Krv v moči

Príspevok v téme: Krv v moči
gigia

prosim, mam 37, stabilneho partnera, nemam neplotu ani sa necitim chora, pri moceni len obcas taky pocit "tlaku?" v podbrusku... proste nic vyrazne, len som si ocikala papierik pred 3 dnami a je tam krv v moci, uz to robim pri kazdom cikani a stale tam je, teraz dokonca uuuuuuuuplne modry-cize viac krvi. Prosim, poradte, z coho to mozem vsetkeho byt? teda co mi moze byt,prosim

quako

matka,
cystoskopie sa neboj,je oveľa šetrnejšia ako cievkovanie,pretože pri cievkovaní Ti katéter tlačí naslepo,prizavádzaní cystoskopu sa doktor doňho pozerá a vidí presne kde je..čo majú povedať muži,ktorí chodia každé 3 mesiace aj 20rokov na cystoskopiu-po prekonaní rakoviny m.m.
a tí nemajú 5cm moč.trubicu ako Ty,ale 25cm,ešte aj zalomenú,naviac musí lekár cystoskopom "prerážať" hypertrofickú prostatu aby sa dostal do m.m.
skôr by som minimalizoval na najnížšiu možnú mieru CT vyšetrenia,čo je veľká radiačná záťaž+kontrastné látky,ktoré zaťažujú hlavne horné m.cesty.
tiež si myslím,že najprv Ti mali urobiť rozbor krvi,aby vedeli,čo je to za krv,či pochádza z m.m.alebo z obličiek
rakovina m.m.,na sone ju vidí,až keď je pokročilá,cystoskop(kamera)tá vidí všetko,sliznicu,jej poškodenie,prasknutú cievku,ktorá najčastejšie býva príčinou hematúrie,zápaly,trabekuly,trigon,ústia močovodov,papilómy,z ktorých v budúcnosti môžu vyrásť nádory..na tie si ale ešte mladá,vyskytujú sa najskôr po päťdesiatke

matka22222

Nika,ja si to tiež nedam robit ak bude to CT -čko dobre.Podla mna ct najde kamen alebo čo,načo šparchat v mechure.

ni-ka

matka-no ked som si precitala co je to cystoskopia,tak asi by som sla radsej zubarovi...teda mam uz par vysetreni za sebou,ale toto nastastie nie a dufam ze sa mu vyhnem do konca zivota...brrr

ni-ka

phillips-to si nemyslim kedze to mala viackrat...to by bola skor jednorazovka nie?a matka pise ze uz trikrat a vzdy v strede cyklu...

philips

Prípadne je tam možnosť, že ti išiel močový kameň a ten poškodil stenu. Ale to by sprevádzala ostrá bolesť.

matka22222

Nika,tak cievkovanie je ako tak v pohode,trva to par sekund,robili mi to 2x pred cisarskym ja sa skor hrozim tej cystoskopie,ktoru mi chcu robit pokial to CT-nič neukaže :-( bude sa mi tam v mechure vrtat 5 minut.

ni-ka

hm,zeby to bolo teda tym cievkovanim?
brrr...inak z toho mam panicky strach,asi by som si to nedala robit...mas moj obdiv:-)

matka22222

philips,no budem musiet niekedy tu operaciu naplanovat.Ale to teraz neriešim.Pijem dost asi 3litre vody denne a moč je bledo žlty ,nezapacha nejak extra.

nika, jej aj ja chcem aby sa moje kamene odlpavili preč :) dufam že tam už niesu .Niekedy si fakt nedavam pozor na stravu jem všetko možne. Ked ma cievkovali tak ma to bolelo ,odvtedy aj tak čudne čuram :(

ni-ka

ja som mala v zlcniku drobne kamienky, po roku uz iba piesok a po dalsom roku sa nastastie stratil...nejakym zazrakom sa rozpustil :-)
a inak aj ja si myslim ze to bude nejaka prasknuta cievka...
a ked ta cievkovali tak vsetko v poho,bez nasledkov?ci ta nejak neporanili a nemas tam nejaky zrast alebo nieco...teda ak sa to krvacanie objavilo po tom cievkovani...
a kedy ides na CT?