Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

jaja

vlastne som to pochopila tak, že fyzicky som zdravá, a či budem po psychickej stránke, to závisí odo mna, od môjho prístupu (ale mna doglbala hak!)

jaja

ja neviem čo mám- lekár mi povedal, že stres- tak papám potrav. doplnky-ľubovník a minerály na kosti okrem iného...
lekár mi dal concor a xanax, z kt. mi bolo zle, povedal, že si nemám veci tak pripúšťať a nemám si myslieť, že som vážne chorá!
tak som rada, že som si objednala aspon tie doplnky, lebo lieky nechcem brať:-)

[zruseny12]

sak ano ja viem ja aj beriem 3x denne ryby olej a vapnik,magnezium a mineral.a vitam.co mi zistili pri kvapke krvi...no a teraz som zacal aj na menopauzu brat chcem telo pripravit na zmenu...co kazdu zenu caka...ale na ten ionogram musim ist len s toho dovodu,lebo ma tam poslala neurol.a ja musim aj tie veci dodrziavat,lebo co ked nebudem moct robit a nebudem dodrziavat prikazi lekarou tak dopadnem velmi zle a mam len 40 rokov a musim aj chodit do prace....a alernativa mi potom nepomoze,ale neurol.vydela moje vysledky z alternat.liecby a suhlasila s tym...takze ide to ruka v ruke aj obvodnu o tom informujem stale,takze ja uz teraz nemam az taky problem,ale mala som kym som si nenasla dobrych lekarou a to pocitam do toho aj z altern.liecby lebo to su studovany lekari...

RNG

Mariaa, kto ma osteoporozu a skoliozu, tomu chybaju materialy na kosti. Vsetky, bez ohladu, ci to ionogram ukaze alebo nie.
Poznam ludi, co mali perfektnu chemiu krvi a popritom tazku osteoporozu....
Ich telo si doplnalo chybajuce materialy do krvi a na nervove procesy jednoducho rabovanim ich z kosti.
Nemusis sa bat "predavkovania" doplnkami, co telo nepotrebuje alebo nevie zabudovat aj tak vypadne z neho cez moc.A ja som nikdy neodporucal velke davky mineralov v slabo absorbovatelnych formach ale radsej mensie davky v dobre absorbovatelnych formach, co predstavuje podstatne mensiu zataz na ladviny nez pouzivanie roznych kyslicnikov, uhlicitanov a pod. Tie vo vacsich davkach naozaj sposobuju ladvinove kamene. Preto ani nie som za pouzivanie mineralnych vod, ved si kazdy moze vsimnut, ze silne mineralizovane vody spinia flase(usadeniny)a to iste robia v nasich ladvinach.

[zruseny12]

ano,RNG,ale kazdemu vyvolava Tetaniu nieco ine...niekomu chyba to inemu hento...takze v prvom rade,by si mal jarik dat zistit,co mu vlastne chyba a co mu to vyvolava tu tetaniu...ja osobne viem,ze mi chyba vapnik...ale on nevie,a brat nieco len tak...myslim,ze nie je to najlepsie...ale,prave tazko sa zistuje,co cloveku chyba,ja som mala stastie...aj tak este som vcera bola na IONOGRAM-to je tiez prave spojene s tou tetaniou,tak som zvedava ake budu vysledky.Len ja mam skusenosti,ze u normalneho lekara ked mi zoberu krv,tak stale podla krvi mi hovoria,ze som zdrava ako repa,ale ked som bola na tej kapke tak tam to ukazalo uplne nieco ine...a velmi mi to pomohlo ta kapka-dnes by som mozno bola niekde na psychiatrii,keby som si nedoplnila potrebne latky ,co mi chybaju...a podla rontgenu sa zistilo,ze mi chyba vapnik...lebo ako som pisala mam osteochndrozu,spondiozu,esovitu skoliozu a este jeden vyraz tam je ale to ho nemozem precitat...takze ja som mala stastie...ale,ked JARIK nevie presne,co mu tu tetaniu vyvolava,tak sa zbytocne bide napchavat napr.MAGNEZIOM ked mu chyba nieco ine....sak to zalezi len na nom ako bude postupovat....

RNG

mariaa, nie je tazke poradit tabletky na tetaniu, Dobra zmes na kosti, s vitaminmi potrebnymi na zabudovanie, brane spolu so spirulinou je dobre riesenie.
Pre starsich je tam zmes s este lepsie absorbovatelnymi mineralmi, samozrejme v spravnych vzajomnych pomeroch. To je tiez pre ludi, co maju problemy s travenim a absorbciou, hoci su este mladi.A zeny v prechode, kde vycinanie hormonov docasne pokazi absorbciu a zabudovanie mineralov.
To sa tyka hlavne zien, ale aj muzov, tym sa to prejavi hlavne na bolestiach chrbta.

[zruseny12]

no keby si ma videla ako som vyzerala,az niekde na zadku zacapana...ano v pondelok sa ozvem,ale az poobede,ked pridem z prace domou...idem sa trochu umyt,poupratovat...a oddychnut si...tak prajem dobru chut s pudinkom a pekny vecer ti prajem,ked uz nebudeme spolu pri PC.a zajtra krasny vykend...pa

icka

Mariaa: no konečne si sa ozvala.Už som mala o taba strach.Tak potom keď budeš vedieť tie výsledky tak daj vedieť.Aj u nás je pod mrakom musela som si kus oddýchnuť.Teraz som navarila puding a idem sa najesť,Neviem prečo ale stále mám chuť na sladké.No a v tých nohaviciach si to nejak zvládla.Ja biela nosím iba v lete,lebo som hneď ako prasiatko.Aj to len po menzese.Tak si oddýchni.Pá

[zruseny12]

jarik,vies tetania je choroba z nedostatku vapnika a neviem presne akych latok v krvi...lebo ja som si to nezapametala...ale mne chyba vapnik,mam mierne odvapnene kosti tak mam aj tetaniu,dnes som bola na ionogram a ten praveze zistuje tie latky v krvi na tetaniu...tak chod za obvodnou a skus si pytat urobit IONOGRAM,mne to jasne aj rontgen ukazal na chrbtici atd.ze mi chyba vapnik/robili mi asi 6 snimky/ale neurol.mi dala este urobit aj ten ionogram...je to velmi tazke zistit,co presne cloveku je...a hlavne ake min.a vit.mi chybaju...tazko radit tablety na tetaniu...