Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

[zruseny12]

Ahoj icka,no som doma pred nedavnom som prisla z prace...no poporiadku.
Bola som na ten ionogram,aj nejake ine odberi mi hned urobili a zelezo...a vysledky budu az pondelok...takze musis este cakat...a bola som v praci, veduci mi povecal,ze mozem ostat a skusat inu pracu tak som ostala,ja som uz bola rozhodnuta,ze odidem,ale ked mi dal este sancu tak preco nie...az ked budem padat na hubu-prepac za vyraz tak odidem...dala som si aj ziadost do inej firmi kde je to trochu lahsie na ruky, ale je tam zase trojsmenka...tak uvidime...necham to nejak sa to vyriesi ,ale doma nechcem sediet...ty sa mas ako aky si mala den?u nas je pod mrakom,vsetky sme za stolom zaspavali...ja som este nepila kavu tak som myslela ze mi roztrha hlavu od bolesti....lebo som nepocitala,ze ostanem,ale prezila som to...teraz momentalne dopijam kavu...a pocasie je dost zle...dnes som mala biele nohavice na sebe a prsalo tak si ma mala vidiet ako som vyzerala...

jarik23

ano, mam uz potvrdenu tetaniu..predpisal mi magnezium a biston..poznate nejake dobre tabletky na tetaniu? pretoze ten moj lekar vyzera byt blazon..ale ja tie tabletky ani neberiem..iba magnezium..

[zruseny12]

taj icka dnes koncim s PC,lebo sa musim pripravit na zajtra.Krasny vecer ti prajem a zajtra krasny a pohodovy den.Pa

[zruseny12]

zajtra idem ,ale to mi napisala neurologicka, ze by bolo dobre urobit ten ionogram tak na zajtra som sa dohodla,ked uz som ostala z prace doma...lebo to je dost dolezite... tak sa maj zatial.

icka

mariaa:mne to nerobili len mi obvodná zobrala krv a bolo.Už si na tom bola?Teraz idem na nákup ale keď prídem domov tak sa ti ozvem.Páááá

[zruseny12]

to je zistenie latok v krvi-sodik,vapnik,tusim horcik...neviem este presne coho,lebo som si to nezapametala...to asi zrejme patri k tetanii...zajtra mam ist na lacno...