu..asi vcera to bolo,hoci ani teplo ani rovnaky pohyb,tak neviem.poradite mi nietko,co to je,z coho a co robit proti tomu?
dakujem