imunita a priatel?

Príspevok v téme: imunita a priatel?
bambussa

ahojte, chcem sa spytat ci ste si aj vy vsimli alebo mate priamu skusenost alebo co si o tom myslite. Bola som asi tri roky bez priatela a za tu dobu som bola asi raz prechladnuta, inak nic. Minuly rok som si nasla priatela a odvtedy som stale chora, ako nahle sa z jednej choroby vyliecim, uz mam dalsiu, moze oslabena imunita suvisiet s priatelom alebo to je len zhoda nahod? on totiz ma asi dost silnu imunitu lebo nebyva vobec chory.. MOze byt ze on ma v sebe bacily a virusy ale jeho telo s nimi dokaze bojovat ale ked sa prenesu na mna tak ochoriem? alebo je to blbost? co si o tom myslite? lebo naozaj moje problemy zacali asi mesiac dva potom co som s nim zacala.uz je to vyse roka.. niezeby som s nim kvoli tomu chcela skoncit :) to nie, len ma zaujima ci pripustate aj taku moznost..

bambussa

noo, ja tiez sa snazim jest zdravo, pit caje, ale aj tak sa neda uplne stale dodrziavat dieta, obcas zhresim.. :)
ozaj a ked mas kvasinky ako sa ti to prejavuje a ako si to liecis? dietou len alebo nejakymi liekmi alebo doplnkami?

lea

no treba sa pozriet aj na ten vztah ako taky, ked je clovek vo vztahu, v ktorom je stastny, prekvita i jeho zdravie. vsak tvoj priatel nie je hadam bezdomovec alebo tak, ze by si mala od neho dake prenosne choroby. inak, helikobakter sa da chytit uplne vsade, nielen doma, v restauracii napriklad, ci v zavodnej jedalni. a byvate spolu? mozno ti vadi cosi v novom bydlisku

[zruseny12]

tiez som pocula,ze na prvy krat sa nevylieci,ja dufam,ze ho uz nemam...
chapem ta...aj ja davam dost penazi za doplnky...ale musim lebo inu moznost nemam...snazim sa aj jest vela zeleniny,ale aj doplnky aj chcem,lebo to su nevyhnutne.../mlieko a vsetko mliecne musim vynechavat...koli alergii na kazein/a aj pijem caje...

bambussa

tak urcxite to pomohlo ale nemusi sa to vyliecit na prvy krat tak neviem. a probiofix som tiez brala a este stale beriem.. pre istotu.. len drahe to je ked musim stale kupovat doplnky vyzivy, prbiotika, vlakninu, selen, zinok, nieco na kvasinky, proste ide to hrone do penazi

[zruseny12]

ja ospamox1000,lomac,fromilid500
a mne sa zda,ze mi to pomohlo,i ked nieco ine poskodilo...no a potom som brala este probiofix60tablet...
ty si potom nepocitila ziadnu ulavu?ja ano...nie som taka unavena a nepadaju mi viecka od unavy ako predtym...

bambussa

ja som este nebola, mne doktor povedal ze az za pol roka, cize az vo februari mam ist, ale ak mi bude stale zle tak pojdem..

[zruseny12]

..presne aj ja nemozem ani sladke,lebo hned mam problem kvasinky...a ked si uz dam,tak potom len trpnem...
mam dost problemov...druh tiez neuziva ziadne vitaminy nic...a predtym chorlavel,sam mi to hovoril...a teraz je ako skala.../len aby som to nezakrikla/uz som mu to aj hovorila,ze nejak sa to otocilo atd.
...ja na helikobaktera by som mala ist este na hadicku,vcera som tam prave volala ci musim...
ty si bola aj na kontrolu?ked si sa liecila na helik.?lebo ja sa nemozem rozhodnut,ci mam ist ci nie...
najak sa mi tam nechce...:0((((........

bambussa

inak ja si ta tu vsimam uz dlhsie a mas tusim rovnake problemy ako ja, aj ja som mala helicobaktera a stale mi obcas byva zle a tez neviem ci ho nemam stale...
a neviem aky mal zdravotny stav predtym, ale tiez som rozmyslala prave nad tym helicobakterom, kedze vieme ze u niekoho kto ho ma sa nemusi prejavit tak ako u nasich priatelov zrejme. a inak on je vela sladkeho, neuziva ziadne vitaminy, nezdravo je obcas a nic mu nikdy nie je, ja ked zjem viac sladkeho alebo vysadim vitaminy hned chytim kvasinky alebo ine pliagy