Ak máte dieťa, určite si to pozrite!!!!!

Príspevok v téme: Ak máte dieťa, určite si to pozrite!!!!!
mirka 23

Vedela som (aj vďaka tomuto fóru) že očkovanie je škodlivé. Ale trápilo ma, že to nemôžem každému povedať, a aj keby som to šírila medzi svojich známych, tak ich asi dostatočne nepresvedčím. Neviem či ste videli Paľbu, kde KONEČNE povedali verejnosti pravdu o očkovaniach, ak nie, tak si to URČITE pozrite, je to sila!
www.homeopaticka-asociacia.sk

Dúfam že mi túto tému nezrušia:)

gater

Nepovedal som mila Radana,ze mam nezodpovedneho lekara..ja som mozno predvolania dostaval ale na adresach kde som ich mozno dostaval som uz nebyval... A teraz by som chcel podotknut,ze aj ked su ockovania povinne mne sa nic nestalo..neprisiel ziaden lekar ani policajt. Ved co sa stane ak sa odstahujem niekam napr. do Francuzka? Preto je zakon o povinnom ockovani blbost. Ved som slobodny clovek.Sam sa rozhodujem. A ked tak nemozem...zijem v state v ktorom sa utlaca. Potom sa budem hanbit... j

radana

Gater,to je zle,ze mas taku nezodpovednu doktorku.Maly byva pravidelne preockovany,nasa lekarka dava na take veci pozor a pravidelne nas vola na ockovanie s nim.A co sa tyka praktickej lekarky pre dospelych,tam to ma pod palcom sestricka,kazdy ma napisane na vrchu karty,kedy bol naposledy ockovany napr.proti tetanu a kedy mu vychadza preockovanie po 10 rokoch a tak nas aj na ockovanie predvolava.Nechcela by som veru riskovat a polemizovat o tom,co by bolo,keby moj syn nebol zaockovany,mam radsej prevenciu a istotu.Ja som jednoznacne za povinne ockovania.Uz co sa tyka ostatnych ockovani,tam sa tiez rozhodujeme podla rizika.Napr.proti zltacke sme maleho dali zaockovat.

gater

Radane: jul 2008 bol pre mna trochu iny ako ostatne mesiace. Mal som jeden uraz za druhym.. Svoje meniny aj narodeniny som presedel u chirurga. Dve rezne poranenia: jedno rozrezane materske znamienko na tupom zaprasenom plaste... Hlboka rezna rana na boku nohy sposobena neobrusenym jaklom...bola na nom aj hrdza. Ostatne su nepodstatne.. Nedostal som ziadnu otravu... Az pri kontrole lekar zistil,ze uz som davno prekrocil vek na dalsie ockovanie proti otrave... a ockovany som nebol a tak ma teda zaockoval ale az po uraze.. Tvoje dieta mohlo dostat ale aj nemuselo dostat tu otravu. Neviem poradit lebo za lekara som sa neucil.. Mozno jedno ockovanie moze posluzit a to je proti tej otrave... Inac ako som uz napisal dobre ,ze som si to precital...j

gater

Mojho syna museli operovat ked bol malicky. Spravila sa mu hrcka... Bol som vtedy velmi nahnevany a ked si na to spomeniem opat sa ...hm. Su to sku..... k..... . Vtedy ho museli uspat ale aj ta narkoza ma vedlajsie ucinky...posoby na srdce. Dnes ma skoro desat r. a stale ma jednu nenapadnu hrcku na krku... Najradsej by som rozkopal tie nezodpovedne ...skoda reci. Ale jedinec nic nezmoze. Ludia sa budu musiet ozvat a to dost hlasno... Najblizsie ockovanie ho caka priblizne o rok....dobre,ze som si tie riadky precital. S pozdravom j

