Psoriáza na pokožke hlavy

Príspevok v téme: Psoriáza na pokožke hlavy
veronika

Ahojte,

mám nepríjemnú psoriázu na pokožke hlavy. Už asi 6 ložísk. V podstate to nevadí, keďže je to skryté pod vlasmi, ale neustále to svrbí a núti ma to škriabať si to a vznikajú tým veľké lupiny a rozdráždené ložiská.

Používala som hormonálne kvapky, ale lekárnička mi povedala, že to netreba preháňať, predsalen sú to hormóny do tela. Tie však zaberali po niekoľkých sekundách.

Počula som aj to, že tieto veci psoriázu len oddialia, resp. spomalia, ale pravú príčinu problémov mám hľadať v životnom štýle, strave a pod.

Viete mi poradiť, kde sa mám obzerať po príčinách?

karminka

Veronika, neviem z akého mesta si , ale v Žiline si chvália pani, čo vie vyliečiť psoriázu. Telefon na ňu:
0903551514, alebo 0905483590. Za pokus Ti stojí jej zavolať. Nie je to žiadna kozmetika Oriflame atď, ale skôr by som povedala že bylinkárka. Napísala aj nejaké knižky o tom. Skús

dano.

Ahoj,
mám psorku už nejaký ten rok - takže vlastná skúsenosť. V prvom rade by si mala zájsť ku kožnej, aby sa potvrdilo, alebo vyvrátilo, či ide o psoriázu. A skôr ako začneš kupovať predražené lieky a výživové doplnky prečítaj si o psorke všetko, čo len nájdeš. www.lupenka-psoriaza.cz je výborný zdroj informácií hlavne od psoriatikov.
A ak sa potvrdí, že máš psorku, tož vitaj v klube a začni si zvykať :)

slzicenka

Lekari nepoznaju priciny vzniku psoriazy,a preto ju nemôzu uplne vyliecit.Existuje veľa spôsobov ako to liecit,ale co zabralo jednemu,nemusi kazdemu.Treba skusat a vybrat si to,co Vam napokon najviac vyhovuje.Existuju pripravky Skin-cap,mydlo,sampon,krem aj kapsule.je to priamo na psoriazu,ale aj dost drahe,ale kamoske to pomaha.Alebo skuste pripravky z Mrtveho mora,telove mlieko a sol do kupeľa Kawar.Najlepsie je hned po kupani sa niecim natriet,olej,lek.vazelina,rast.tuky,aby pokozka sa nevysusala.Lebo ak je sucha,tvoria sa nove loziska a svrbia.Na zmiernenie svrbivosti skuste na postihnute miesto prikladat ľad,niečo z mraziaku,vraj to pomaha,alebo do kupela dat trosku jabl.octu,aj to zmiernuje svrbenie.