Psoriáza na pokožke hlavy

Príspevok v téme: Psoriáza na pokožke hlavy
veronika

Ahojte,

mám nepríjemnú psoriázu na pokožke hlavy. Už asi 6 ložísk. V podstate to nevadí, keďže je to skryté pod vlasmi, ale neustále to svrbí a núti ma to škriabať si to a vznikajú tým veľké lupiny a rozdráždené ložiská.

Používala som hormonálne kvapky, ale lekárnička mi povedala, že to netreba preháňať, predsalen sú to hormóny do tela. Tie však zaberali po niekoľkých sekundách.

Počula som aj to, že tieto veci psoriázu len oddialia, resp. spomalia, ale pravú príčinu problémov mám hľadať v životnom štýle, strave a pod.

Viete mi poradiť, kde sa mám obzerať po príčinách?

adema

Ahojte takze ja patrim tiez do klubu psoriatikov .. teraz mam 19 rokov a zacalo to niekedy okolo 11,12 rokov...nemam to az tak rozsirene, preto mi brali vzorku koze az okolo 16rokov kedy mi potvrdili ,ze je to psoriaza.zvykla som si uz..priatel ked treba tak mi natiera hlavu diprosalicom-roztokom.ten je hormonalny ale striedam ho s Daivonexom, ktory je skor vitaminovy...tiez ma trapi hlava a + nejake male loziska po tele... v lete mam casto pokoj od psorky ked som vela na slniecku...v zime to obcas zkludnujem v solarku ktore mi tiez pomaha..nezvyknem pouzivat ani kremy na opalovanie a to mi doporucila kozna...no a pri kupani stale pouzivam dechtovy sampon Politar uz velmi dlho.ten je fajn...tak drztee sa ahojte

majolenkkka

ahojte, ja sice tuto psoriazu nemam, ale v novom cisle casopisu wellness, sa pisalo o tzv. "rybyčkoterapii" ktora pomaha vlastne tymto koznym problemom. skuste si kupit precitat, alebo najst na internete. toto centrum by sa malo nachadzat niekde pri Piestanoch, a posobi tam doktor Raffesberg. neviem co je na tom pravdy, ci pomaha, no vazne to vyzera zaujimavo :)

adenkah9

Ahojte všetci.Ja trpím na psoriázu už 30 rokov.Začalo sa to u mňa nevinne ked som mala 4 roky malým fliačikom na tvári.Pre lekárov som bola vtej dobe raritou,lebo o tejto chorobe mali len málo vedomostí.Tak som bola ako pokusný králik.Pravidelne som trávila prázdniny v nemocnici v Skalici a testovala smradľavé maste a kúpele.Potom som mala na chvíľu pokoj.Bola som v Smrdákoch a stav sa mi ešte viac zhoršil.Bola som pri mori a iba som sa opálila.Hovorili mi,že možno pri prvom menzese sa to zlepší-a nič.Hormonálne maste mi nechceli dávať,lebo som bola mladá a ešte bezdetná.Tak som sa nalievala bylinkovými čajmi a nič.Tak som rezignovala.Vydala som sa mám dve zdravé deti a každý rok pred letom zájdem ku kožnej pre tie hormonálne-bohužiaľ-maste,vitamíny,aby som aspoň cez leto mohla nosiť krátke rukávy.A dúfam,že možno sa stane zázrak a niekto mi pomôže a vynájde liek na túto "kozmetickú chybu".Mám len to šťastie,že mám chápajúcu rodinu a okolie.

Lucy_R

pre veroniku....hormonalne masťe nemožeš použivať večne..davaju sa iba malo, tenka vrstva a na male plochy...po čase ti začne puchnuť tvar budeš tzv. zaliata vodou a začneš chlpatieť na tvari...do hlavy mi najviac pomohol lykvor...je to žlta masť ktoru zarabaju v lekarni, tušim je iba na predpis, obsahuje decht a strašne smrdi ale je neskutočne učinna a hlavne to nieje kortikoid.ja mam na celej hlave aaj vlasky mi už padaju a mne nesmierne pomaha...daš si to večer, zabališ si hlavu do uteraka a rano, ked si to umiješ tak nič nemaš a ani ti nesmrdi hlava,,,vpoho sa to da zmyť...

damian

Pouzite na psoriazu URINOTERAPIU, vonkajsie aj vnutorne. Uvidite, co aa bude diat.

odporucam diez velmi vysoke davky vit C. Probiotika...