tinka228

Ahojte, nečítala som celú diskusiu lebo je toho veľa :-)) a môj názor je taký, že povinné očkovanie áno, ale doplnkové očkovanie len u detičiek so slabšou imunitou, čo sú viac chorľavé. Malého som však dala zaočkovať proti pneumokokom hoci nie je povinné (medializované prípady ma dosť vystrašili). Čo sa týka napr. rotavírusových hnačiek, zisťovala som si skutočnosť u ľudí od "fachu" a tí mi potvrdili, že ak je dieťatko narodené donosené a nebýva choré, očkovať netreba. To isté platí pre očkovanie proti ovčím kiahňam. Ja sama neviem, čo si mám o tom myslieť lebo jedni vravia tak, druhí onak. Keď však nad tým rozmýšľam, podľa mňa to má logiku - ak je dieťatko chorľavé a má narušenú imunitu je asi vhodné mu pomôcť očkovaním, ak je však dieťa zdravé práve prekonanie týchto chorôb mu imunitu buduje.

radana

Keby som sa riadila radami mirky,tak neviem,ci by tu este maly bol medzi nami,pretoze naposledy,ked sa porezal na total hrdzavom kuse zeleza,doktorka nas upokojila,ze sa nemoze nic stat,vzhladom na to,ze je zaockovany,nemoze dostat otravu krvi.Homeopatika by mu na to asi pomohli tazko :(

den

treba sa radit s pediatrom..jemu zverujeme svoje dieta.
Romske matky nedavaju ockovat svoje deti a prave tam hrozi riziko nakazy tuberkulozou a teraz ta zltacka....

Nechcela by som chodit na hroby svojich deti, len pre to, ze som nezaockovala..to by som neprezila.
Proti velmi vaznym ochoreniam som rada, ze su vakciny a tesime sa zdraviu deti...ved kazdej z nas ide o zdravie deticiek, nie?
Aj moje deti mali reakciu na TBC...ale verim, ze tato mala reakcia je nic proti tomu, aby dieta malo vazne destrukcne problemy s plucami na cely zivot ak nie horsie.
Ja sa vzdy radim s pediatrickou, ved chodia stale na skolenia a riesia tam vsetky rizika.
Hadam by nedali detom vakcinu, kt. by ich usmrtila, alebo vazne poskodila zdravie.
Ja skor riesim tie dobrovolne ockovania, aj to mi radili, ze sa uvidi, podla ich reakcie na kolektiv, ci budu casto chore a na ake ochorenia.

radana

Mirka,ked uz nevies kam z konopy,lebo ludia ti sem pisu same prispevky za povinne ockovania,tak zacnes urazat.Je to logicke-najlepsia obrana je utok..Keby si sa co len trosku zamyslela nad vsetkymi prispevkami a dovolim si napisat,ze 99% z prispevkov je za ockovanie,co je aj logicke-dobre to tu rozpisala pisatelka s nickom den a tiez aj lea,tak by si zistila,ze tu ludi osocujes len ty.

radana

Mirka nikto mi nic nevysvetloval a to si vyprosim,aby si mi pisala,ze som hlupa.Ked nevies na urovni komunikovat a nevies zobrat aj iny nazor,tak sa chod dat liecit a neurazaj tu ludi len za to,ze nemas absolutne prehlad.Za to,ze mas na nieco vsugerovany nazor este neznamena,ze ten nazor je perfektny a vynimocny.Toto je diskusne forum a kazdy si sem moze napisat svoj nazor bez toho,aby ho dalsi urazal za to,ze ma iny nazor na danu vec.Tvoja komunikacia ma presvedcila o tom,ze mi nesiahas ani po clenky.Vzdelavaj sa,je to dobra investicia do buducnosti..

lea

mirka23 ty radsej nikomu nehovor, ze je hlupy, lebo to plati akurat na Teba. ja som Ti napisala par rozumnych prispevkov ale asi si nevedela na ne reagovat. keby sa neockovalo, tak tu nie je polovica z nas, tak ako v minulosti - bola takmer 50% detska umrtnost a prezili iba zdravi a imunni. chod si pozriet na stare cintoriny na lazoch napr. pri Zvolene - su tam iba hroby malickych babatiek a potom uz len starych ludi okolo 90-tky, nic medzi tym.