Bolesť ramena

RNG

Majuska, pukanie je asi nedostatok klboveho mazu. Potrebujes hyaluronicku kyselinu,MSM, CMO alebo/a zjedz 2 avokada do tyzdna na klbovy maz

majuška 2

ahojte aj ja mám b olesti v ľavom ramene už asi pol roka.celkom hrozivo mi v nom puká.chodila som na liečbu parafínom a elektinu, ale vôbec mi to nepomohlo.nevedel by mi niekto pomôcť s liečbou alebo iba poradiť čo mám robiť.velká vdaka

RNG

Samozrejme, ja ho momentalne pouzivam tiez, tak isto na rameno.
Nie je to zazrak ale po par dnoch to rozhodne znacne povoli.
Keby som nebol taky nedosledny(totiz ked to prestane prilis bolet prestanem si to natierat...)pravdepodobne by som uz z toho bol von.
Ale beriem aj glukosamin, chondroitin, rybacie oleje a enzymi na to iste.
Neviem, co ma kolko zasluhy na tom.
Bez MSM kremu mi to ale neustupilo.

RNG

Mam schvaleny MSM krem, tusim som tam poslal aj tabletky na schvalenie, spytaj sa, ci ich nemaju niekde aspon flasu.
Ja, a tiez je to sucastou zmesy na klby(glukosamin, chodnroitin MSM).
Co to je? Metyl sulfonyl metan, jednoducha zlucenina, ktora sa nachadza prakticky vsade a je castou kolobehu siry v prirode.
Chemicky je MSM vyborne polarne rozpustidlo, takze pomoze transportovat rozne materialy v tele, a zaroven je dobrym zdrojom siry potrebnej na vytvaranie roznych tkaniv, vcitane klbovych a slachy.

RNG

Ja na to pouzivam rybacie oleje(3x3 gramy) zmesi na klby a MSM krem.
Zatial mi to pracuje uz dlhe roky. Napriek obcasnym bolestiam pouzivam to rameno denne v robote-mam cast manualnu, kde musim dvihat znace tazke nastroje a cievky s materialom.

JAR

Ešte by som chcel na margo janíka povedať, že nielen z chladu, presne sa tomuto nadáva: iné možné príčina podmieňujúce léziu glenohumerálneho kĺbu a to sú:
- spolupôsobenie vlhkého chladu a prievanu
- dlhšie znehybnenie ramena
- infekčné poškodenia /napr. nákazy aj horných dýchacích orgánov : angína, chrípka, ložiská - fokusy atď./
- nervové ochorenia /poranenia lebky, postihnutia krčnej chrbtice, stavy po porážkach/
- srdcovo cievne ochorenia
- škodlivé vplyvy niektorých liekov
- spoluúčasť niektorých zápalových reumatických ochorení /pri postupujúcom zápale kĺbov, pri morbus Bechterev a pod/.,
- artróza taktiež nie je zriedkavá a objavuje sa najmä aj po úrazoch a pod., ešte veľa iných.............
-