Bojim sa milovat s mojim priatelom

Príspevok v téme: Bojim sa milovat s mojim priatelom
nezabudkaa

Ahojte,viem ze je to blba tema a vacsina z vas ma kvoli tomu zdzube,ale aj tak.Mam 18 rokov a uz dlhsi cas priatela.Chcela by som sa s nim milovat,ale velmi sa bojim,ze zlyha ochrana.Uz sme to dvakrat robili,ale vzdy som mala priserny stres,ze co ak sa nieco stalo?Pouzili sme kondom,ale ten sa nam vzdy zvlieka.Nechcem otehotniet,hoci mam deti rada,ale v najblizsich 10-tich rokoch ich netuzim mat.Chcela by som sa najprv venovat skole a tak,ale to nie je podstatne.Proste myslite si,ze je moj strach opodstatneny?Co robit aby som neotehotnela?A aka moze byt pricina toho,ze sa nam kondom zvlieka?A tabeltky si nemozem predpisat,lebo moja mama nesuhlasi, ze mam priatela a nedovolila by mi to.Prosim vas,neporadite mi nejako?Velmi svojho priatela lubim a chcela by som sa s nim milovat bez strachu z otehotnenia.Nejake rady?

cfgbfcnb

Rada1: ty si uz DOSPELA! a ku gynekologovi mozes ist v poho sama. Preco ti to mama nedovolí? Más uz na to vek. Antikoncepcia je predsa dobrá - dokáze pomoct aj pri koznych chorobach a podobne...taze sup sup, poradit sa s gynekologom, más na to predsa vek!

nezabudkaa

No surodencov nemam.Takze som iba s mamkou a ockom.Moja mamka si to nechce priznat a nikdy by nesuhlasila s navsetvou psychologa.Proste sa boji,ze ju opustim,ale musim pochoit,ze chcem zit aj svoj zivot.Doteraz som sa jej vzdy prisposobovala a teraz ked mam sancu byt konecne stastna tak mi to kadzi.A nestras ma s tou dcerou co ma 30..mam svoju mamku rada a vedela by som si veci sklbit tak,aby som bola s nou aj s priatelom,ale ona je v tomto sebecka,vzdy chce aby som bola len s nou.Co mam robit?

liana

Máš pravdu, jej činy sa dosť podobajú psychickému vydieraniu. Mamka sa nevie zmieriť s tým, že už nie si dieťa. Si dospelá, sama môžeš byť matkou, môžeš odísť z domu..., mať vlastnú domácnosť, skrátka má strach. Nepíšeš nič o ocovi, o súrodencoch (teda, nečítala som všetky príspevky). Ak bývate sami dve a má len teba, zrejme tu bude problém. Myslím, že to bude mať trošku hlbší charakter. Môže sa stať, že ak sa mamka nezmieri s tvojou dospelosťou a postupným osamostatňovaním, jej správanie sa bude zhoršovať a toto je len začiatok. Poznám podobný prípad. Dcéra má už 30 rokov, žije s matkou a ona je na dcére úplne závislá. Nechci vedieť ako - pre nás komicky - sa to prejavuje, to je na dlhšie. Každopádne, jedna vec by pomohla. Myslím, že by tvoja mamka mala navštíviť psychológa, ale to zrejme nebude chcieť. Ťažko ti radiť. Chce to len čas. Ona musí pochopiť, že tým, že si dospelá a máš partnera, ťa nestráca, ale bez odbornej pomoci to pôjde ťažko. Každopádne máš právo na svoj život. Veľa šťastia.

nezabudkaa

Tiez som mamke vravela,ze sa casom strati.A podla mna vek nie je az taky dolezity ak si dvaja rozumeju a maju spolocne zaujmy.No ved prave preto sa chcem chranit aby som neotehotnela a nemusela potom riesit dalsie problemy ktore z toho vyplyvaju.Ale proste mamka si vzdy najde dovod,preco on nie je dobry a vzdy sa snazi nas vztah brat ako kamaratky aj ked dobre vie,ze to tak nie je.No neodvazim sa jej povedat,ze som sa s priatelom uz milovala.Bojim sa jej reakcie a aj ma citovo vydiera,zvykne mi vraviet,ze teraz ked uz mam jeho,ze ona ma nechce a podobne.Takze mam niekedy aj take zle svedomie..ako keby som robila nieco zle.Ale priatela lubim a chcem sa s nim milovat,len ked ma mamka taky postoj,tak sa strane bojim.Bola by som kludnejsia keby o tom vedela a keby som mala tabletky.Ale takto?Ani o tom nevie a ani tabletky si nemozem dat prdpisat.

martinka15

Podla mna tiez nie je velky vekovy rozdiel medzi vami.A suhlasim s tym co povedala liana. Davaj najavo ze skola je pre teba dolezita. Takze ona nema nic konkretne proti nemu? Tak to potom nebude tak zle. Vies, po case to prejde, pojdes na vysku, bude to brat mozno inak... Mne tiez stale rodicia vraveli ze najprv skola, potom frajer!!!a take rodicovske frazy ale pritom stale mali mojho priatela radi...Mozno si nemysli ze jej mala dcerka uz ma nejaky sexualny zivot, ale po dlhsom case jej to bude jasne...

