Potrat?

markketa

co mas robit?určite je ten druhy,ktorí ti dopomohol byt tehotnou.ani nevieš,kolko ludi,by dalo všetky peniaze zato,aby si im to dietatko vynosila.ale su aj dalšie riešenia,len treba mat aj trošku rozum.preto som nazoru,že ked už žit pohlavnym životom,tak zodpovedne.

momo

moje zlate a co by ste robili v pripade, ked zistite, ze ste tehotne ale v 4.mesiavi a nemozete si to dieta nechat, lebo rosicia sa rozvadzaju a vy sami nemate penazne prostriedky pre seba a nie to este pre dieta...hmmm.co mam robit?

moniqa87

chrobak, ja si uvedomujem, ze sa do takejto situacie mozem dostat a mam pred sebou este vysoku, lenze zvladli to mnohi predo mnou a ja by som svoje dieta zabit nedokazala... mam sice 19, ale nebola by som prva ani posledna co v takomto veku mala dieta aj ked neplanovane... beriem antikoncepciu, viem, ze aj ta moze zlyhat, lenze ja chcem mat deti a ked to osud tak zariadi aby to bolo skor ako planujem ja, tak sa branit nebudem, lebo dita je velky dar...

bzzzzzz

stojí to okolo 6 tisíc.a potrat ti urobia uz po 16 bez suhlasu rodičov, teda aspon v čechách. ale pred tým si pozri tuto stranku: www.ceknito.sk potom pochopíš

ccc

to tili:
čo človek to názor.je to veľmi diskutabilné,odkedy je človek človekom,či od chvíle počatia,od druhého trimestra alebo odkedy.
preto je to na pocite každého jednotlivca,ako to chápe.V žiadnom prípade by som ale nenazývala interupciu vraždou a gynekológov,čo to robia vrahmi ako niektoré osoby

chrobak

moniqa87 a pocula si aj o pripadoch,ked pouzivali ochranu a predsa sa stalo?Obdivujem tvoju mamu a vsetky jej podobne,ale naozaj mi ver,ze je nieco uplne ine,ked o tom pocuvas,hovoris a ked to sama zazijes.Ja som si uz kde co zazila a mozem ti povedat,ze ked som so svojim priatelom,tak myslim az privelmi na to,co sa moze stat.Ja len dufam,ze ty sa nikdy neocitnes v situacii,aby si musela urobit taketo rozhodnutie,ktore zmeni tvoj zivot,aj ked tvrdis,ze by si nikdy neurobila nic take,ako je potrat.

moniqa87

chrobak, kazdy by si mal uvedomit aj iste rizika spojene s tym ked uz s niekym ide do postele a to ako starsi tak aj mladsi... v tejto dobe sa sex berie hlavne ako zabava a len malokto si uvedomuje co vsetko sa moze stat a ja ti poviem, ze moja mama mala 17 ked otehotnela, moj foter bol totalny notorik, este mala aj zdravotne problemy a odporucali jej potrat, lenze ona si dokazala uvedomit svoju zodpovednost a priviedla ma na svet a nemala to vobec lahke... a dieta sa da dat aj na adopciu...

chrobak

moniqa87 neide len o mladych ludi.Stava sa to aj starsim.Ked si nezazila taku situaciu,tak si mozes len predstavovat ako by si zareagovala,pretoze nevies,ake by boli vsetky okolnosti.Nechcem ti brat tvoj nazor,myslim,ze na tuto temu nikdy nebude jednoznacna odpoved ano ci nie,ale prosim nechaj kazdeho nech sa rozhodne.To ako sa potom bude citit,ci aj pred tym rozhodnutim,s tym sa musi vysporiadat ta osoba.

moniqa87

trc, a prave preto vam vsetkym v takomto veku starsi radia aby ste so sexom nezacinali tak skoro, lenze vy si poradit nedate a dostavate sa do takychto situacii v ktorych bez rozmyslania dokazete zabit vlastne dieta... uvedomuje si tvoja priatelka, ze potom mozno nebude musiet uz otehotniet a psychycke problemy sa vyhli tak mozno jednej z 10 000...