Strach z narkózy

zuzic

no toto mi ani nehovor:) ja som bola na izbe s takou starsou tetkou co jej mali vytrhavat chrup ale poviem ti to bolo cislo:)) najskor na ma hladela ked som sa preberala z narkozy a jakmile som vykaslala kvapku krvi dobre ze nevolala primara:) strasne stresovala:) a potom mi zvysok pobytu hovorila ako urcite pri operaci umrie a ze nech poviem jej dcere...ma z nej skoro porazilo este aj tej malej z vedlasej izby nakecala ze sa nezobudi z narkozy, malej doslo ze aj ona ide do narkozy takze sa tiez nezobudi. tak som jej cely vecer ropzravala ze jej daju uplne inu narkozu ako tete:) no potom sa ukludnila hrali sme sa cely vecer take hry ze vykopavanie slapiek cez chodbu, tajne kradnutie vozika....take kraviny:) bola aspon sranda teda kym som neodpadla potom uz sranda nebola kazdy na mna krical nech sa uvedomim ze nemam co vstavat po operaci a taketo...no a celu noc kazen tej tety ze umrie:)

jajkafr

zuzic
no ja keď som bola na krčnom tak ma dali na izbu k takým starším tetám a keďže som bola veľmi hanblivá tak som z izby takmer ani nevychádzala takže tam som veľmi nevystrájala no potom keď som bola staršia to už bolo iné :)

zuzic

mno hej ja som bla na krcnom tam to tiez bolo vselijake ale jedno decko tam bolo:) ale tetuskam sme dot prekazali:) vlastne sa im ani necudujem:)

jajkafr

zuzic
to hej ... ja som bola operovaná na gynekológii a na chirurgii tam až taká sranda nebola lebo tam boli sami dospeláci, ale keď som ležala na detskom, alebo keď som bola na liečení v detskom ústave tak to bolo super :D sestričky chodili takmer celú noc a z chodby si počula len pssssssssst :D a chichot detí... a keď sa spustila búrka alebo fujavica chodila som vybavovať, aby sme si mohli spojiť postele lebo mladšie deti sa báli :D juj to boli časy :)

zuzic

jajkafr len skoda ze to nebol osetrovatel:) to by bolo romantickejsie:) inac to behanie po oddeleni to je ale sranda ze?:) hlavne tie nocne hry po vizite:) keby som neodpadla beham aj do rana:)

jajkafr

zuzic
a ešte som zabudla oblbovačku ti museli dať to je pred každou operáciou. Väčšinou dávajú tabletku už na sále, ale mne nejak nezabrala a na sálu ma viedol taký mladý ošetrovateľ a pýtal sa či sa mi točí v hlave tak som sa ho opýtala či by sa mi malo :D a ešte som zastavovala infúziu kým sa on po ňu natiahol a zvesil ju zo stojana :D
a keď ma viezol na sálu z izby sestrička vravela, že jaké zlaté mladý vezie mladú :D

jajkafr

zuzic
pekné prebudenie :)
po poslednej operácii som sa prebudila na slovo novalgin potom na to, že nemôžem dýchať a počula som ako na mňa reve lekár, aby som dýchala normálne a vravel, že to je hysterický záchvat, ale potom sa pri mne ocitol taký mladý chirurg a pýtal sa ma či som prebratá či môžem ísť do izby a potom ma odviezol na JIS na prístroje a do žily mi pichli injekciu aby som mohla dýchať, pretože som mala astmatický záchvat ako reakciu na Novalgin.
ale po prvej operácii som sa zobudila na to, ako budili pacientku vedľa mňa a ja som im chcela povedať že ja sa tak nevolám, že ja sa volám inak, ale nemohla som lebo som mala v krku ešte intubačnú hadičku :) ale vybrali mi ju a potom sa postavila predomňa sestrička a pýtala sa ma ako ju vidím a normálne som ju videla dvojmo ako keď sú tie zábery vo filmoch keď dakto dostane ranu do hlavy :D a potom sa ma pýtala ako sa volám kde bývam koľko mám rokov, kde chodím do školy do ktorého ročníka a keďže som bola deviatačka tak sa ma pýtala aj to kde chcem študovať :) taká zlatá bola :)
no a aj po prvej aj po druhej som už večer behala aj keď ma bolelo neskutočne brucho a kus sa mi točilo v hlave, ale na posteli som neležala :D