Lucy_R

mam generalizovanu psorku s prochodom do eritrodermie..v ktorej to mam stale, to znamena že mam kožu na celom tele zapalenu a fialovu....postihnutych mam 93 percent tela..vlastne to mam všade okrem tvare...mam už tretie lieky ale okrem kortikoidov. hormonov, mi nič nepomaha...od juna som prakticky až do teraz hospitalizovana v nemocnici s tyždennymi pauzami....pridem do nemocnice daju mi tam infuzky 2-8 denne podla toho ako to mam zapalene som tam 2-4 tyždne..pustia ma domov a ked vyprcha diprofoz čo je tak cca za tyžden vyzeram presne tak isto ako ked som išla do nemocnice..a som tam nazad...bola som v kupeloch..ked som po mesiaci prišla hned ma museli hospitalizovať...nevedela som chodiť..najhoršie je, ked sa mi to roztrhne pot kolenami a na lakťoch...vtedy som prakticky nehybna...musela som na rok odložiť študium na vyške...ale tento rok idem aj keby mam umreť od bolesti...mam taky prah bolesti že keby mi niekto zlomi nohu, možno to necitim...................tymto som vam chcela povedať, že budte radi že to mate tak ako to mate.dala by som zato všetko

andyyy

Vážená slečna/pani lillit, ORIFLAME je len čisto zárobková činnosť a hojivý zázrak s tým spolu súvisiaci!!! Tu sa bavia o psoriáze a nie o hojivom zázraku ktorý raz ponúkate v akcii za 59,- a raz za 229,- Ja osobne netrpím ani psoriázou ani pupákmi ani ničím iným podobným ale toto ma dosť dožralo.. A oriflame je dobrý hnus za dobre \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\"zarobené peniaze\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\"

katja66

Ahojte, docitala som sa, ze pri psorke pomaha dieta, nejest nic mastne. Nema s tym niekto skusenosti? Bola by som vdacnaa za nejaky jedalnicek. Dakujem vam :) piste na moj mail: babulka212@azet.sk

teta erika

Ahoj Veronika, aj mojej neteri nedavno zistili, ze ma psoriazu. Zatial si to lieci mastami a vsetkym co dostala od lekarky. Pomaly jej to mizne, ale su v tych mastiach kortikoidy a ona ma len 11.
Zistujem co pomaha a jedna znama mi povedala ze u nich zabrala zmena stravy. Jedia len celozrnne vyrobky, vsade pridava len celozrnnu muku, sladi len tmavym cukrom, vyradila alkohol a vraj to zabera. Je na to dobry aj B komplex a na svrbenie by Ti mohla lekarka predpisat Zodac alebo Fenistil. Hlavne vela trbezlivosti a nestresovat sa....

katka1006

karminka-
a ta bylinkárka vie liečiť iba psoriázu, alebo aj iné kožné problémy, kedysi ako malé dieťa som velmi trpela na psorku, chvala bohu naozaj som štastna že mi to zmizlo, ale čo je horšie že som dostala seboreu...to je omnoho horsia kožna choroba ako psoriaza. Preto by som chcela vedieť, či by dokazala aj seboreu vyliečiť.
veronika-
mne osobne na psoriazu pomohlo iba belosalic...je iba na predpis u kozneho lekara, nie je to drahe, ja som použivala iba vo forme vodičky, lebo mast bola velmi mastna a vlasy sa mi tažko odmývali... nestojí vela, ja neviem do cca 70 sk??? ak to mas to...tak sa skus kožnej opytať mne osobne to veeeelmi dobre posobilo.