Sucha pokozka na tvari

vona_zeme

lupinky sa robi na tvari aj mne :( kupila som si erevit sensitive mast pred mesiacom a mam ju stale pri sebe - snazim sa ju co najcastejsie premastovat a som spokojna zatial dost. aky pouzivate opalovaci krem ale? slnku sa vyhybam no nie vzdycky sa to da a koza sa mi hrozne rychlo spali..

zuzi74

Mozno by bolo fajn doplnit, ze ten olej je potrebne vmasirovat do vlhkej pleti, nie suchej. Inak sa nebude dobre vpijat a moze urobit opacny efekt. Zial, niekde to vobec neuvadzaju a pritom je to dost dolezite.

sabolinka

tvár treba viac hydratovať- pred nanesením make-upu si daj krém (ideálne s obsahom bambuckého masla- to krásne hydratuje- skús pozrieť na pure elements majú viac možností s bambuckým maslo alebo manufaktura, s inými skúsenosť nemám), nechaj ten krém vstrebať. a pi veľa vody! tiež pozor na chémiu a parfúmy v krémoch a make-upe lebo to tiež dokáže veľmi vysušiť.

Make-up

ked si chcem naniesť make-up na tvar okamzite sa mi začne supat koza na tvar a to hlavne na brade pod nosom na nose a nad nosom. Vyskúšala som niekoľko make-up aj krémov aj všeličo možné co mi poradili odborníci ale nic nepomáha prosim poraďte mi

okolo-idúca

Používať na zničenú pleť nie prírodné značky, je pekná blbosť, ako už niekto poznamenal. Je pravda, že aj voda by bola lepšie filtrovaná a treba miešať s minerálkami.
Ak je pleť nespokojná, je to aj vnútorný problém, takže zistiť, či nebola alergia, ekzém alebo zlé potraviny. Krémy hydratujúce alebo na premastenie /podľa typu pleti - skoč za dermatológom/, isto nie do drogérie zbytočne vyhadzovať peniaze na nefungujúce krémy. Daj si urobiť rozbor pre pleť, čo s ňou vlastne je a potom rieš. Zbytočným drhnutím, chytaním, krémovaním si to len viac zhoršíš.

Treba vyváženú stravu, veľa pohybu /prekrvenie/, a doplky (prírodné - kde nemáš vedľajšie efekty) či zinok, či b-komplex, bio oleje, skús nechemizované potraviny, atď.
Ale najprv musíš zistiť, čo s ňou je, možno je to vážnejší problém, napr. obličky ti dobre nefiltrujú.

V prvom rade ide o zdravie, nie o estetickú stránku. Áno, vyzerá to hrozne /sama mám problém s nosom a čelom, obočím, a bradou. Ale ja mám vážnejší problém./
Ale prekrývaním a zbytočnými mastičkami si len človek viac uškodí.
Takže zisti, čo ti je a potom rieš.

dandan

vsetko to moze byt z vody. Tiez som mal taky problem, mame stasne prechlorovanu vodu, skus namontovat odchlorovaci sprchovy filter, ja som ho kupil v Hornvachu odd sanity alebo www.vino-voda.sk

nemusi bit

la roche nepomaha mala som ho skuste nivea alebo olivovi olej ten obycajny na varenie mne to pomohle a neviete ako odstranit kruhy popod oci ...