Gastritida - zapal sliznice zaludka

RNG

o, zabudol som komentovat na poranenie pri brani vzoriek. Dufam, ze si nikto nemysli, ze je to zdrave......
Ale predpis Biopronu je dobry, takze aspon nieco uzitovne....

RNG

controloc(pantoprazole) zastavuje vyrobu zaludocnych kyselin. Vseobecne sa predpisuje na reflux, tj palenie kyselin v pazeraku.
Ako som casto povedal, zapaly su sposobene mikrobialnymi nakazami a tie su do znacnej miery znicene v zaludku spravne dostatocne vysokou hladinou kyselin. Znizovanie kyselin vedie k zvyseniu mikrobialnej cinnosti v zaludku, tj ako velka vacsina lekarov pri problemoch gastrointestinalnych, aj tvoj lekar predpisal nieco, co ti nepomoze, ba naopak situaciu este zhorsi.
Zaludok je normalne obrneny voci kyselinam,, takze znizovanie kyslosti zaludka je vseobecne skodlive pre zdravie.
Zhorsuje travenie,nici barieru proti vstupu mikroorganizmov do tela cez zaludok a oslabuje telo, lebo potrava sa dostatocne nerozlozi na absorbciu v crevach.
Odporucam radsej brat enzymi a Betain HCl a pripadne vymlatit nakazu v zaludku niecim ucinnym, ako napr zinok, selen , GSE, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov a podobne.
Protizapalove, ktore sice adresuju len zapal ale nie pricinu zapalu su curcumin, dumbier, bromelain(v tomto pripade neodporucam, lebo casto drazdi zaludok) a hlavne hojive aloe vera, collostrum a DGL(vytazok zo sladovky hladkoplodej)

jacub

No tak to mam zasebou. Aj kolono aj gastro. Zaujimava skusenost, ale moc sa mi to nepacilo. Najskor mi spravili kolonoskopiu, nastastie len nizku, cize nesiel moc dnu. Ale aj tak to bolo moc nepriemne a aj bolestive, hlavne ked pustil vzduch. Blbe bolo, ze mi vcera X-PREP nezabral ako by som cakal. Som uzil o 3tej a zacalo ma prehanat pred jedenastou vecer. Nakolko sla somna uz len voda potom, bol som spokojny. No lenze rano ked uz som cakal v cakarni ma chytila druha vlna a uz to nebola len voda. A moje obavy sa potvrdili ked zaviedol kolonoskop a povedal ze som zle vycisteny. Takze radim uzit X-PREP aspon o 12tej a vela pit. Ale pozor ja som robil tu chybu asik, ze som sice vela pil(5lit.), ale priebezne, cize som setko vycural. Treba pit vzdy po hodine vacsie mnozstvo vody, aby to boli take razove vlny co precistia creva.
Potom som presiel rovno do vedlajsej amb. kde mi spravili gastro. A div som im to tam neogrcal. nastastie som mal total prazdny zaludok, ale te grgy stali zato. Cele to trvalo asi 45 min. A vysledok. Mam zapal spodnej casti zaludka ale vraj nie moc vazny a zlatu zilu. Svojim sposobom nastastie len to. Bal som sa horsieho. Dostal som Controloc 40mg na zaludok a Doloproct capiky na zlatu zilu a Biopron na zlepsenie travenia. 19.12. idem na kontrolu, kde mam doniest vysledky rozboru stolice a povie mi vystedky zo vzoriek, co mi bral zo zaludka a este pojdem aj na sono. Ta moje dnesne zazitky.

Jacub

RNG

aaaa, je hromada mineralov, ktorych nedostatok vyvolava tetaniu, nelen vapni. Je to aj sodik, draslik, horcik ba dokonca to moze byt aj zinok. A aj nedostatok niektorych vitaminov k tomu moze prispievat, hlavne vitamin D, ktory je nevyhnutny pre absorbciu vapnika a horcika.
Preto tu tak zdoraznujem branie rybacich olejov, hlavne pre suchozemcov, co nejedia dostatok ryb. A rybaci olej obsahuje aj rozne omega 3 kyseliny potrebne pre nervy, co je dalsie spojenie s teteniou alebo roznymi inymi nervovymi problemami, kde hraju ulohu aj mineraly( tiez jedny z dolezitych neurotransmiterov)

[zruseny12]

jasne aaaa,ja som ju zazila na vlastnej kozi...a poviem ti niet o co stat...a ktovie ci ju este nemam,lebo som ju mala aj po 2x,ale uz nie krce,krce som uz nemala...mozno keby som sla teraz na tetanicky test zasa ju mam,lebo mi stale chyba vapnik...ale na,co...uz viem, preco ju mam...a preco je to tak...

aaaa

mariaa, to bol clanok z netu. ja som totiz nevedela co to tetania je, tak som si to zadala do googlu. a nasla som toto a este jedno podobne. len, ze treba doplnat vapnik.

[zruseny12]

jardo..ano urcite ako pise RNG,ked telo nedostane ziviny,tak straca ich zo svalov.../a to je prave aj zlym travenim.../tetania je ked ti chyba vapnik,horcik...alebo je spojena nejak zo stitnou zlazou...na stranke www.novycasprezeny.sk si daj do vyhladavaca TETANIA tam je clanok o tom...

aaa,ani by som nepovedala,ze tetania neohrozuje zivot,ja som mala po 1x zv.stupen a dostavala som
take krce v krku a pri dychani...a ked cloveka by chytil krc,a nedostal by prvu pomoc,kord ked ludia nevedia ako tomu cloveku pomoct tak neviem ako by skoncil...
tetanici by mali tiez byt oznaceny ako aj cukrovkari,lebo ked cloveku pride zle tak nikto nevie,co mu presne je...a nevedia ako mu maju pomoct,a kym nepridu na to,moze byt uz aj neskoro...

RNG

jardo, Betain HCl a dobru enzymaticku silnu zmes. Ta brana hodinu pred jedlom cisti telo aj od roznych zahlieneni, s jedlom zlepsi travenie a absorbciu.
Kyseliny v zaludku musia byt, inac sa tam rozmnozuju bakterie a kvasinky, ktore otravuju cele telo sproduktami a sposobia zapaly a to nie len zaludocnych stien ale aj crevnych a aj inde v tele. Nehovoriac o tom, ze bez dostatku kyselin travenie je v kybli a telo nedostane to, co potrebuje.