Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

Heatherka

lulu ja to zalievam bud ciernym cajom alebo kavou, plus teraz som dala kakao. hennou sa cierna docielit ani neda.nato sa potom pridava indigo :) hennou sa daju docielit len hnede tony :)

Heatherka

ja tomu nerozumiem, hennu mam vymytu dobre, ale ked sa predklonim a trasiem s vlasmi tak len snezi a sneziiii. nikdy som tolko lupin nemala :(

Heatherka

aha :D a ked nedam citron chyti mi ??? lebo som citala, ze celkovo lepsie chyta, ked je tam nieco kysle, tak teraz sa bojim :D

*inko

heatherka, ano v kyslom prostredí sa lepšie uvoľňujú červené pigmenty
ja som si dávala citrón, jablčný ocot..fuu, veľa veľa kyslého :D
a tiež som mala pocit, že sa mi tvoria lupiny, čo som teda v živote nemávala... ale to bol oasi tým, že som si hennu zle vypláchla z vlasov a pokožka bola potom taká suchá

Heatherka

ahoj :) no hej, alverde bez silokonov, nema ako zatazovat pokozku vlasov a aj tak mi robil zle. potom som pouzivala normalny dixi sampon zihlavovy ale po case aj z toho ma svrbela hlava. kondicioner mam bylinkovy a davam si len na polovicu vlasov, nie ku pokozke ale na konceky skor, cize z toho to nebude tak ja uz vazne neviem. zmyla som so hennu a hlava ma svrbela :D asi to bude samponom. teraz mam Lavelu. asi budem musiet zmenit. hned zajtra pojdem kupit baleu na hennu som zvedava, co to urobi :)

a preco cervene nie ? lebo mi to nejde :) idu mi tlmene hnede tony. cerveny lesk sa drzi vlasov ako kliest aj co sa tyka chemickych farbieb. kadernicka mi prefarbovala vlasy rok, kym mi ten lesk z chemickej farby gastanovej zmizol:D

teraz mam hennu nejaku hnedu, ale viem, ze je aj tmavsia, tak na najblizsie hennovanie si kupim tmavsiu a uvidim, ci budu zase cervene odlesky, ked hej tak si kupim indigo, len na tej stranke som ho nenasla :( sa to vola nejak inak ?? odborne ? dakujem :)

jankas

No to s tym citronom neviem.Akurat viem, ze je dobry na mastne vlasy.Ale ak podporuje cervenu,tak to by sa zislo mne :) kuknem to na nete....noo a ja mam hennu z Lush-u ta mi vyhovuje najviac. ci uz konzistenciou alebo celkovo :) no tak to som si nemyslela, ze alverde ti je zle..praveze som si myslela, ze su super pre kazdeho .. ale tak nevadi.Dufam, ze najdes sampon, ktory ti bude dobry...ale ak by si si chcela objednat hennu z lush, tak tam su super sampony a nemyslim si, ze by ti boli zle.Ja mam šampuk "New" a som snim velmi spokojna.MAju tam aj sampony na citlivu pokozku a tak :) aj proti lupinam.

S indigom pomaly, aby ti nezafarbilo vlasy na cierno, ked chces hnede :) A myslim, ze je len na nete.na predajbylin myslim :) a preco nechces cervene odlesky? ja si myslim, ze to je super :)

Heatherka

ja mam hennu z drogerie teta. asi ta ista je v DM, ale v tej drogerii stoji nejak 2,30 alebo tak nejak nepamatam. chyta mi pekne, nie je ziaden problem.
prave som si umyla vlasy, mala som celu noc hennu. dala som si olivovy olej, kakao, cierny caj a citronovu stavu. ale chcem sa opytat, ze som citala, ze citronova stava je aby sa lepsie uvolnovali pigmenty a lepsie farba chytila. ale na druhej stranke som citala, ze podporuje cerveny lesk vlasov, a mam hnedu hennu a cerveny nechcem lesk. uz som mala taky lesk dorysava z predchadzajuceho hennovania tak neviem, ze ci nemam dat ten citron nabuduce alebo co. zase nechcem aby mi henna nechytila.
a alverde sampony som mala doma, vela a vobec mi nerobili dobre :( svrbela ma z nich neskutocne hlava. tak skusim balea na hennovane vlasy :)

a tak mimo, indigo kupim iba cez net?? potom rozmyslam, ze asi lepsia henna je cez net ale aj s tou, co mam som spokojna :)

janaks

heaterka, ahoj..aku mas hennu? a nemyslim si, ze mas lupiny koli nej.Henna praveze vlasom a pokozke pomaha,takze nie.bud to bude samponom alebo kondicionerom.Nabuduce si vlasy lepsie oplachni a radsej aj 2x

balea sampony su v pohode.no hned po hennovani je lepsi Alverde podlamna.Ja ho sice uz nepouzivam, lebo teraz pouzivam uplne iny sampon, ale predtym som ho mala a je super.Sice nijak nevonia,ale skvele ti vlasy umyje.A aby ti potom vlasy nesmrdeli, daj si este vecer zas sprchu a na vlasy si daj vonavy sampon.napr Herbal