Ak máte dieťa, určite si to pozrite!!!!!

Príspevok v téme: Ak máte dieťa, určite si to pozrite!!!!!
mirka 23

Vedela som (aj vďaka tomuto fóru) že očkovanie je škodlivé. Ale trápilo ma, že to nemôžem každému povedať, a aj keby som to šírila medzi svojich známych, tak ich asi dostatočne nepresvedčím. Neviem či ste videli Paľbu, kde KONEČNE povedali verejnosti pravdu o očkovaniach, ak nie, tak si to URČITE pozrite, je to sila!
www.homeopaticka-asociacia.sk

Dúfam že mi túto tému nezrušia:)

svetlana6

na druhej strane, neviem, ci je to az take tragicke, ked ma dieta napr. osypky. teraz som dospela a co by som dala za to, aby som mala ako dieta kiahne. ale nemala. a pocit ze by som ich mala prekonat niekedy teraz, brrr...

radana

zaskoceny,davali to aj v televizii,ako ludia isli s tou najlepsou vierou darovat krv a pri tom sa nakazili nedobre vysterilizovanou ihlou.Volakedy totizto jednorazovky ani neviem ci boli..Nieco,co som specialne pre teba vyhladala- Hepatitída sa prenáša najmä krvou a krvnými derivátmi. Nie je pravda, že ohrození sú predovšetkým narkomani a osoby s promiskuitným správaním, i keď u takýchto ľudí je riziko nákazy vysoké. Najmä v minulosti sa však mnohí z nás mohli infikovať aj bez toho, aby si riziko vôbec uvedomili – napríklad pri transfúzii krvi a krvnej plazmy, darovaní krvi, pri liečbe umelou obličkou, alebo tiež pri bežných operačných zákrokoch. „Tieto situácie boli rizikové pred rokom 1992, keď ešte hepatitída C nebola známa. Dnes sa napríklad pri darovaní krvi používajú len jednorazové materiály, takže prenos infekcie už v žiadnom prípade nie je možný,“ uvádza odborník.

Aj v súčasnosti sa však môžeme nakaziť prostredníctvom tetovania, piercingu alebo liečbou pomocou akupunktúry, ak sa tieto zákroky robia v nesterilných podmienkach a nepoužívajú sa jednorazové ihly. Rizikové je tiež vzájomné požičiavanie hygienických pomôcok, ako sú zubné kefky, holiace potreby, pomôcky na manikúru a pedikúru, alebo aj hrebeň. Ohrození sú aj ľudia, ktorí pracujú v zdravotníctve, a všetci tí, ktorí pri práci prichádzajú nejakým spôsobom do styku s krvou.

mj003

AJ tak má očkovanie viac pozitív ako negatív. Nedať zaočkovať novorodenca proti TBC, krorý je najviac vystavený riziku je absolútna blbosť. Tak ako ďalšie očkovacie látky sú dobré, napr. proti hepatitíde B, nikdy neviete kde na vás žltačka striehne. Ja na zdravotnej škole som sa tiež dala očkovať proti hepat. B, potom čo sa moja spolužiačka nakazila od pacienta (na zdravotke je to povinné a ona to ignorovala). Tiež osýpky a iné ochorenia sa takmer nevyskytujú od kedy sa očkuje proti nim. Takže si myslím, že je dobré očkovať. A je jasné, že tí, ktorí ešte nemáte detičky ste skor proti očkovaniu, ale keď ich už bedete mať, radšej si dvakrát rozmyslíte, či nedáte svoje dieťa očkovať a či ho vystavíte takému veľkému riziku.

svetlana6

na obranu mirky (a ockovaniu proti hep.)- tiez pisala, ze v minulosti...jasne, ze na tuto dobu je to uz odveci..

radana

zaskoceny,co sa tyka pouzitej ihly,bol taky pripad niekedy v minulosti,ze viacej ludi tak nakazili zltackou-chce to trosku sledovat dianie.Velmi dobre viem,aky je postup pri darcovstve krvi,sama som darovala viac krat krv pre choreho chlapceka,pokial som este nebola na tom zdravotne tak ako teraz a manzel chodi darovat krv dodnes uz nejakych 20 rokov,takze uz sa nejakej tej plakety dockal :D Citaj poriadnejsie,kde som prave Mirke vysvetlovala,ze to bolo davno v minulosti,kdezto dnes je ina doba..

radana

Ale mne tu ani neslo o to,presviedcat niekoho,ci sa ma,alebo nema dat zaockovat,kazdy ma na ockovanie svoj nazor.Ale mi vadi,ked si sem napises opacny nazor nez mirka 23 a hned ta spacifikuje.Vsetko ma svoje za aj proti..

zaskoceny

Som zdravotnik a dost ma zaskocili niektore primitivne prispevky.Ako sa mozu pri ockovani pouzivat uz pouzite ihly?To asi nikto nevidel vakcinu,ktora je zabalena a naplnena v jednorazovom a jednoliatom obale,ziadna ihla ani striekacka.Kde na to chodite?Po zaockovani sa to neda pouzit na nic ine!A taktiez pouzite ihly u darcov krvi?Vsetko je jednorazove a sucastou krvneho vaku.Nie su to ihly,ktore sa daju pouzit so striekackou.Je to jeden celistvy kus (ihla+hadicka+krvny vak).Takze laskavo,trocha pouzivat rozum a nepocuvat,co kto a kde povedal alebo cital.

radana

Rozumiem svetlana,co tym chces napisat.Ale dalsia pravda je ta,ze ockovanie podla zakona este stale nie je dobrovolne-co sa tyka ockovania deti doteraz povinneho.A pokial to nebude zakotvene v zakone,ludia,ktori si nebudu chciet dat zaockovat svoje dieta,budu to musiet riesit sudne..pokial nevyjde novy zakon..

svetlana6

ved jasne ze sa nepojdu vsetci sudit. ale su taki, ktorym na tom naozaj zalezi, a su ochotni zaplatit sudne trovy a pod. ja len tak, ze ten zakon uz neplati. a novy zatial nie je. ved ako na Slovensku ;) takze takito ludia maju teraz sancu. ked bude novy zakon, asi budu musiet dat dieta zaockovat (tusim v 9tich rokoch je preockovanie?) ale osobne si myslim, ze telo 9 rocneho cloveka vakcinaciu zvlada lepsie ako v pripade 4 dnoveho baba. a hlavne u 9roc. dietata uz dokladne pozname jeho zdrav. stav, imumitu a pod.