liana

Vekový rozdiel nie je vôbec veľký. Ten sa časom stratí. Vieš... paradoxne sa tvoja mamka bojí toho istého čoho sa bojíš ty. Aby si neotehotnela a "nepokazila" si život. Na rozdiel od tvojej mamky, ty chceš ale poblém riešiť. Ona chce zabraniť, aby vôbec si nejaký "problém" riešila. Poznáš tú historku?: Na záhrade veľkého domu je bazén. V dome býva 5 detí. Rodičia bazén oplotia plotom, aby doň deti nespadli a neutopili sa. Namiesto toho, aby deti naučili plávať... Skôr či neskôr jedno z detí okúsi zakázané a do bazéna spadne...
A viacerí rodičia, vrátane tvojej mamky, robia to isté. Chcú zabrániť najhoršiemu, ale nesprávnym spôsobom.
Tu ti poradím ísť na mamku inak. Vieš čo chce od teba, aby si si urobila výšku. Tak pri vašich rozhovoroch naschvál nasmeruj tému na školy, zdôrazňuj jej ako je pre teba dôležitú urobiť si výšku, pri inej téme spomeň, že deti by si nechcela najbližších 10 rokov, že sa chceš najprv zabezpečiť, užiť si... Skrátka, nech má tvoja mamka v tebe dôveru, nech vidí, že si uvedomelá. A to ty si. Podľa mňa si veľmi inteligentná. Radšej sa strachovať a rozmýšľať dopredu, ako tu potom vypisovať: mám 16 (či 18, 19) a ostala som tehotná... Nediv sa mamke, že sa o teba bojí. Je to dobrá mama. Len ju ubezpeč, že vieš čo robíš. A až keď si budeš istá jej dôverou, tak jej povedz o antike, resp. o tom ako chceš riešiť neželané tehotenstvo. Predsa partnerov ti zakazovať nemôže. Každý človek má právo hľadať človeka, ktorý mu vyhovuje, nie vždy to vyjde na prvý krát.

nezabudkaa

Dakujem liana si ma povzbudila :)A liana a martinka15 co sa tyka toho,ze moja mama neshulasi s mojim priatelom,tak podla mna tam hra velku rolu vekovy rozdiel kt.je medzi nami...to je 9 rokov.A na svoju obhajobu by som povedala,ze aj medzi mojou mamkou a mojim otcom je 9 rokov rozdiel,tak neviem preco sa jej to tak nepaci,ked ona je to iste.Ale taktiez si myslim,ze moja mamka by nesuhlasila so ziadnym priatelom,ona chcem nech sa najprv dostanem na vysku a proste nech sa najprv venujem vzdelaniu..vzdy vravi,ze to je pre mna prvorade.

liana

Ja si tiež myslím, že tu ide o iný problém ako o to, že sa bojíš s ním otehotnieť. Skôr sa bojíš mamky, niečo ti bráni sa uvolniť, niečo zakázané... Napísala si, že mamka s tvojím priateľom nesúhlasí, vieš aký má dôvod? Je to vekový rozdiel? Sociálny? Možno by si mala najprv vyriešiť tento problém, lebo na jednej strane mamke klamať nechceš, že užívaš antiku, ale na druhej strane s ním chceš správať aj keď vieš, že ona by s tým nesúhlasila a tak jej vlastne aj tak klameš. Trošku to nesedí... Skús sa pozrieť na svoj problém z tejto strany a možno sa potom vyrieši aj ten druhý. Držim palce.

martinka15

ahoj.no neviem ako sa moze zvliekat kondom, lebo som to nikdy nezazila, ale mozno si ho zle dava alebo co. Skor by som reagovala na to, ze mas 18 rokov a si dospela, cize nemusis informovat rodicov o tom ze beries antikoncepciu. Moja mama bola tiez proti tomu ze beriem antiku a to mam 22 rokov, ale z toho dovodu ze to nici cievy a blabla, cize tiez som mala tabletky stale skryte niekde v kabelke ked som prisla niekedy k rodicom domov. Co oci nevidia to srdce neboli :-) Skus si to ist predpisat a nebudes sa musiet nicoho obavat.Ak sa smiem opytat preco tvoja mama nesuhlasi s tym chalanom? Mozno ma na to nejaky opodstatneny dovod a len ti chce dobre, skor by si s nou mala vyriesit tento problem a nezatazovat ju dalsim- ze mas s nim dokonca sex.

liana

Ja som riešila presne taký istý problém ako ty. Keď som mala 18, jednoducho som šla na gyndu, dala si predpísať pilulky a mamka sa 6 rokov nedozvedela, že ich užívam. Nie že by som jej klamala, skrátka som jej to nepovadala, bola to moja vec. Tabletky sú 100 %tne. Po 7mich rokoch som ich vysadila, chceli sme babo, po pôrode ešte počas dojšenia nasadila znova (sú aj take, počas ktorých môžeš dojčiť) a užívam dodnes. Cítim sa fajn, s manželom sa milujeme "naplno" a bezpečne. Už vôbec nepotrebuješ kondom, či prerušovaný sex. Ver mi. Jedna podmienka sa ale musí splniť. Užívať každý deň, vždy v rovnakú hodinu !!!! Nezabudnúť !!!, na to ti skvele pomôže pripomienka v mobile. Tak hlavu hore, nasaď pilulky a užívaj si život a priateľa :o)))